Naujienos
Darbo pasiūlymas jaunimo informavimo ir konsultavimo darbuotojui

ZVBendrinis jaunimo informavimas ir konsultavimas – kryptinga veikla, su profesionalaus konsultanto pagalba sudaranti sąlygas jaunam žmogui gauti objektyvią, suprantamą ir patikimą informaciją, atitinkančią jauno žmogaus poreikius: nuo sveikatos apsaugos iki finansinio raštingumo, nuo savanorystės savo regione iki tarptautinių galimybių.

Atsakymų į visus klausimus žinoti nebūtina, tačiau jaunam žmogui svarbu padėti judėti tinkama linkme nurodant, kur galima rasti jam aktualiausią informaciją, kuri būtų pateikiama suprantamai ir iš patikimų šaltinių.

Šiuo metu Utenoje ieškomas jaunimo informavimo ir konsultavimo darbuotojas, kuriam siūloma 0,5 etato darbo vieta Jaunimo informacijos centre, integruotame Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.

Pagrindinės darbuotojo užduotys: jaunų žmonių konsultavimas gyvai ir nuotoliniu būdu, informacinių renginių organizavimas, informacinių sesijų organizavimas mokyklose, partnerių organizacijose.

Skaityti daugiau...
 
Kviečiame dalyvauti

Lietuvos studentų sąjunga bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jaunimo reikalų departamentu, Lietuvos darbo birža, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir kitais Europos Komisijos projekto „Naujasis bendravimo ir bendradarbiavimo modelis geresniam informavimui apie jaunimo garantijas“ partneriais 10-yje apskričių organizuoja apskritojo stalo diskusijas „Galimybės bei iššūkiai skatinant jaunimo užimtumą“.

2017 m. kovo 28 d., 14.00 val., Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje (Utenio a. 4, III a.) organizuojama diskusija. Renginio tikslai:
•    stiprinti institucijų ir specialistų bendradarbiavimą, mažinant jaunimo nedarbą;
•    efektyvinti komunikaciją apie Jaunimo garantijas, užimtumo galimybes jaunimui;
•    pasidalinti jaunimo užimtumo skatinimo gerosiomis praktikomis;
•    rasti naujų prevencijos priemonių jaunimo nedarbo mažinimui;
•    pateikti rekomendacijas kaip tobulinti Jaunimo garantijų iniciatyvos Lietuvoje įgyvendinimą.

Tikslinė diskusijų auditorija yra pagrindinės Jaunimo garantijas teikiančios institucijos, jaunimo politikos formuotojai ir įgyvendintojai, socialiniai partneriai bei su vaikais ar jaunimu dirbantys asmenys.

Būtina išankstinė registracija. Registracijos forma: https://goo.gl/forms/hmH7QkJRfhevLfsX2

          

 
Vaikų poilsio stovyklos Sudeikių daugiafunkciame centre
PAVASARIO ATOSTOGU  STOVYKLA  SUDEIKIUOSE 2017
Registracijos forma į pavasario dienos stovyklą Sudeikiuose: https://goo.gl/forms/0pwvYPGZR352RrTg1
Vasaros stovyklos Sudeikiuose

Registracijos forma į vasaros dienos stovyklą: https://goo.gl/forms/DJOee0GvyCVTDfl52

Registracijos forma į vasaros savaitės stovyklą: https://goo.gl/forms/AA33uNaMLP6jNaK33

 
2017 m. kovo 25 d. Utenos „Saulės“ gimnazija kviečia į atvirų durų dieną

2017 03 25 Saule atviru duru diena

 
Kviečia Utenos Adolfo Šapokos gimnazija!

2017 03 25 ASG2017 m. kovo 25 dieną nuo 10 valandos Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyks atvirų durų diena – „Pažintinis šeštadienis“. Gimnazijos bendruomenė yra atvira ir mano, kad tai gera proga būsimiems gimnazistams bei jų tėveliams (globėjams) realiai susipažinti su gimnazijos gyvenimu: pabendrauti su administracija, specialistais, geriau suprasti ir įvertinti mokytojų darbą, bendravimo stilių, pasigilinti į atskirų dalykų metodiką, apžiūrėti edukacines erdves, susipažinti su gimnazijos ugdymo prioritetais, pasiekimais, meniniais projektais ir kt.
Tik susipažinus su gimnazijos vykdomomis veiklomis galima objektyviai vertinti bendruomenės darbą, tik tada atsiranda mokyklos ir šeimos bendradarbiavimas, kuris yra vienas svarbiausių veiksnių, darančių teigiamą poveikį sėkmingam vaikų ugdymui(si).
Taip norime paskatinti peržiūrėti mūsų gimnazijos internetinį tinklapį https://asg.utena.lm.lt/, kuriame tikrai rasite Jus dominančios informacijos apie gimnazijos bendruomenės veiklas, idėjas bei sėkmes.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos administracija

