Naujienos
2018 m. balandžio 3–6 d. kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės"

duzges2018 m. balandžio 3–6 dienomis penktą kartą Lietuvoje vyks kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės". Savaitės tikslas – skatinti mokytojus mokytis visą gyvenimą, plėtoti kultūrinę kompetenciją ir suprasti edukacines erdves kaip mokinių mokymosi motyvaciją ir kūrybingumą stiprinančią aplinką. Edukacinių renginių kalendorius skelbiamas Ugdymo sode. Vertindami Jūsų patirtį ir dalykišką bendradarbiavimą, prašome viešinti informaciją ir paskatinti mokytojus dalyvauti savaitės renginiuose.

Vienas svarbesnių savaitės „Menų dūzgės" renginių vaizdo konferencija „Menų dūzgės" – kuriančio žmogaus link" kuri vyks 2018 m. balandžio 6 d. nuo 10 iki 12 val. Prašome į balandžio mėn. veiklų planus įtraukti šią konferenciją ir sudaryti sąlygas administratoriams (miestų / rajonų švietimo skyrių, švietimo centrų, mokytojų metodinių būrelių atstovams, mokyklų direktorių pavaduotojams ugdymui), formaliojo / neformaliojo ugdymo įstaigų bendruomenėms joje dalyvauti, pateikti aktualius klausimus, išsiaiškinti problemas.

Konferencijoje nagrinėjamų problemų laukas: humanitarinio kultūrinio ugdymo svarba žmogaus ūgčiai, Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos Lietuvos muziejuose būklės vertinimas ir rekomendacijos dėl jos gerinimo, kultūros paso koncepcija, jos kūrimo ir išbandymo ypatumai.

2018 m. balandžio 6 d. nuo 9.55 val. galima bus prisijungti (adresu http://193.219.133.45/videos/livestreams/page1/) ir iš bet kurio kompiuterio bei pranešėjams pateikti klausimus raštu.

Renginio dalyviams, prisiregistravusiems per informacinę sistemą „Ugdymo sodas", bus išduodama Ugdymo plėtotės centro pažyma.

 - vaizdo konferencijos „Menų dūzgės" – kuriančio žmogaus link" partneriai (6 regionuose),

 - preliminari konferencijos programa ir anotacija.

 
2018 m. kovo 14 d. Utenos rajono ketvirtų klasių mokinių žinių viktorina „Metų ketvirtokas“

Viktorinos „Metų ketvirtokas“ dalyviai2018 m. kovo 14 d. Utenos Krašuonos progimnazijoje įvyko tradicine tapusi Utenos rajono ketvirtų klasių mokinių žinių viktorina „Metų ketvirtokas“, kurią organizavo ir užduotis vaikams parengė šios mokyklos mokytojos Inga Janaščienė ir Larisa Niaurienė. Viktorinoje dalyvavo 14 pačių gabiausių, aktyviausių ir darbščiausių ketvirtokų iš aštuonių rajono ugdymo įstaigų: Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus, Utenos mokyklos – vaikų darželio „Eglutė", Utenos Vyturių progimnazijos, Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos, Utenos Krašuonos progimnazijos, Utenos mokyklos – vaikų darželio „Varpelis“, Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos, Utenos rajono Užpalių gimnazijos.

Skaityti daugiau...
 
2018 m. kovo 15 d. „Micro:bits adventure“ dirbtuvės

2018 03 15 13.45.27

2018 m. kovo 15 dieną Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos penktokai dalyvavo „Micro:bits adventure“ dirbtuvėse, kurias organizavo IT mokytoja Jolita Kraujalienė, kartu su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentėmis, savanorėmis Laura Jankovskyte, Agne Vitkauskaite ir Indre Jankovskyte. Jau ne pirmą kartą šios mokyklos mokiniai išbando mikrokompiuteriukų galimybes.

 

Skaityti daugiau...
 
Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai 2018” tapo prizininkais!

