Naujienos
Saulėtos pamokos pajūryje

2018 m. rugsėjo 12-14 d. Utenos Dauniškio gimnazijos II klasių gimnazistai buvo edukacinėje išvykoje: „Atrask ir pažink Lietuvos pajūrį“. Tai tradicinė išvyka, daugiau nei dešimt metų organizuojama geografijos mokytojos Ligitos Pelikšienės. Vadinasi, ji pateisina mokytojų ir vaikų lūkesčius, suteikia daug žinių ir emocijų. Visos kelionės metu tiek autobuse, tiek nuvykus į numatytą vietą pamokas veda savo auklėtinius lydintys mokytojai, taigi pamokos kasmet šiek tiek skiriasi. Šįmet geografijos, lietuvių kalbos, biologijos, kūno kultūros pamokas gimnazistams vedė mokytojos Ligita Pelikšienė, Audronė Snieganienė, Rosita Lagūnienė, Kristina Skorochodovaitė.

dsc00163
dsc09828
dsc09925
1/3 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Konkursas jaunimui „EUandME istorijų medžiotojai"

facebook 1200x628Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, įgyvendindama „EUandME" kampaniją Lietuvoje, skelbia konkursą jaunimui „EUandME istorijų medžiotojai". Konkurso tikslai – paskatinti jaunus žmones dalintis savo istorijomis socialiniuose tinkluose apie tai, kaip jų kasdieninį gyvenimą paveikė Europos Sąjunga ir užtikrinti kuo platesnę šių istorijų sklaidą.

Norint dalyvauti konkurse reikia:

✔   Suburti 2-4 ne jaunesnių nei 16 m. medžiotojų komandą;

✔   Sukurti komandos motyvacinį vaizdo įrašą (ne ilgesnį kaip 1 min.) ir įkelti jį į registracijos anketą, kurią rasite čia: https://bit.ly/2oL2JAp;

✔   Sėkmingai pereiti komisijos atranką ir tapti 1 iš 5 istorijų medžiotojų komandų;

✔   Dalyvauti mokymuose bei konsultacijose ir semtis patarimų iš istorijų kūrimo profesionalų „Nanook";

✔   Sukurti 10 istorijų apie Europos Sąjungos įtaką (po 2 kiekvienai iš šių temų: judumas, tvarumas, įgūdžiai ir verslas, skaitmeninės technologijos, teisės) jauniems žmonėms ir kuo plačiau paskleisti jas socialiniuose tinkluose;

✔   Už atliką darbą gauti po 1000 EUR komandai;

✔   Nugalėti varžovus ir skristi į bet kurią Europos Sąjungos sostinę kartu su savo medžiotojų komanda!

Konkurso atranka į „EUandME istorijų medžiotojų" konkursą vyksta nuo rugsėjo 5 d. iki rugsėjo 23 d.

Daugiau informacijos apie konkursą ir atrankos į konkursą detales rasite konkurso taisyklėse:  https://ec.europa.eu/lithuania/news/euandme_lt

Jei turite klausimų – kreipkitės el. pašturasa@gravitas.ltarba skambinkite telefonu +370 677 87 191.

 
2018 m. rugsėjo 27 d. Skautiško pradžiamokslio seminaras

2018 09 27 skautaiRegistracija į seminarą >>>

 
Europos solidarumo korpusas siūlo įgyvendinti projektus

Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos programa, kuri suteikia jaunimui galimybių savanoriaut, stažuojantis, dirbant savo šalyje ar užsienyje – įgyvendinti Europos bendruomenėms ir gyventojams naudingus projektus.

Europos solidarumo korpuso lėšomis bus finansuojama:
• Savanoriška veikla
• Stažuotės ir į(si)darbinimas
Solidarumo projektai
Veiklų sritys: • Švietimas • Socialinė integracija • Sveikatos priežiūra • Parama teikiant maisto produktus • Migrantų ir pabėgėlių priėmimas • Aplinkos apsauga • Gaivalinių nelaimių prevencija
Pirmasis kvietimas teikti paraiškas paskelbtas 2018 m. rugpjūčio 10 d. ir paraiškos bus priimamos iki 2018 m. spalio 16 d. 13 val. (Lietuvos laiku).