 
2017 m. kovo 23 d. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo parodos atidarymas Krašuonos progimnazijoje

Renginio dalyviaiVioleta Develienė
2017 m. kovo 23 d. Utenos Krašuonos progimnazijos dailės galerijoje vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo parodos atidarymas, kurio metu atrinkti patys geriausi Utenos rajono moksleivių darbai, kurie bus pristatyti regioninėje „Sidabro vainikėlio“ parodoje, kuri vyks Rokiškio Salų tradicinių amatų centre.
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Utenos rajoninio turo laureatai:

I vieta – Kamilė Sinkevičiūtė, Aukštakalnio progimnazija, mokytojos Janina Černiuvienė ir Rasa Legenienė
II vieta – Auktumas Maračinskas, Rapolo Šaltenio progimnazija, mokytojas Kęstutis Paulėnas
II vieta _ Saiva Gaidytė, Krašuonos progimnazija, mokytoja Vida Mameniškienė
I II vieta – Gytis Ginaitis, Utenos Aukštakalnio progimnazija, mokytojas Robertas Antanavičius
III vieta – Eimantė Kviklytė, Krašuonos progimnazija, mokytojas Almantas Bražėnas
III vieta – Erika Audickaitė, Daugailų pagrindinė mokykla, mokytoja Audra Udrienė

Skaityti daugiau...
 
Kaipgi sekasi mums, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijai?

Švietimas Lietuvoje sudėtinga, daugialypė veikla, į kurią žvelgiant kyla nemažai aktualių klausimų bei sulaukiama įvairių interpretavimų. „Kaip sėkmingai (ne pažymių, o pažangos prasme) vaikai mokosi? Kaip reikia stebėti ir į(si)vertinti savo pažangą? Kaip vaikui sekasi pažinti save, atrasti savo kelią? Ar mokykloje jie gerai jaučiasi?“ – tai tik keletą klausimų, kuriuos tėvai privalo užduoti sau ir vaikui. Privalo, nes kai jie tuo nesidomi, jų atžalos, vos perkopusios į antrąją dešimtį, nustoja domėtis patys savimi: pradeda vengti pamokų, įvaldo nusirašinėjimo meną, į klausimus atsako – man nerūpi, viskas atsibodo, atstok, nesąmonė ir pan. Dar labai keista, kad sistemingas mokymasis traktuojamas kaip varginantis procesas, namų darbų neruošimas užglaistomas nuolatiniu laiko neturėjimu, bandoma vis dažniau „praslysti“, o įvertinimo norisi gero, nors pastangų įdėta minimaliai. Kad mokiniai pasiektų kiekvieno mokomojo dalyko apibrėžtą bent patenkinamą lygį, reikia įdėti daug triūso. Žinoma, daug lengviau kalbėti apie dalykus, kurie nereikalauja darbo ir sukuria mokymosi iliuziją, bet...
Tad kaipgi tvarkomės Adolfo Šapokos gimnazijoje?

Skaityti daugiau...
 
Užpalių gimnazijos Debatų klubo tema - patyčios gimnazijos gyvenime

2017 m. vasario, kovo mėnesiais Užpalių gimnazijos Debatų klubo nariai 5-10 klasėse, forumo debatų būdu aiškinosi, kokią vietą mūsų gimnazijos gyvenime užima patyčios, ar pakankamai skiriame dėmesio , kad jos išnyktų.
Apibendrinę pokalbių su mokiniais rezultatus, manome, kad patyčių mastas nėra toks didelis, kaip kartais teigiama, tačiau tai reiškia, kad kiekvienpatyčias iš mūsų turi prisidėti, kad mūsų aplinkoje jų būtų kuo mažiau.
Pokalbių metu išaiškėjo, kad:
mokiniai mato patyčias mūsų gimnazijoje. Jos pasireiškia prasivardžiavinu, šaipymusi, ignoravimu, stumdymu, daiktų atiminėjimu, slėpimu ir kitais nemaloniais būdais;
mokiniai nelinkę užstoti tą, iš kurio tyčiojamasi;
retas mokinys norėtų pranešti apie patirtas arba pastebėtas patyčias, dėl įvairių priežasčių;
dalis mokinių tapatina patyčias su humoru;
visi žino, kur reikėtų ieškoti pagalbos.
Patyčios gali ir turi išnykti iš mūsų aplinkos, bet tai priklauso nuo mūsų pačių.