2018 m. kovo 14 d. Molėtų gimnazijoje, Molėtuose vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2018” atrankos turnyras. Šiame turnyre varžėsi 15 moksleivių komandų iš Molėtų gimnazijos, Alantos gimnazijos ir Utenos Dauniškio gimnazijos. Per 45 minutes mokiniai turėjo iš pakelio spagečių makaronų ir 4 plastilino gabalėlių sukonstruoti kuo stipresnį tiltą. Po to tiltai buvo pasverti ir tada tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo. Tiltų atsparumą vertino VGTU Statybos technologijų ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas.
Utenos Dauniškio gimnazistai iškovojo net dvi pergales: antrą vietą 2d klasės komandos „Spektras“ (Adomas Deveikis, Augustinas Maniušis, Kamilė Petronytė, Kornelija Jakimavičiūtė), pastatytas tiltas išlaikė 3,50 kg apkrovą ir nuo pirmos vietos atsiliko tik per 10 gr. ir trečią vietą 2d klasės komandos „Dauniškietis“ (Kornelija Miškeliūnaitė, Audinga Belovaitė, Nojus Baškys, Martynas Šeikis). Jų tiltas išlaikė 3,30 kg. apkrovą. I vieta atiteko Alantos gimnazijos mokiniams, Molėtų r. Jų tiltas išlaikė 3,60 kg. apkrovą.
Po čempionato mokiniai teigė, kad tokia veikla ugdo jų kūrybiškumą, komandinį darbą, suteikia inžinerinių žinių pagrindų.

Loreta Tarvydienė, Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos mokytoja

1
2
3
4
5
6
1/6 
start stop bwd fwd
 
2018 m. kovo 13 d. Šventinis koncertas Utenos Aukštakalnio progimnazijoje

2018 m. kovo 13 d. Utenos Aukštakalnio progimnazijos aktų salė vėl pražydo trispalvėmis vėliavėlėmis ir tulpėmis – čia įvyko šventinis koncertas, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Sulaukta svečių iš Utenos vaikų darželio-mokyklos „Varpelis“, Aukštakalnio pradinės mokyklos ir iš Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus, kurie parodė savo programėles. Koncertą vedė irgi svečiai – buvę progimnazijos auklėtiniai Meda Liašenkaitė ir Dovydas Juodis. Jiems pakvietus pradėti koncertą, su pražydusiomis vyšnių šakelėmis į sceną žengė Aukštakalnio progimnazijos šokėjos, vadovaujamos būrelio vadovės Erikos Ruzgienės. Tada pasirodė „Varpelio“ atlikėjai. Po jų dainos ir šokio, privertusių susimąstyti apie Lietuvos istoriją, su linksmesnėmis dainomis ir trankesniais šokiais nuotaiką kėlė Aukštakalnio pradinės ir Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus mokiniai. Svečių dainos ir šokiai pynėsi su progimnazijos mokinių atliekamomis dainomis: 8b klasės mokinė Akvilė Juškaitė atliko savo kūrybos dainą „Lietuva“, paskui su bendraklasėmis Vakare Jakutonyte, Aiste Kairyte – „Pasakų miestą“, o muzikos mokytoja Dalia Šaltenytė su ansambliu padainavo K. Genio „Pabudome ir kelkimės“. Koncerto pabaigoje mokyklos direktorius pasidžiaugė, kad buvo gera kartu svajoti, dainuoti, kartu švęsti, ir padėkojo svečiams bei įteikė dovanų.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
01/41 
start stop bwd fwd
 
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras vykdo projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“

ESFIVP I 1Įgyvendindamas 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.2.2-ESFA-V-729 priemonę „Neformaliojo vaikų švietimo įvairovės ir prieinamumo didinimas“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras vykdo projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-01-0001. Projekto partneris – savivaldybė. Projekto veiklos padeda kurti ir palaikyti tolygų neformaliojo švietimo paslaugų tinklą šalies savivaldybėse, didina paslaugų prieinamumą ir įvairovę, sudaro vienodas galimybes ir palankias sąlygas atskleisti individualius vaikų gebėjimus bei įgyvendinti specialiuosius ugdymosi poreikius. Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis finansuojamas iš projekto lėšų.