Daugiau informacijos: http://jtba.lt/europos-solidarumo-korpusas/

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros informacija

 
2018 m. rugsėjo 11 d. Profesinio informavimo renginys „PROFESINIS MOKYMAS-TAVO ATEITIES KARJERA“ Utenoje

prof mokymas utena PROFESINIS MOKYMAS - TAVO ATEITIES KARJERA!

Ar praktinės žinios vertingesnės nei teorinės? Verslo pasaulio atstovai neretai akcentuoja, jog užsitikrinti darbo vietą rinkoje paprasčiau profesinį išsilavinimą turintiems asmenims. Amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti gebančių žmonių poreikis auga vis sparčiau, todėl profesinio mokymo įstaigų populiarumas taip pat didėja. Tačiau tam, kad būtų patenkintas darbo rinkos poreikis, dar daugiau jaunų perspektyvių žmonių turėtų rinktis profesinį mokymą, o tai pasiekti galima supažindinant juos ir kitus visuomenės narius su naujomis profesinio mokymo teikiamomis galimybėmis bei inovacijomis. Šiuolaikinį profesinį išsilavinimą įgijusiems atsiveriančias galimybes ir darbdavių lūkesčius puikiai atspindi šūkis – „PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATEITIES KARJERA!“.
Šią vasarą startuoja 10-ties edukacinių-pramoginių renginių ciklas „PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATEITIES KARJERA!“, kurio tikslas – keisti požiūrį į profesinio ugdymo galimybes. Skirtinguose Lietuvos miestuose vyksiančių renginių metu dalyviai bus supažindinami su profesinio mokymo ateities perspektyvomis, karjeros galimybėmis, verslo įmonėse naudojamomis inovatyviomis technologijomis bei sėkmės pavyzdžiais! Renginių dalyviai galės apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir išbandyti bei pasimatuoti profesijas „gyvai“. Svarstantys, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintys atnaujinti profesijos žinias, galės užduoti rūpimus klausimus ir pasikalbėti su renginio svečiais, o visi atėjusieji – dalyvauti interaktyviose diskusijose apie tai, kaip įmonėms diegiant vis naujas šiuolaikines technologijas kinta profesinis mokymas ir pačios profesijos.

Skaityti daugiau...
 
Sveikiname!

2018 09 01

 
Seminaras apie socialinių emocinių kompetencijų ugdymą dalykų pamokose

Utenos Dauniškio gimnazijos mokytojai naujus mokslo metus pradėjo kiek neįprastai – jau pirmąją darbo dieną nuo ankstyvo ryto rinkosi į D. Šukytės seminarą apie socialinių emocinių kompetencijų ugdymą dalykų pamokose. Mokytojai bei kiti gimnazijos darbuotojai seminaro metu mokėsi atpažinti ir įvardinti socialines emocines kompetencijas, diskutavo, kaip sukurti tokius santykius su mokiniais, kad mokymas nebūtų laikomas prievartiniu procesu. Daug dėmesio seminare buvo skiriama pamokose taikomų mokymo metodų naudos atskirų socialinių emocinių kompetencijų ugdymui aptarti, mokytojų susitarimų su mokiniais svarbai, tarpusavio santykių kūrimui. Lektorė pateikė vertingų rekomendacijų, primindama seminaro dalyviams elgesio konfliktinėse, stresinėse situacijose principus, kaip kalbėti su vaikais įvardinant keblią situaciją, savo jausmus, poreikius ir lūkesčius vaikų elgesiui. Seminaro dalyviai diskutavo tarpusavyje, pateikė daug klausimų lektorei.

2018_08_31_seminaras_1
2018_08_31_seminaras_2
2018_08_31_seminaras_1
2018_08_31_seminaras_2
1/2 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Švietimo projektus įgyvendinančios organizacijos kviečiamos dalyvauti paramos konkurse

