Naujienos
Paaiškėjo „Mokyklų - Europos Parlamento ambasadorių" projekto rezultatai – Utenos Dauniškio gimnazija MEPA geriausiųjų sąraše !!!

2016-2017 mokslo metais 59 gimnazijos ir mokyklos dalyvavo projekte „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės".
Mokyklos, norėjusios prisijungti prie „Mokyklų - Europos Parlamento ambasadorių" (MEPA) tinklo turėjo pravesti kuo daugiau pamokų pagal projekto medžiagą, surengti Europos dienos šventę, įsteigti ES informacijos lentyną/centrą savo mokykloje ir t.t.
Projekto veiklų vertinimo metu buvo atrinktos geriausiai pasirodžiusios gimnazijos. Iš gautų 57 gimnazijų ataskaitų (t.y. pravedė pamokas, įsteigė informacijos centrą/lentyną bei atšventė Europos dieną), siekdami kuo objektyviau įvertinti mokyklas, MEPA organizatoriai atsižvelgė į daugelį dalykų: pamokų skaičių ir jų aprėptį, Europos dienai skirtų renginių ir jų dalyvių skaičių, vykdytų projektų originalumą, mokyklos dydį, vietos bendruomenės dalyvavimą ir projekto veiklų viešinimą. Atsižvelgus į visus šiuos kriterijus - Utenos Dauniškio gimnazija MEPA geriausiųjų sąraše !!! Gimnazijai suteikta galimybė keturis mokinius, jaunuosius ambasadorius, 2017 m. spalio 12 d. deleguoti į renginius Strasbūre, o vienas mokytojas 2017 m. rugsėjo 26-27 d. yra pakviestas į MEPA tinklo mokytojų seminarą Briuselyje.

 
2017 m. birželio 20 d. iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams" pristatymo renginys

2017 06 20 mikrokompiuteriai2017 m. birželio 20 d. 10 val. kviečiame į iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams" pristatymo renginį Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Renginį moderuoja Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėjas IT ir atvirų duomenų klausimais Povilas Poderskis. Renginys skirtas IT mokytojams, pedagogams, kuriems būtų įdomu, kaip  integruotai mikrokompiuterius naudoti kitų dalykų mokyme, neformaliojo švietimo specialistams (robotika), jų būrelių mokiniams, visiems, kam įdomus programavimas, mikrokompiuterių panaudojimas įvairių dalykų mokyme.

Daugiau apie iniciatyvą: http://www.kompiuteriukai.lt/ ir facebook paskyroje „Kompiuteriukai vaikams”  https://www.facebook.com/projektasaviete/)

Skaityti daugiau...
 
2017 m. birželio 15 d. Utenos rajono švietimo įstaigų priešmokyklinio (ikimokyklinio vyresnio) amžiaus jaunųjų talentų festivalis „Mažieji čiurlioniukai“

2017 m. birželio 15 d. Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Gandrelis“ vyko Utenos rajono švietimo įstaigų priešmokyklinio arba ikimokyklinio vyresnio amžiaus jaunųjų talentų festivalis „Mažieji čiurlioniukai“, kurį meninio ugdymo mokytojos Laisvida Pakenienė ir Ingrida Navikienė organizuoja jau trečius metus. Dalyvavo vaikai iš Utenos vaikų lopšelių-darželių „Pasaka“ ir „Voveraitė“, Utenos Kultūros centro dainavimo studijos „Decima“. Į renginį atvyko garbingi svečiai: Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Vaitiekienė, Utenos muzikos mokyklos direktorius Arūnas Katinas, menininkas Giedrius Mazūras. Komandos, jų tarpe ir svečių, skambant muzikai kūrė meilės ir grožio žiedus, buvo panaudota gamtinė medžiaga ir įvairiausios piešimo priemonės. Darbai papuošė darželio koridorių. Dėkojame visiems vaikams už kūrybingumą ir gerą nuotaiką, pedagogėms, tėveliams, kurie palaikė savo komandos narius, ir kitiems svečiams.


Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ informacija

IMG_7962
IMG_7964
IMG_7967
IMG_7969
IMG_7970
IMG_7971
IMG_7972
IMG_7974
IMG_7984
IMG_7994
IMG_7996
IMG_8057
01/12 
start stop bwd fwd
 
Vaikų užimtumas vasarą Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre

28Pasibaigus mokslo metams daugeliui tėvelių atsiranda rūpestis – kokiomis veiklomis užsiims jų vaikai atostogų metu. Siekdami teikti vaikų užimtumo paslaugą atostogų metu arčiau vaikų gyvenamosios vietos Vaikų ir jaunimo užimtumo centre nuo 2017 m. birželio 5 d. iki birželio 23 d. organizuojamos užimtumo savaitės pradinių klasių mokiniams. Užimtumo paslauga teikiama pradinukams, nes būtent tokio amžiaus vaikams dar labai reikalinga priežiūra jų laisvalaikio metu.
Vaikų vasaros poilsis ir užimtumas yra viena iš neformaliojo vaikų švietimo veiklų. Būtent minėta veikla šiais metais ir pasipildė Centre teikiamų neformaliojo vaikų švietimo paslaugų pasiūla.

