Naujienos
2016 m. lapkričio 22 d. Utenos muzikos mokyklos Gospel choras kviečia į muzikos vakarą

2016 11 22 Gospel muzikos vakaras2016 m. lapkričio 22 d. 17 val. Utenos muzikos mokyklos Gospel muzikos choras kviečia į gospel muzikos vakarą Utenoje (A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Maironio 12, Utena).

 

 
2016 m. lapkričio 17 d. Renginys, skirtas Utenos jaunimui „Pasakyk narkotikams - ne"

2016 11 17 P2016 m. lapkričio 17 d. 15.00 val., Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnų kartu su kitomis institucijomis organizuoja prevencinį renginį Utenos jaunimui - „Pasakyk narkotikams ne".

Renginio vieta - VšĮ Utenos verslo ir informacijos centro Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis" (Utena, Aušros g. 47).
Kūrybiškiausiems Utenos jaunuoliams Utenos apsk. VPK  2016 m. lapkričio 19 d. dovanos ekskursiją į VšĮ „Vilties švyturys" ir pasivažinėjimą kartingais sporto klube „Motosportas" (Anykščiai).
Renginio programa >>>
Kviečiame dalyvauti.


Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio informacija

 
Pilietiškumo pamoka žpalių gimnazijos gimnazistams

Bene sėkmingiausias jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras 16“ jau penkioliktą ekspediciją pakvietė į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas. Projektas, kurį rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, padeda prisiliesti prie gyvosios istorijos paminklų, suteikia galimybę aplankyti mūsų istorijoje gilų pėdsaką palikusias vietas tolimajame Sibire, jas įamžinti, susipažinti su ten tebegyvenančiais lietuviais ar jų palikuonimis ir, žinoma, pasidalinti neįkainojama patirtimi su tautiečiais.

DSC03619
DSC03624
DSC03626
1/3 
start stop bwd fwd

Būtent šių kilnių tikslų vedina į tolimąją Igarką šiemet ir vyko žurnalistė Ugnė Karaliūnaitė. Ir štai 2016 m. spalio 26 d. ši jauna, drąsi, labai savo kraštą mylinti ekspedicijos dalyvė atvyko į Užpalių gimnaziją.

Skaityti daugiau...
 
Konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ nugalėtojai

2016 m. rugsėjo mėn. Utenos Dauniškio gimnazijos vykdytas programos „eTwinning“ projektas 16-20 metų mokinių kategorijoje už projektą „Women in STEM“ („Moteris moksle”) tapo konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ nugalėtoju. Jau antrą kartą  Utenos Dauniškio gimnazija gauna tokį apdovanojimą - 2012 metai taip pat buvo labai sėkmingi.
2016 m. spalio 24-25 d. po 5 mokinius ir 1 juos lydintį mokytoją iš kiekvienos amžiaus kategorijos, dalyvausios projekte (3-11 metų, 12-15 metų ir 16-20 metų), buvo pakviesti į programos „eTwinning“ mokinių stovyklą „Mistinės istorijos”, kuri vyko Vilniuje „Amberton” viešbutyje.
Dvi dienas vyko įvairios programos „eTwinning” stovyklos veiklos: Forumo teatro spektaklių, IKT video filmukų „Mistinés istorijos" kūryba, pasivaikščiojimas po naktinio Vilniaus „siaubingas" vietas, apsilankymas Radvilų meno muziejuje, bandymai dekoruoti ant porceliano lėkštelių, kopijuojant kinų porceliano tradicijas ir kt. Tačiau visi smagūs dalykėliai każkada baigiasi...

1
2
4
7
8
9
11
1/7 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Utenos Adolfo Šapokos gimnazija − čia ir dabar (mintys grįžus prie įprasto ritmo po jubiliejinių renginių)

2016 10

Čia ir dabar jubiliejinė savaitė visai Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bendruomenei dovanojo įspūdingų susitikimų, gilių pokalbių, netradicinių pamokų, įvairių parodų, muzikinių dovanų, gausybę šiltų žodžių bei palinkėjimų. Apie visa tai šiandieną galima skaityti ir mokyklos internetinėje svetainėje www.asg.utena.lm.lt („Gimnazijos 20-mečio šventė“, „Buvusių mokinių viešnagė gimnazijoje“, „Filmas gimnazijos 20-mečiui“, „Buvusių mokinių viešnagė pamokose ir bibliotekoje“, „Integruotos pamokos bibliotekoje“, „Popietė „Valanda su Rūta“, „Gimnazijos 20-mečio savaitės renginiai“, „Dailės darbų paroda „Gyvenimas pilnas spalvų“), ir spaudoje („Utenos Adolfo Šapokos gimnazija mini 20-ies metų sukaktį“ (2016 m. rugsėjo 28 d. „Utenos diena“), „Dvidešimt gimnazijos akimirkų“ (2016 m. rugsėjo 28 d. „Utenis“), „Gimnazijos šventės aidai“ ( 2016 m. spalio 8 d. „Utenis“).