 
Kviečiame Jus į didžiausią Lietuvoje pamoką!
2018 03 15 GeriausiaPamokuDiena2018 m. kovo 15 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks nemokama „Geriausia ever pamokų diena“, skirta 9-12 klasių moksleiviams ir jų mokytojams iš visos Lietuvos.

Per vieną dieną susipažinsite su gausybe įkvepiančių asmenybių iš Lietuvos ir pasaulio. Geriausi savo sričių specialistai užkrės motyvacija tobulėti, dalinsis unikaliais požiūriais ir netradiciniais mokymo sprendimais. Iš pirmų lūpų – karščiausios mokslo naujienos, ranka pasiekiamos ateities profesijos ir karjeros perspektyvos.

Holivudo filmo scenarijaus vertą Lietuvos istorijos raidą pristatys žinomiausias Lietuvos istorikas, televizijos laidų vedėjas Alfredas Bumblauskas. Į scenoje vyksiantį gamtos mokslų eksperimentą kvies Suomijos geriausias gamtos mokslų mokytojas Kalle Vähä-Heikkilä. Kaip savyje atrasti kūrybiškumą atskleis tarp reklamos, filosofijos ir kino pasaulių nardantys Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius.

Skaityti daugiau...
 
Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos komanda – Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2018“ moksleivių finale

2018 m. kovo 7 d. Utenos A. Šapokos gimnazijoje vy­ko na­cio­na­li­nio čem­pio­na­to „Ma­ka­ro­nų til­tai 2018“ at­ran­kos tur­ny­ras. Tar­pu­sa­vy­je var­žė­si devynios ko­man­dos iš Utenos Adolfo Šapokos, Dauniškio ir Užpalių gimnazijų. 45 min. mokiniai matavo, lipdė, skaičiavo, modeliavo tiltus iš makaronų, nes var­žy­bų tiks­las – iš pa­ke­lio spa­ge­čių ir ke­tu­rių plas­ti­li­no ga­ba­lė­lių su­konst­ruo­ti kuo stip­res­nį til­tą.

Pasibaigus laikui sulipdyti tiltai buvo pasverti. Mak­si­ma­lus til­to il­gis – 420 mm, plo­tis – 100 mm, aukš­tis – 200 mm. Tada til­to vi­du­ry­je pa­laips­niui buvo kabinami svo­riai, pa­lai­ko­ma tris se­kun­des ir žiū­ri­ma, ar til­tas iš­lai­kys. Mokinių darbus vertino VGTU Sta­ty­bos tech­no­lo­gi­jos ir va­dy­bos ka­ted­ros doc. dr. Gin­tau­tas Amb­ra­sas.

makaronai06
makaronai13
makaronai18
makaronai19
makaronai23
1/5 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė Utenos vaikų lopšelyje–darželyje „Voveraitė“

2018 m. kovo 12 d. Utenos vaikų lopšelyje–darželyje „Voveraitė“ vyko koncertas „Dovana Lietuvai“. Koncertas skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 28-ąsias metines.

Įstaigos priešmokyklinės grupės ugdytiniai parodė spektaklį „Gedimino sapnas“, deklamavo eilėraščius apie Lietuvą. Lopšelio–darželio auklėtojų padėjėjos atliko lietuvių liaudies dainą „Vai, ko nusižvengei, bėrasai žirgeli“, lopšelio–darželio auklėtojų ansamblis „Džiaugsmas“ atliko I. Sarichanovo dainą „Praeity“.
Koncerte šoko Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro šokėjos (vadovė D. Kaziūnienė).