Skaityti daugiau...
 
Uteniškės sėkmė tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse

Violeta Develienė

2017 m. birželio 11 dieną Utenos meno mokyklos fortepijono mokytoja Ingrida Dirmienė su mokine Asta Dirmaite buvo išvykusios į Sankt Peterburgą (Rusija), kur dalyvavo tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Baltųjų naktų garsai ir spalvos". Asta Dirmaitė sėkmingai pasirodė konkurse – vyresniųjų pianistų (16–18 m.) kategorijoje tapo laureate ir buvo apdovanota III laipsnio diplomu bei taure. Reikšmingą apdovanojimą jaunoji muzikantė Utenai parveža ne pirmą kartą. „Esu labai dėkinga visiems už palaikymą. Svarbiausia, kad turiu nuolatinę galimybę mokytis, keliauti, pažinti ir dalintis“, atvykusi padėkoti Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui už palaikymą ir suteiktą paramą, kalbėjo jaunoji atlikėja. Laureatę ir jos mamą bei mokytoją į savivaldybę palydėjęs Utenos Meno mokyklos direktorius Arūnas Katinas pasakojo apie vis gausėjantį jaunosios fortepijono virtuozės apdovanojimų skaičių ir ypač aukštus įvertinimus. Utenos rajono meras Alvydas Katinas, pasveikinęs Astą Dirmaitę, palinkėjo ne tik naujų pasiekimų, bet ir smagių susitikimų, džiuginant klausytojus savo profesionaliais pasirodymais.

084
098
099
1/3 
start stop bwd fwd
 
2017 m. birželio 15 d. Muzika, suburianti mus

2017 06 15 koncertas

 
Iniciatyva „Moksleiviai į vyriausybę”

Moksleiviai vyriausybeje 2017„MOKSLEIVIAI - Į VYRIAUSYBĘ“ - jau aštuntus metus organizuojamas projektas, kurio tikslas - motyvuotus bei gabius moksleivius skatinti domėtis valstybės institucijų veikla, politikų darbu bei tapti aktyvesniais piliečiais.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei bendradarbiaujant su moksleiviais bei jų organizacijomis, aktyviausiems bei gabiausiems suteikta galimybė RUGPJŪČIO 21-25 dienomis atlikti savaitės praktiką pasirinktoje ministerijoje ar Vyriausybės kanceliarijoje.
Kviečiame jaunuolius registruotis iki 2017 m. liepos 26 d.
Daugiau informacijos adresu:
https://www.facebook.com/pg/MoksleiviaiIVyriausybe/about/?ref=page_internal

 

LR Vyriausybės informacija

 
2017 M. birželio 14 d. Gedulo ir vilties dienos minėjimo renginiai

2017 06 14 Gedulo ir vilties skaitymai

Šiemet birželio 14-oji, Gedulo ir vilties diena, skirta tam, kad visai Lietuvai susivienijus išsaugotume kiekvieną vardą ir likimą! Tremtis tai nėra skaičius ar data. Trėmimai yra skirtingi likimai, istorijos ir žmonės ir kiekvienas likimas yra svarbus! Kažkada šie likimai ir žmonės vaikščiojo gatvėmis, kuriomis šiandien vaikštome laisvoje Lietuvoje.

Tam, kad šią dieną kiekvienas galėtume skirti bent minutę laiko apmąstyti likimus tų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus, bei didžiuotis savo laisve, birželio 14-ąją 11 val. 59 min. kviečiame prisijungti prie Visuotinės tylos minutės. Prie tylos minutės, kuomet visa Lietuva sustos, nutils muzika prekybos centruose ir automobiliuose, trumpam atsiplėšime nuo savo darbų, negalvosime apie buitines problemas ir skirsime vieną minutę tam, kas vyko, nes tik taip galėsime teisingai žvelgi į tai, kas bus. Kviečiame tai daryti su savo bendradarbiais, draugais, šeimos nariais nesvarbu, kad ir kur būtume.

Skaityti daugiau...
 
