Naujienos
Aukščiausias įvertinimas už MEPA veiklas

MEPAEuropos parlamento informacijos biuras Lietuvoje jau antrus metus įgyvendina programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Programos tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Vykdant šį projektą numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Utenos Dauniškio gimnazija jau antrus metus iš eilės prisijungė prie šios tarptautinės programos. Gimnazijoje už MEPA projektą yra atsakingi vyresnieji ambasadoriai – tai geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Adiklienė. Pedagogėms padeda 6 jaunesnieji ambasadoriai (aktyvūs ir iniciatyvūs mokiniai, padedantys organizuoti renginius, kurti informacijos centrą gimnazijoje ir vykdyti veiklas, susijusias su projektu). Iš viso Lietuvoje prie šios tarptautinės programos 2017-2018 m.m. prisijungė 88 ugdymo įstaigos. Mūsų gimnazijos komanda varžėsi su kitų gimnazijų komandomis MEPA projekte dėl skatinamųjų prizų (kelionių) į Strasbūrą ar Briuselį. Ir mums pavyko! Utenos Dauniškio gimnazija buvo įvertinta kaip vienas iš aktyviausiai pasirodžiusi ir pateko tarp dešimt stipriausių komandų. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mokiniai ir vėl galės aplankyti Europos Sąjungos institucijas.

 
ERASMUS+ KA2 projektas „Tarptautinės suaugusiųjų mokyklos prototipas“ Virtualios suaugusiųjų mokyklos mokslo metų uždarymo renginys

Erasmus12015-2018 metais gausus būrys Utenos rajono švietimo darbuotojų dalyvavo Utenos švietimo centre vykdomame tarptautiniame Erasmus + antrojo pagrindinio veiksmo (KA2) - bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąją patirtimi - projekte „Tarptautinės suaugusiųjų mokyklos prototipas“.

Projekto metu buvo sukurta virtuali tarptautinė suaugusiųjų mokykla (http://tasp.ieslapuebla.com/), kurioje mokėsi ir įvairiose srityse savo kompetencijas tobulino aštuonių šalių: Ispanijos (projekto koordinatoriai), Italijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Bulgarijos, Čekijos ir Lietuvos suaugę besimokantieji.

Projekto lėšomis Utenos švietimo centras 2017-2018 mokslo metais švietimo įstaigų darbuotojams suorganizavo 10 seminarų, kurių metu dalyviai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo, emocinio ugdymo, efektyvaus mokymo ir mokymosi, įtaigaus kalbėjimo, atvejų analizės ir kt. įgūdžius.

1
2
3
4
1/4 
start stop bwd fwd

Šių metų birželio 19 d. įvyko virtualios suaugusiųjų mokyklos mokslo metų uždarymo renginys. Jis vyko netradicinėje aplinkoje. Projekte dalyvavę ir sėkmingai mokyklos kursą įveikę suaugusieji besimokantieji gavo mokyklos baigimo pažymėjimus ir buvo pakviesti į edukacinę išvyką. Išvykos metu dalyviai apsilankė UAB Elinta, Pažaislio vienuolyne, Kauno marių regioniniame parke, VDU botanikos sode, Kauno miesto senamiestyje.

Utenos švietimo centro darbuotojai dėkoja visiems projekto dalyviams už aktyvų dalyvavimą, geranoriškumą ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Projekto koordinatorė Utenos švietimo centro metodininkė Ramunė Sabaliauskienė

 
Utenos Vyturių progimnazija – dar vienas tarptautinis Erasmus+ projektas pasiekė finišo tiesiąją

