Naujienos
2017 m. sausio 30 d. Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio" skyrius kviečia būsimus pirmokus ir jų tėvelius į atvirų durų dieną

2017 01 30 pirmokams

 
2017 m. sausio 28 d. Nacionalinis profesoriaus J. Matulionio jaunųjų matematikų konkursas

Matulionio konkursas 2017 2017 sausio 28 dieną Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (KTU MGMF) vyks jau tradicija tapęs Nacionalinis profesoriaus J. Matulionio jaunųjų matematikų konkursas. Konkursas kasmet sulaukia daugybės gabių moksleivių iš visos Lietuvos. Ir šiais metais KTU MGMF kviečia visus, neabejingus matematikai, pasitikrinti žinias ir prasmingai ir linksmai praleisti laiką.

Konkurse savo matematines žinias ir analitinį mąstymą jau 28-ajį kartą kviečiami išbandyti 9–12 klasių moksleiviai. Čia jaunieji matematikai ne tik spręs MGMF dėstytojų parengtus uždavinius, bet taip pat galės dalyvauti fakulteto studentų atstovybės FUMSA paruoštose linksmose rungtyse „Protų mūšis“ ir „Linksmoji daugiakovė“. Vaikus atlydėjusiems mokytojams tuo metu vyks lektorės dr. Violetos Kravčenkienės seminaras „Kaip sudominti moksleivius matematika?“.

Renginio pabaigoje bus paskelbti konkurso ir linksmųjų rungčių laureatai. Geriausiai pasirodžiusiems jauniesiems matematikams bus įteiktos Fakulteto ir rėmėjų įsteigtos piniginės premijos, linksmųjų užduočių nugalėtojams – KTU įsteigti prizai.

Skaityti daugiau...
 
Kviečiame dalyvauti vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso ,,TRAMTATULIS-2017“ Utenos rajono ture

tramtatulisKviečiame Utenos miesto 3–7 metų vaikus ir 1–12 klasių moksleivius dalyvauti vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso ,,TRAMTATULIS-2017“ Utenos rajono ture. Norintys dalyvauti konkurse privalo pateikti paraiškas iki 2017 m. vasario 10 d. elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Paraiškos gavimas patvirtinimas atsakant elektroniniu paštu. Laiku nepateikusieji paraiškų, konkurse dalyvauti negalės. Praėjusių respublikinių konkursų laureatai gali dalyvauti svečių teisėmis arba varžytis pasirinkdami kitos rūšies liaudies kūrinius ar instrumentą.

Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 616 48 768 Dalia Magylienė.

Raštas

Nuostatai

Dalyvio paraiška

 

 
Utenos Adolfo Šapokos gimnazistų mintys Laisvės gynėjų dieną

2017 01 13 Mano šalis Europoje, vėliavėlė, prisegta prie mano kuprinės, mano pasodintas ąžuoliukas, mano kalba, mano vaikystė, mano gatvė, mano siaučiančių bangų mūša, kvepiantys rudeniniai obuoliai, mano draugų ir priešų šalis, mano geriausia krepšinio komanda, mano plaukimo čempionė, mano galerijos, mano kelias...
Šiandieną Lietuva gimnazistams yra žodis, į kurį telpa nežmoniškas kiekis veidų, pokalbių, vaizdų, pulsuojančių širdžių, gyvybės, spalvų bei išminties.
Trečios klasės mokinė Emilija kalbėjo apie tai, kaip gera grįžti namo iš svetur. Tada aplanko nusiraminimo jausmas. Kodėl viskas taip artima ir sava? Ogi atsakymas, pasak Emilijos, slypi mūsų širdyse. Trečiokui Gintarui gimtasis kraštas yra pradžia, ir joks tankas negali suvažinėti to pojūčio ir prisiminimų.

Skaityti daugiau...
 
Kviečia Jaunojo pedagogo akademija

Daugiau informacijos >>>JPA

 
Utenos „Saulės“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai paminėjo Laisvės gynėjų dieną

Utenos „Saulės“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai istorinę Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – minėjo prisijungdami prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Taip siekiama prisiminti prieš 26 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Rimties ir susikaupimo atmosferą kiekvienam, pravėrusiam mokyklos duris, kūrė žvakių liepsnelės ir 1991 metų sausio 13-ąją primenančių įvykių nuotraukos. 8 valandą kiekviename gimnazijos lange buvo uždegtos atminimo žvakutės. Pirmosios pamokos pradžią visi mokytojai skyrė prisiminimams apie istorinius sausio įvykius.
Mokytojams vedant pamoką Laisvės gynėjų dienai paminėti, istorijos mokytojos, direktorė N. Zabukienė, kiekvienos klasės atstovai su atminimo deglais rankose ėjo prie paminklo Utenio aikštėje, skirto Vytauto apygardos partizanams atminti. Čia istorijos mokytoja A. Mikalaičiūnienė priminė mokiniams, kaip 1991 m. sausio 13-ąją sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir kaip Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę. Buvo uždegtos žvakutės, žuvusiųjų atminimas pagerbtas tylos minute. Toks žygis prie „Aukuro“ paminklo, simbolizuojančio tautos vienybę ir pasiaukojimą, „Saulės“ gimnazijos mokiniams ir mokytojams jau tampa gražia, prasminga pagarbos tautos istorijai tradicija.

