Aktyviausi mokyklų savivaldų atstovai susitiko forume

Aktyviausi mokyklų savivaldų atstovai susitiko forumeRegis, paskutinę dieną prieš pavasario atostogas lengviau atsipūsti ir koridoriuose laukti skambučio, skelbiančio poilsio dienų pradžią, turėjo visi mokiniai, tačiau dalis jų tądien buvo itin darbingai nusiteikę, nes kovo 22-ąją Utenos rajono savivaldybės administracijoje vyko neeilinis renginys – Mokinių savivaldų forumas (MSF).
Į tradicinį Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Utenos mokinių savivaldų informavimo centro organizuotą MSF susirinkę aktyviausi Utenos mokyklų savivaldų mokiniai išklausė LMS pusmečio veiklos ataskaitą, aptarė renginius, kurių praėjusiais metais buvo gausu: Rudens mokinių savivaldų forumas, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios minėjimai, Helovino siaubo naktis ir daug kitų. Forume taip pat pristatyti apklausos rezultatai, kuriuose atsispindėjo, ką ir kiek Utenos mokiniai žino apie LMS, pasidalinta mintimis apie tolimesnę šios organizacijos veiklą siekiant vienyti mokinių savivaldas. Forume vyko ir baigiamasis akcijos „Savaitė be patyčių" renginys.

Nusiimti rožinius akinius, bandyti spręsti mokyklų problemas, jas viešinti uteniškius mokinius savo paskaitoje ragino viešnia, Jaunimo politikos komiteto narė Milda Kuraitė, forumo dalyviai taip pat išklausė ir aktyviai jaunimo organizacijų visuomeninėje veikloje dalyvaujančių uteniškių Viktorijos Šuminaitės ir Konrado Kazlausko paskaitas apie savivaldos veiklos gerinimą, komandų formavimą.

Apibendrinant renginį, dauguma jo dalyvių pripažino, kad šis ir panašūs renginiai yra naudingi, nes skatina mokyklų savivaldas glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant panašias problemas, ugdyti komandinio darbo įgūdžius.

LMS Utenos mokinių savivaldų informavimo centras