ErasmusUtenos Vyturių progimnazija turi didelę dalyvavimo tarptautiniuose projektuose patirtį. 2018 m. birželio mėnesį Vyturiukai užbaigė vykdyti dar vieną tarptautinį Erasmus+ strateginių partnerysčių projektą „Mano istorija – jūsų istorija“. Projekto tema buvo pasirinkta tikslingai - visos dvejus metus vykę veiklos istorinėmis temomis buvo skirtos Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Į projektą susibūrė mokytojai ir mokiniai iš Lenkijos, Lietuvos, Italijos, Portugalijos, Vengrijos ir Ispanijos. Smagu pasidžiaugti, kad gausus būrys Utenos Vyturių progimnazijos bendruomenės narių (apie 80 procentų mokinių ir apie 60 procentų mokytojų) įsijungė į projektines veiklas.LOGO
Projekto esmė – patrauklus istorijos, kaip mokomojo dalyko, pateikimas mokiniams, mokinių ir mokytojų pilietiškumo ugdymas, mokymas suprasti bei puoselėti savo, savo šeimos ir šalies šaknis, pažinti ir gerbti kitų Europos šalių žmones, jų papročius, tradicijas, istoriją. Kaip viename iš projekto sklaidos straipsnių teigė Utenos Vyturių progimnazijos mokytoja Regina Zapolskienė „šis tarptautinis daugiašalis projektas yra puiki patirtis Vyturių progimnazijos bendruomenei, skatinant mokytis kalbų ir siekiant platesnio kultūrinio išprusimo bei socialinės integracijos. Tokie projektai skatina toleranciją, pagarbą kito žmogaus nuomonei, tobulina kalbinę kompetenciją, dalijimąsi gerąja darbo patirtimi, skatina asmeninį ir profesinį tobulėjimą. Tai galimybė semtis idėjų ir jomis dalytis su kitais pedagogais bei pasirinkti metodų, darbo formų efektyvumą“.
Šiame ir įvairiuose kituose projektuose darniai, kūrybiškai ir kokybiškai dirbanti Utenos Vyturių progimnazijos bendruomenė kelia ir įgyvendina pačias netikėčiausias idėjas.

Projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos Ramunė Sabaliauskienė ir Rima Paukštienė.

 
Kompiuteriukai vaikams: ką Lietuvos penktokai veikia su micro:bit?

Šiandien – mokslo metų pabaiga! Ir mums jie buvo neįtikėtini!! Prieš metus paskelbus idėją mokinius aprūpinti tautiniais kostiumais, visuomenė reagavo - geriau dovanokime Lietuvos penktokams po „Micro:bit“ kompiuteriuką ir ugdykime protus! Taip ir padarėme. Ir net jei viskas vyko kiek spontaniškai, pirmojo sezono rezultatai tikrai džiugina:

• Surinkome daugiau nei 250 000 eurų iš 750 įvairių įmonių ir mumis tikinčių žmonių.
• Kompiuteriukais aprūpinome virš 20 tūkstančių vaikų.
• Bendravome su 650 mokyklų.
• Surengėme pirmąjį nacionalinį micro:bit konkursą.
• Prie mūsų prisidėjo virš 150 aktyvių savanorių.
• Kartu su penktokais mokėmės programuoti net 10 000 valandų!
Per šiuos metus sutikome įkvepiančių mokytojų ir stebinančiai kūrybingų penktokų, tad dalinamės jų istorijomis. O su Jūsų palaikymu, kitais metais galime dar daugiau.

https://www.facebook.com/projektasaviete/videos/2008773476105076/

 
Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurse „Dainų dainelė“ - uteniškiai tarp laureatų

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ – tradicinis kas antri metai vykstantis nacionalinis jaunųjų dainininkų konkursas, kuriuo siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių meno bei kūrybos poreikį, atrinkti geriausius solistus ir vokalinius ansamblius. Tai seniausias ir giliausias tradicijas turintis muzikinis konkursas Lietuvoje. Renginys vaikams ir moksleiviams, dovanojantis kūrybinį džiaugsmą, neįkainuojamą patirtį.

Kiekvieno „Dainų dainelės“ dalyvio siekiamybė- laureato vardas. Šiemet laureatais tapo daugiau kaip pusantro šimto dalyvių: 24 solistai, 4 duetai, 2 tercetai, 2 kvartetai, 12 ansamblių. Tarp geriausiųjų ir uteniškiai. Per apdovanojimo ceremoniją buvo pagerbti Utenos Aukštakalnio progimnazijos vokalinis ansamblis „Šaltinėlis“ jų muzikos mokytoja Lina Gaižauskienė bei akordeonu kolektyvui pritaręs Povilas Velikis ir Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro solistas Mindaugas Baliukevičius, vadovė Asta Kristina Mauragienė ir akompaniatorė Asta Dirmaitė. Laureatų koncertas vyko sekmadienį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Renginį tiesiogiai transliavo LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir LRT.lt.