Skaityti daugiau...
 
Utenos Vyturių progimnazijoje lankėsi mokytojai iš Ispanijos

2016 metų spalio 18 dieną Utenos Vyturių progimnazijoje pagal Utenos švietimo centro vykdomą tarptautinį ERASMUS+ strateginių partnerysčių projektą ,,Transnational Adult School Prototype" (tarptautinės suaugusiųjų mokyklos prototipas) patirties sėmėsi ir savo gerąją patirtį skleidė mokytojai iš Ispanijos Carlos Ramon Garcia Morilla, Dolores Garcia Alcalde, Mari Carmen Castillo iš IES LA PUEBLA DE VICAR mokyklos. Mokytojai labai domėjosi Utenos Vyturių progimnazijoje praeitais metais įdiegta naujove – elektroninėmis kortelėmis, naudojamomis įeinant ir išeinant iš mokyklos, atsiskaitant valgykloje, imant ir grąžinant knygas mokyklos bibliotekoje. Ispanų mokytojams patiko mokykloje naudojamas elektroninis dienynas Tamo. Svečiai atkreipė dėmesį į mokyklos bendruomenės kultūrą: strategiškai priimamus sprendimus, veiklų mokykloje įvairovę, apgalvotus, estetiškai išnaudotas mokyklos erdves , pagyrė mokinių mandagumą bei nuoširdumą. Anglų kalbos mokytoja Carmen, vedusi pamokas 7b ir 8b klasių mokinių mokiniams, puikiai įvertino jų anglų kalbos žinias. Svečiai iš Ispanijos taip pat domėjosi mokytojų kvalifikacijos tobulinimo aspektais.

 

Anglų kalbos mokytoja Ramunė Sabaliauskienė

IMG-20161018-WA0000
IMG-20161018-WA0001
IMG-20161018-WA0002
IMG-20161018-WA0004
1/4 
start stop bwd fwd
 
Utenos Vyturių progimnazijoje startuoja naujas tarptautinis ERASMUS+ mokyklinių strateginių partnerysčių projektas „Jūsų istorija yra mūsų istorija"

2016 10 18 Vyturių progimnazijos projektas2016 metų rugsėjo mėnesį Vyturių progimnazijos bendruomenė pradėjo vykdyti dar vieną, ketvirtąjį, tarptautinį projektą. Projekto tema – istorija (plačiąja prasme) – pasirinkta neatsitiktinai, ji yra aktuali visų projekte dalyvaujančių šalių mokyklų bendruomenėms. Projekto esmė – patrauklus krašto istorijos pateikimas mokiniams. Į projektą susibūrė mokytojai ir mokiniai iš Lenkijos, Lietuvos, Italijos, Portugalijos, Vengrijos ir Ispanijos.

Rugsėjo mėnesį projekto idėja buvo pristatyta Utenos Vyturių progimnazijos mokytojams ir mokiniams.
Spalio mėnesį sudaryta ir Vyturių progimnazijos direktorės įsakymu patvirtinta projekto darbo grupė, kurią sudaro direktorės pavaduotoja ugdymui R. Drungienė, projekto koordinatorės R. Paukštienė ir R. Sabaliauskienė ir mokytojai D. Bražėnienė, D. Kairienė, I. Šinkūnienė, J. Bimbienė, R. Jančauskienė, G. Šerlatienė, R. Zapolskienė ir A.Kižys, projekto įgyvendinimui pateikę daugiausiai inovatyvių idėjų. Dvejus metus (2016-2018) projekto dalyviai gilinsis į savo ir šalių, projekto partnerių, istoriją, atras kiekvienos šalies išskirtinumus ir bendras istorines sąsajas, kryptingai integruos projekto veiklas į mokyklos veiklos planą, ieškos patrauklių užklasinių erdvių istorijos mokymui.

Skaityti daugiau...
 