DSCF8951
DSCF8957
DSCF8958
DSCF8962
DSCF8978
DSCF8982
DSCF8992
DSCF9001
DSCF9011
DSCF9032
01/10 
start stop bwd fwd
 
Apie „Kompiuteriukai vaikams“ renginius ir mokymus

kompiuteriukai vaikams2018 m. kovo 8-9 dienomis „Kompiuteriukai vaikams“ kartu su savanoriais iš VU SA MIFUnity Technologies Lietuva ir Robotikos Akademija Širvintose, Utenoje, Kelmėje ir Lazdijuose išdalino net 1020  kompiuteriukų. Širvintose, Kelmėje ir Lazdijuose „Kompiuteriukai vaikams“ savanoriai pravedė pirmuosius mokymus vaikams ir mokytojams, tuo tarpu Utenoje vyko 3-jų valandų trukmės mokymai Utenos, Zarasų, Rokiškio ir Ignalinos informatikos mokytojams.

Projektu labai džiaugiasi ir vaikai, ir mokytojai, ir savanoriai. Miglė Kavaliauskaitė, savanorė iš VU MIF, teigia, jog iš vaikų pasisėmė energijos, pozityvo ir šypseną. Ir iš tiesų, kiekvienas savanoris vaikuose pastebėjo tuos pačius dalykus! Ne mažiau mus džiugina ir mokytojų entuziazmas – štai Utenos Vyturių progimnazijos muzikos mokytojas ir robotikos būrelio vadovas, Linas Vaitiekėnas, iki mokslų metų pabaigos planuoja pabaigti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui dedikuotą projektą – „micro:bit“ kompiuteriuku valdomus ir Lietuvos himną grojančius laiptus!

Šios dvi dienos buvo nelengvos, bet nuostabios ir įkvepiančios. Tikimės, jog taip pat jaučiasi ir visi su mumis susitikę penktokai bei mokytojai!

Kompiuteriukai vaikams

 
Iniciatyva „ Emocija+ “- iššūkis priimtas!

Neretais atvejais mokiniai mokykloje praleidžia didžiąją dienos dalį, tad svarbu, kad atmosfera joje būtų saugi, jauki, vyrautų emocinė pusiausvyra ir bendradarbiavimas. Tai, kaip mokiniai jaučiasi mokykloje, itin svarbu, nes nuo emocinės savijautos priklauso ne tik jų popamokinė veikla ir tarpusavio santykiai su artimaisiais, bendraamžiais, bet ir motyvacija mokytis, mokymosi rezultatai.
Lietuvos moksleivių sąjunga (moksleivių interesus atstovaujanti organizacija, siekianti sukurti pilietišką, visapusišką moksleivių bendruomenę) inicijavo programą „Emocija+“, skirtą moksleivių emocinės aplinkos mokyklose gerinimui, ir pakvietė priimti iššūkį: neformaliai susitikti su mokyklos bendruomene ir surasti būdų, kaip paversti emocinę aplinką mokykloje pozityvesne bei draugiškesne kiekvienam. Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė priėmė šį iššūkį ir vykdo projekto „Emocija+“ veiklas: gruodžio mėnesį mokyklą papuošė mokinių sukurti plakatai, kurie skleidžia pozityvų mikroklimatą mokykloje.

20180305_112112
320180305
DSC_9970
thumbnail
1/4 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
Matematikų varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti

392018 m. kovo 9 dieną nuo pat ryto į Aukštakalnio progimnaziją rinkosi jaunieji matematikai. Čia vyko tradicinės 5-8 klasių matematikų varžytuvės akademiko Vytauto Statulevičiaus taurei laimėti. Į varžytuves atvyko 19 komandų iš Visagino miesto ir Utenos, Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Ukmergės, Rokiškio, Kupiškio, Širvintų rajonų. Varžytuvių tikslas – atskleisti matematikos mokslo patrauklumą, suteikti galimybę pasitikėti savimi, bendradarbiauti su draugu, pritaikyti ir pagilinti įgytas žinias dirbant komandoje.

 

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 89