Informaciją parengė Lina Gaižauskienė

34880763_2596797903878683_2831044091343536128_n
34963589_2598013937090413_4919172098766667776_n
35067574_1915783611789089_7002385422357626880_n (1)
35077772_2596796603878813_3788065729488617472_n
35143331_1915936621773788_3842754956817858560_n
35151746_1915938888440228_6123953293363249152_n
1/6 
start stop bwd fwd

 
Atranka į Jaunimo Europos komandą

jaunimo komandaIki birželio 21 d.vyksta atranka į Jaunimo Europos komandą. Tokia atranka vyksta vieną kartą per metus, o atrinkdami narius prioritetą skiriame toms savivaldybėms, kuriose nėra aktyviai veikiančių Jaunimo Europos komandos narių. Paprastai iš vienos savivaldybės į komandą gali būti pakviestas vienas žmogus, kuris praeina įvadinius mokymus, ir po to savarankiškai vykdo veiklą savo mieste (savivaldybėje). Iš visos Lietuvos tapti komandos nariais pakviečiame iki 15 žmonių. Visa informacija apie atranką ir registracija: http://europa.eu/!gB87Pp

Jaunimo Europos komanda yra 15–22 metų amžiaus informacijos skleidėjų, pristatančių ES temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Šios komandos tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų. Jaunimo Europos komanda ne tik domisi ES veikla, bet ir perteikia savo žinias kitiems. Čia galite rasti dabar veikiančių JEK narių sąrašą (http://www.pazinkeuropa.lt/jek/jek-nariai).

 
Laikinai uždaroma mokykla-vaikų darželis „Varpelis“

Informuojame, kad Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2018 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 1 d. laikinai uždaroma Utenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“. Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pateikė rekomendacijas, kad įstaigos virtuvėje būtina atlikti dalinį remontą. Planuojama pakeisti elektros instaliaciją, sienų keramikines plyteles ir išdažyti virtuvės lubas.

Mokyklos-vaikų darželio „Varpelis“ ikimokyklinio amžiaus vaikai bus laikinai priimti įprasta Utenos rajono savivaldybėje tvarka į kitų Utenos vaikų lopšelių-darželių ikimokyklinio ugdymo grupes.

 
2018 m. birželio 5 d. jaunųjų talentų festivalis „Mažieji čiurlioniukai“

2018 m. birželio 5 dieną Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Gandrelis“ vyko Utenos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų vyresniojo amžiaus jaunųjų talentų festivalis „Mažieji čiurlioniukai“. Šio tradicija tapusio renginio sumanytoja meninio ugdymo mokytoja Laisvida Pakenienė siekia tikslo – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų meninę raišką bei tarpusavio bendravimą. Jai talkinusios organizatorės meninio ugdymo mokytojos Ingrida Navikienė ir Elena Zabukienė puikiai susiejo dailę su muzika. Šventės tema: „Draugystės pieva“. Klausydami Utenos kultūros centro dainavimo studijos „Decima“ atliekamos dainelės „Čiunga čianga“ į dangų skridome su „Žvaigždutėmis“. Kai nusileidome į pievą, sutikome garbanotas „Pievų mergaites“, iš Utenos mokyklos – vaikų darželio „Eglutė“, kurios atliko dainą „Saulelės avelė“. Pievų mergaitės belakstydamos rado tris varliukus. Tai mūsų darželio vaikai (Gabrielė Ramančiukaitė, Elzė Sriubaitė ir Dominykas Tutkus), kurie padainavo dainelę „Linksma varlytė“. Varliukai sutiko „Bitutes“ iš Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“, kurios su daina „Zyzia uodas“ išbaidė uodus. Klausėmės gražaus „Varpeliukų“ iš Utenos mokyklos – vaikų darželio „Varpelis“ skambesio atliekant „Žalią dainą“. Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ komanda „Išdykėliai“ pakvietė visus pašokti „Buble gum“. Visi kartu atlikome bendrą dainą „Draugystės ratelis“.
Vaikai piešė draugą ant didelių popieriaus lapų ir spalvino įvairiomis spalvomis. Jiems padėjo tėveliai ir auklėtojos. Džiaugiamės, kad Utenos miestas augina naujas menininkų kartas.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ informacija

IMG_1668
IMG_1692
IMG_1713
IMG_1716
IMG_1728
IMG_1733
IMG_1755
IMG_1768
IMG_1790
IMG_1819
IMG_1844
IMG_1844_1
IMG_1878
IMG_1890
01/14 
start stop bwd fwd
 