Utenos Vyturių progimnazijos pirmokai dalyvavo pilietinėje akcijoje

2016 m. rugsėjo 17 dieną į Kauno rajone įsikūrusį botaninio draustinio pažintinį taką sutilpo visa Lietuva. Šioje akcijoje dalyvavo ir Utenos Vyturių progimnazijos pirmokai. Vaikai iškirpo savo delniukus ir išsiuntė laišką palaikydami idėją populiarinti kadagio medį, kuris anksčiau buvo itin gerbiamas ir vertinamas. Arlaviškių kaime esantis „Kadagių slėnis“ buvo apjuostas Lietuvos vaikų delnais. Pilietinę iniciatyvą paskelbęs Samylų kultūros centras, sulaukė stebėtino Lietuvos mokyklų dėmesio ir palaikymo. Šios iniciatyvos rezultatas-naujas Lietuvos karpinių rekordas. Visos akcijoje dalyvavusios mokyklos dovanų gavo kadagio medelius. Vyturių pirmokai kartu su savo mokytojomis Rita Malinauskaite ir Regina Šinkūniene savo medelį pasodino kieme ir dovanoja mokyklos 40-jam jubiliejui. 2016-2017 mokslo metų pirmokai įsipareigoja šį medelį auginti ir prižiūrėti, kad pabaigę Vyturių progimnaziją galėtų visi juo džiaugtis ir įsiamžinti.

Utenos Vyturių progimnazijos informacija

14322596_882378961863949_1874215879355333033_n
SANY2112
SANY2113
SANY2116
SANY2119
1/5 
start stop bwd fwd
 
Kūrybinis konkursas jaunimui

2016 10 kūrybinis konkursas

 
Paminėkime kartu Tarptautinę tolerancijos dieną!

Tolerancijos dienaTarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau: Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) jau keturioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.

Pilietinės iniciatyvos tikslai:
• išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;
• aptarti su mokiniais temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena;
• rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;
• aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius) rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

Skaityti daugiau...
 
Kviečiame dalyvauti Europos programavimo savaitės renginiuose

2016 m. spalio 15–23 d. visoje ES vyksta Europos programavimo savaitė, kurios metu įvairios organizacijos ar savanoriai kviečiami organizuoti #CodeEU renginius. Tikslas – populiarinti informacines technologijas, programavimą, suprantamai paaiškinti šios srities gebėjimus ir sutelkti motyvuotus jaunuolius mokytis. Prie to prisideda ir profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“, kviečianti stebėti tiesioginę e-pamoką bei dalyvauti gyvuose susitikimuose skirtinguose Lietuvos regionuose.

Europos programavimo savaitės metu iniciatyva „Kam to reikia?!“ kviečia spalio 21 d. nuo 14.00 val. dalyvauti renginyje, kuriame asociacijos „INFOBALT“ bei „Baltic Amadeus“ komanda dalinsis patarimais, prognozėmis, ką būtina žinoti ir ką reikia atlikti, norint tapti gerais bei populiariais specialistais, pasidalins savo sėkmės istorijomis. Renginys vyks A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.

Dėl dalyvavimo prašome susisiekti su „Kam to reikia?!” komanda el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu 8 611 144 12 – vienu ar kitu būdu pakanka informuoti apie dalyvavimą. Galutinė renginių programa su aprašymais prieinama čia. Paskirkime šią savaitę kelionei į technologijų pasaulį!

„Kam to reikia?!” projektų koordinatorė Justina Filipovskytė, tel. +370 611 144 12, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
Vyturių progimnazijos svečiai iš Vilniaus JTC keliauja Antano ir Motiejaus Miškinių takais

2016 m. spalio 15 dieną į Utenos Vyturių progimnaziją atvyko jaunųjų turistų būreliai iš Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos, Jeruzalės mokyklos, J.Basanavičiaus gimnazijos ir kraštotyros būreliai iš Gerosios Vilties progimnazijos, Viršuliškių mokyklos ir „Ryto“ progimnazijos. Džiaugiamės, kad šį gausų būrį į mūsų kraštą atlydėjo buvusi mūsų mokyklos mokinė, Vilniaus jaunųjų turistų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Dirsė.
Vyturiukai ir svečiai dalyvavo edukacinėje-pažintinėje išvykoje „A. M. Miškiniai - Utenai ir pasauliui“.
Vyturių progimnazijoje vilniečius pasitiko mokyklos direktorė Edita Kadūnienė, mokytojos ir pradinukų folkloro grupė. Susirinkusieji klausėsi dainų ir pasakojimų. Ypač sužavėti 3a klasės mokinio Igno Petravičiaus šmaikščiu pasakojimu aukštaičių tarme (ne visi svečiai galėjo pasakyti, ką reiškia žodžiai „videlčius“, „kaptūras“, „pasdaboja“ ir kt.), mokėsi aukštaitiškų dainų. Mokytojai iš Vilniaus grožėjosi mokykla, pasisėmė minčių ir idėjų.

DSCF2337
DSCF2356
DSCF2378
IMG_4983
IMG_5011
IMG_5024
IMG_5031
1/7 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 79