20170130_135609
20170221_122647
20170221_123736
20170222_080937
1/4 
start stop bwd fwd
 
Utenos Dauniškio gimnazijos moksleivė Greta Slapšytė - respublikinio jaunųjų prozininkų konkurso prizininkė

2017 m. kovo 17 d. Kauno r. Raudondvario gimnazijoje vyko konkurso, skirto rašytojui Vladui Dautartui atminti, baigiamoji šventė. Jaunųjų prozininkų kūrybą aptarė ir vertino poetas Petras Palionis, žurnalų „Naujoji Romuva“, „Pašvaistė“ redaktoriai. Iš visos Lietuvos suvažiavusius kūrėjus pasveikino ir kūrybinės sėkmės linkėjo V. Dautarto šeimos nariai, poetė D.Teišerskytė, Kauno miesto meno kūrėjų asociacijos nariai. Utenos Dauniškio gimnazijos
1 b klasės mokinė Greta Slapšytė (mokytoja R. Kubickienė) grįžo su apdovanojimu - jaunoji kūrėja tapo respublikinio jaunųjų prozininkų konkurso, skirto rašytojui Vladui Dautartui atminti, prizininke.

IMG_0618
IMG_0619
IMG_0628
1/3 
start stop bwd fwd
 
Į Tauragnus - išsiaiškinti, kuris geriausias

Kasmet kovo 16 d. Utenos Krašuonos progimnazijos Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyriuje minime Knygnešio dieną. Šiemet ši diena ir mums, ir dideliam būriui Utenos rajono ketvirtokų buvo išskirtinė, nes Tauragnuose vyko lietuvių kalbos olimpiada, į kurią varžytis suvažiavo iš beveik visų rajono ugdymo įstaigų išrinkti geriausiai mokantys gimtąją lietuvių kalbą ketvirtokai. Ketvirtokus lydėjo jų mokytojai, taip pat kartu su jais atvyko ir Utenos savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Zita Sabelkienė bei Utenos Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Laima Telksnienė.

PIC_0003
PIC_0007
PIC_0013
PIC_0908
1/4 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Informacija dėl planuojamo Utenos r. Vyžuonų pagrindinės mokyklos reorganizavimo

Utenos rajono savivaldybės administracija, vadovaudamasi Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 768 ,,Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“, 38 punktu, informuoja, kad vykdydama Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų bendrojo plano, patvirtinto Utenos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. balandžio 28 d. sprendimu Nr. TS-127 ,,Dėl Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų bendrojo plano patvirtinimo“, stebėseną nustatė, kad šiais mokslo metais Utenos r. Vyžuonų pagrindinėje mokykloje yra suformuoti 8 klasių komplektai, mokosi 67 mokiniai.

Skaityti daugiau...
 
2017 m. kovo 14 d. Utenos rajono 4 klasių mokinių matematikos olimpiada

2017 m. kovo 14 d. į Utenos Aukštakalnio pradinę mokyklą rinkosi geriausi rajono ketvirtų klasių matematikai. Susirinkusius pasveikino šios mokyklos mokiniai, kurie suvaidino ištrauką iš O. Preusslerio knygos ,,Raganiukė“. Raganiukė su varnu Abraksu palinkėjo vaikams sėkmės.
Kol mokiniai sprendė nelengvas užduotis, juos palydėję mokytojai mokėsi tapyti ant vandens. Po renginio visiems olimpiados dalyviams buvo įteiktos padėkos.
Šios olimpiados nugalėtojai: - I vieta - Airidas Maciušonis, Aukštakalnio pradinė mokykla (mokytoja Virginija Paukštienė), II vieta - Emilija Norkūnaitė, Utenos Vyturių progimnazija (mokytoja Aldona Guobužienė), III - Mintarė Stumburytė, Utenos Aukštakalnio progimnazijos ,,Žiburio“ skyrius (mokytoja Edita Kazokienė). Sveikiname nugalėtojus!


Aukštakalnio pradinės mokyklos mokytoja Audronė Dabkutė

 

017
021
027
1/3 
start stop bwd fwd
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 88