Utenos „Saulės“ gimnazijos gimnazistų viešnagė Ispanijoje

208 06 152018 m. gegužės mėn pabaigoje - pirmeją birželio savaitę Utenos „Saulės“ gimnazijos mokiniai, direktorės pavaduotoja Jolita Pakalnytė bei anglų kalbos mokytoja Jolita Šumininenė dalyvavo tarptautinio ERASMUS+ projekto SWIS veiklose Ispanijoje. Į projekto veiklas Sevilijoje be mūsų ir ispanų mokinių atvyko ir mokiniai iš Lenkijos bei Rumunijos. Tai gamtamokslinis projektas, kuriuo siekiama lavinti mokinių gamtinį pažinimą, ekologiškumą, tarpkultūrinį bendravimą. Trys dienos buvo skirtos darbui laboratorijose. Pirmąją dieną mokiniai tyrė Sevilijos upių vandenį, skaičiavo, kiek ir kokių medžiagų jame yra, nustatinėjo drumstumą bei bandė įvairius būdus vandeniui išvalyti. 

Skaityti daugiau...
 
2018 m. gegužės 30 d. Dauniškiečio nominacijos

2018 m. gegužės 30 d. rytas Utenos Dauniškio gimnazijoje prasidėjo neįprastai. 10 val. ausį malonino ne mokyklinio skambučio garsas, o garsūs gimnazijos bendruomenės plojimai. Šį nuostabų saulėtą rytą vidiniame mokyklos kiemelyje vyko ypatinga šventė – buvo teikiamos Dauniškiečio nominacijos. Padėkos diena pavadinto renginio metu buvo apdovanoti labiausiai gimnazijai nusipelnę bendruomenės nariai – ne tik mokiniai, bet ir mokytojai bei kiti darbuotojai. Jiems buvo įteiktos jau tradicija tapusios auksinės spalvos lėlės bei padėkos raštai su vasarą simbolizuojančia gėle. Šiais metais nominantų buvo 15.

DSC00673
DSC00915
DSC00916
DSC00921
1/4 
start stop bwd fwd

Skaityti daugiau...
 
Renginių planai 2018 m. birželio mėn.

Utenos švietimo centro renginių planas 2018 m. birželio mėn. >>>

 
Apie gabius ir kūrybingus Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistus

ASGKūrybingumas nėra išskirtinė gabių žmonių savybė. Švietimas ir mokymas gali būti ne tik paskata, bet kliūtis kūrybingumui, nes kiek ir ko mokiniai turi išmokti, dažnai tampa stabdžiu ir kliūtimi jų geraiLiepos Petkūnaitės iliustracija savijautai, motyvacijai mokytis, originaliam mąstymui. Tačiau mokymas Adolfo Šapokos gimnazijoje neleidžia susiaurinti tikrovės iki tam tikrų programų ar kūrybingumo rėmų, nes manome, jog gabumai bei kūrybiškumas neatsiejami dalykai, kurie asmenybei suteikia vidinių galių atskleisti save, sėkmės pojūtį bei galimybę pasiekti geriausių rezultatų.

Pirmiausia norime pasakyti, jog didžiuojamės savo mokiniais. Panagrinėję kad ir 2017-2018 m.m. įvairių dėstomų dalykų olimpiadų suvestines, tikrai pastebėsite, jog mūsų gimnazijos bendruomenė yra besidominti olimpiadomis: iš 123 rajoninių olimpiadų prizininkų net 69 yra mūsų gimnazijos mokiniai. Įvairių mokomųjų dalykų olimpiadose bei konkursuose 1 vietą užėmė 22 mokiniai, 2 vietą – 26 mūsų gimnazijos mokiniai, o trečią – 21. Rengti olimpiadoms pradedame nuo mokinių skatinimo save išbandyti mokyklinėse olimpiadose. Taip gimnazistai auga ne tik dalykine prasme, tačiau „išgrynina“ savo gebėjimus, o sudarydami Individualius mokymosi planus renkasi tuos dalykus, kuriems yra pasiruošę skirti daugiau laiko ir pastangų, nes tenka mokytis ne vien mokyklinį kursą. Taip būsimi olimpiadininkai išmoksta sistemingai dirbti, savarankiškai mokytis, tampa atsakingi už savo tobulėjimą bei mokosi to, kas jiems yra įdomu.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 92