dabar logo

Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar” skelbia švietimo iniciatyvų konkursą, kurio tikslas gerinti švietimo situaciją šalyje ir skatinti švietimo inovacijas. Konkurse dalyvauti ir paramą gauti gali Lietuvoje registruotos pelno nesiekiančios nevyriausybinės organizacijos, įgyvendinančios ilgalaikį poveikį galinčius turėti švietimo projektus.
„Paremsime iniciatyvas, kuriomis siekiama ilgalaikių pokyčių, kurios padeda užtikrinti lygiavertį kokybišką švietimą visiems, skatina inovatyvius mokymosi būdus. Ieškome projektų, kurie pasiūlytų švietimo inovacijas: naujus ugdymo būdus, pažangias edukacijos priemones, technologines naujoves, telktų švietimo bendruomenes ir pan. Prioritetą visada teikiame projektams, pagrįstiems ne žuvies, o meškerės principu – įgalinantiems keistis ir veikti pačioms švietimo įstaigoms”, – teigia Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” direktorius Rytis Jezepčikas.
Prie konkurso organizavimo prisideda viešoji įstaiga „Geros valios projektai”, administruojanti vienintelį Lietuvoje aukojimo portalą www.aukok.lt.

„Švietimo sistemai reikia drąsių idėjų ir iniciatyvių žmonių. Lietuvoje tikrai yra stiprių nevyriausybinių organizacijų, kurios gali įgyvendinti tvarias švietimo inovacijas. Raginame jas pasinaudoti galimybe ir dalyvauti šiame konkurse – galbūt būtent jų idėja taps įkvepiančiu pavyzdžiu, realiai prisidedančiu prie švietimo pokyčių“, – teigia „Geros valios projektų“ direktorė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.
Paraiškas organizacijos gali teikti iki spalio 12 d., maksimali paramos suma vienam projektui – 20 000 eurų. Pagrindinės remiamo projekto veiklos turi būti vykdomos Lietuvoje 2019-ais metais.
Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar” remia švietimo iniciatyvas, neįgaliųjų organizacijas, yra nuolatinis ilgalaikių iniciatyvų, tokių kaip „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai”, „Nacionalinis diktantas” partneris ir organizatorius. Fondo dalininkai yra UAB „Vilniaus prekyba“ ir Nerijus Numavičius.
Smulkesnė informacija tinklalapyje: http://www.fondasdabar.lt/svietimo-projektus-igyvendinancios-organizacijos-kvieciamos-dalyvauti-paramos-konkurse/

 
2018 m. rugpjūčio 30 d. Utenos rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimas

2018 m. rugpjūčio 30 d. Utenos r. Sudeikių daugiafunkciame centre vyko Utenos rajono savivaldybės švietimo įstaigų  vadovų pasitarimas. Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pranešimas >>>.

 
Auksčiausias įvertinimas programoje „eTwinning“

etwinning shool2018 m. rugpjūčio 27 d. Vilniuje vyko programos „eTwinning“ nacionalinių apdovanojimų renginys, į kurį buvo pakviesta 170 mokyklų vadovų, mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų, dalyvaujančių programoje „eTwinning“, kurių mokykloms buvo suteiktas „Programos „eTwinning“ mokykla“ 2018-2019 ženklelis arba mokytojų veikla „eTwinning“ projekte buvo įvertinta Nacionaliniu kokybės ženkleliu.

Už 2017-2018 mokslo metais kokybiškai vykdytus projektus Nacionaliniais kokybės ženkleliais Utenos regione buvo apdovanota fizikos ir astronomijos mokytoja Loreta Tarvydienė (2 kokybės ženkleliai).
Norime pasidžiaugti, kad Utenos Dauniškio gimnazijai buvo suteiktas EK programos „eTwinning” mokykla 2018 - 2019 ženklelis!
Apdovanojimą įteikė ŠMPF direktorė Daiva Šutinytė, o renginį vedė ir dalyvius kalbino radijo ir televizijos laidų, renginių vedėjas Giedrius Masalskis.

1
2
4
5
1/4 
start stop bwd fwd
 
Kviečia Lietuvos moksleivius ir aukštųjų mokyklų studentus dalyvauti plakatų konkurse

2018 m. rugpjūčio 1 d. – spalio 15 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia Lietuvos moksleivius ir aukštųjų mokyklų studentus dalyvauti plakatų konkurse „#canibeme“, kuriuo siekiama skatinti jaunimo diskusijas apie socialines medijas, jų įtaką jaunų žmonių savivokai ir gyvenimo būdui, kritiškai pažvelgti į komercinės naudos pagrindu kuriamas vertybes. Platesnę informaciją apie konkursą ir jo nuostatus rasite: http://savb.lt/lt/renginys/startuoja-jaunimo-plakatu-konkursas-canibeme/

 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 93