Naujas etapas – naujos galimybės

ASGNepaprastai greitai artėja ta diena, kai būsimi gimnazistai peržengę Adolfo Šapokos gimnazijos slenkstį turės galimybę pažinti naują mokyklą ne iš gandų, nuomonių, tačiau „iš pirmų lūpų“. O tai tikrai yra svarbu, nes jaunuolius pasitinka kitas etapas, kuris daug lemia. Tinkamas mokyklos pasirinkimas gali tapti raktu į jauno žmogaus sėkmę, todėl kartais pabrėžiama, jog į šią gimnaziją veržiasi tie, kurie nesitiki gauti lengvų dešimtukų, kurie žino, kad čia reikės paplušėti, kurie nori gilinti žinias, kartotis ir ramiai ruoštis naujiems iššūkiams, o ne griebtis už galvos ir mąstyti, kaip planuoti asmeninį bei profesinį gyvenimą.
Vienas iš svarių argumentų, kodėl verta prisitaikyti prie keliamų aukštų reikalavimų, – viešai skelbiama informacija, kurios negalime paneigti ir kurią sunku ignoruoti. Remiantis jau anksčiau skelbtais duomenimis (žr. https://www.svietimas.utena.lm.lt/TVS/naujienos/1-naujienos/1783-kaipgi-sekasi-mums-adolfo-apokos-gimnazijai) Adolfo Šapokos gimnazija jau kelerius metus patenka į geriausių gimnazijų penkiasdešimtuką. Tam tikras mokinių „sezoniškumas“ šioje gimnazijoje negalioja (plg.: 2014 m. – 44 pozicija, 2015 m. – 46 pozicija, 2016 m. – 33 pozicija), o 2017 metais Adolfo Šapokos gimnazija ne tik išliko lydere, t.y. gerokai atitrūko nuo visų kitų Utenos apskrities gimnazijų, bet ir padarė ryškų šuolį į viršų (2017 m. – 15 pozicija).

Skaityti daugiau...
 
Utenos rajono savivaldybės muziejininkų ir bibliotekininkų išvyka

logo2017 06 bibliotekininkuUtenos švietimo centras vykdo projektą „Kūrybiškumo ir bendruomeniškumo stiprinimas“, kurio veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Pagal projektą šių metų gegužės 30-31 dienomis Utenos rajono savivaldybės muziejų ir bibliotekų darbuotojai vyko į edukacinę išvyką „Inovatyvios kultūros veiklos ir jų organizavimo ypatumai“. Aplankėme Kauną, Klaipėdą ir Telšius. Pirmiausia vykome į Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos skyrių. Bendraudami su skyriaus vedėja Gintare Dusevičiūte – Neimontiene ir kitomis muziejaus darbuotojomis, sužinojome apie inovatyvių technologijų taikymą muziejų veikloje, kultūrinių paslaugų organizavimo ypatumus, gėrėjomis muziejaus ekspozicijomis, kurias galima liesti, bandėme „kalbėtis“ su senaisiais tradiciniais lietuvių muzikos instrumentais, dainavome lietuvišką sutartinę, klausėmės šiuolaikinio folkloro.
Renovuojamas Klaipėdos Jūrų muziejus sužavėjo šiuolaikine edukacine klase ir čia vykdomomis veiklomis, apie kurias pasakojo muziejaus specialistė Joana Čėsnaitė.

Skaityti daugiau...
 
Nuo šiandien olimpinė vėliava plevėsuos ir Utenoje

Utenos Krašuonos progimnazija drauge su Jonavos pradine mokykla ir Kauno šv. Kazimiero progimnazija 2017 m. birželio pradžioje įgyvendins jungtinį projektą „Mažasis olimpinis kaimelis“. Dieninės stovyklos veiklos bus orientuotos į Olimpinių žaidynių struktūrą su visais žaidynių ritualais, kiekviena diena bus skiriama vienai iš olimpinių vertybių (draugystei, pagarbai, tobulėjimui), tad vaikai gaus ir teorinių žinių bei asmeninių potyrių šiais klausimais. Į projekto įgyvendinimą įsitraukė Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centras, Utenos Specialioji mokykla, daugiafunkcis centras, Utenos lankininkų klubas, Utenos rytų kovos menų klubas „Impulsas“, tad be sportinės veiklos numatomos sveikatinimo, pažintinės, kultūrinės bei kūrybinės veiklos.
Baigiantis stovyklai visų miestų dalyviai rinksis į žaidynes Kaune, kur varžysis fizinėse, intelektinėse bei kūrybinėse rungtyse, vyks iškilmingas projekto uždarymas.
Projektą, kurio tikslas ugdyti harmoningą asmenybę per sportą neformalioje aplinkoje, finansuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Projekto kordinatorė
Utenos Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Telksnienė

 
Kviečiame Gedulo ir vilties dieną paminėti pilietine iniciatyva „Palikti namai...“

Tarptautinė komisija kartu su kitomis institucijomis, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minėsime jau 76-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Kviečiame Gedulo ir vilties dieną paminėti pilietine iniciatyva „Palikti namai...“.

Labai prašome susidomėjusius šia pilietine iniciatyva ir ketinančius minėti Gedulo ir vilties dieną, užpildyti el. registracijos anketą:
https://goo.gl/forms/jUSHt7e7JvuTYwnq1

Nuotraukas, iš vykusių renginių, kurias galėtume patalpinti į naujienlaiškį ir interneto svetainę, prašome siųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

Iškilus klausimams, prašome kreiptis elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu: 8 706 63818.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 92