DSC_0001
DSC_0009
DSC_0019
DSC_0020
DSC_0300
DSC_0303
DSC_0305
DSC_0309
DSC_0314
DSC_0320
DSC_0322
01/11 
start stop bwd fwd
 
Sausio 13-osios renginiai Dauniškio gimnazijoje

2017 01 13 Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė sausio 13 d. pamokas pradėjo Laisvės gynėjų dienai paminėti skirta pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Kabinetų languose sužibo atminties žvakutės, primindamos dramatiškus įvykius Lietuvos kovose už laisvę. Tylos minute pamokose pagerbti laisvės gynėjai. Mokytojai su mokiniais kalbėjo apie Sausio 13-tosios įvykius, aptarė taikaus pasipriešinimo reikšmę Lietuvos istorijai.2017 01 13

Šalia Saulės stebyklos, gimnazijos kiemelyje liepsnojo Atminties laužas ir skambėjo dainos apie laisvę.

 

 
Aukštakalnio progimnazijoje paminėta Laisvės gynėjų diena

2017 metų sausio 13 dieną visa Aukštakalnio progimnazijos bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Ryte mokyklos languose dešimčiai minučių sužibo atminimo žvakutės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą ir mūsų tautos vienybę. Sausio 13-osios įvykiams paminėti pirmo aukšto fojė buvo demonstruojamas istorijos mokytojo V. Eismanto sukurtas filmukas.

1
2
3
4
5
6
7
1/7 
start stop bwd fwd
 
Kviečiame Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

logo tarptautine komisija

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt šešerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Kviečiame visus kartu, visoje Lietuvoje, 2017 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

 2017 m. pilietinė iniciatyva  „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau dešimtą kartą. Minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 26 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Artėjantis Sausio 13-osios minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

 Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Vieta: mokyklos, švietimo įstaigos, institucijos, organizacijos, Lietuvos gyventojų namai.
Data:  2017 m. sausio 13 diena (penktadienis)
Pilietinės iniciatyvos laikas: 8.00–8.10 val.

Skaityti daugiau...
 
Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Dizaino studijos mokinių darbų paroda Krašuonos progimnazijoje

2017 01 09 02 09 parodaNuo 2017 m. sausio 9 d. iki vasario 9 d. Utenos Krašuonos progimnazijoje eksponuojama Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Dizaino studijos mokinių darbų paroda „Įkvėpimo beieškant“

Būrelio vadovė Zita Kasauskienė.

 

 

 
Vaikų dienos stovyklos Sudeikiuose

Mokinių atostogų metu Sudeikių daugiafunkciame centre veikiančios vaikų dienos stovyklos kalėdinių atostogų laikotarpiu rūpinosi 30 vaikų ne tik iš Utenos rajono ugdymo įstaigų, bet ir iš Vilniaus bei Kauno savivaldybių. Nuo 8.00 iki 18.00 val. čia prižiūrimi vaikai turi galimybę ne tik dalyvauti mėgiamose veiklose, džiaugtis žiemos malonumais lauke, bet ir ugdytis socialinius įgūdžius kepdami, anot vaikų, „skaniausius blynus pasaulyje“ ar gamindami kitokius gardumynus Centro virtuvėlėje ir jais vaišintis kviesdami stovyklos draugus.
Antrus metus šiame Centre organizuojamos dienos stovyklos pradinukams mokinių atostogų metu jau turi nuolatinius savo stovyklautojus, atvykusius į pirmąją stovyklą ir tapusius „savais vaikais“, kurie išvykdami paskutinę atostogų dieną jau registruojasi į kitą stovyklą. Džiugina tai, kad leisti laiką atostogų metu Sudeikiuose pareiškia norą vis daugiau naujų stovyklautojų, be to, sulaukiama tėvų prašymų organizuoti tokias stovyklas ir vyresniųjų klasių mokiniams, ne tik pradinukams. Organizuoti veiklas ir prižiūrėti vaikus padeda šaunūs Utenos Adolfo Šapokos bei Dauniškio gimnazijų savanoriai, dienos stovyklose atlikdami privalomąją socialinę veiklą.
Dienos stovyklos Sudeikių daugiafunkciame centre organizuojamos kiekvienų mokinių atostogų metu.

1DSC_1396
DSC_1427
DSC_1466
1/3 
start stop bwd fwd
 
Jaunųjų keramikų darbai Stiklo galerijoje Utenio aikštėje

Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre veikiančio keramikos būrelio (NVŠ programa „Molio magija“), vadovaujamo mokytojos J. Paukštytės, mokinių darbai išsiskiria savo originalumu, etnografiniais elementais, artimai siejasi su natūralios gamtos grožiu. Pačios gražiausios metų šventės Šv. Kalėdos kiekvienais metais atsispindi būrelio mokinių darbuose. Atrodytų, kad būrelį lankantys vaikai ir jų mokytoja, šias šventes pradeda švesti anksčiau. Mokiniai lipdė kalėdines dekoracijas, stilizuotas eglutes, prakartėles, kitus darbus, kuriuose atsispindi kalėdinio stebūklo laukimas. 2016 m. gruodžio - 2017 m. sausio mėn. keramikos būrelio mokytojos J. Paukštytės mokinių darbai eksponuojami Utenio aikštės Stiklo galerijoje kartu su Utenos krašto tautodailininkų darbais. Eksponuojami Adelės (5 m.) ir Jono (6 m.) Keragalvių ir jų mamos Ramunės prakartėlės, Ievos Motiejūnaitės (10 m.) ir mamos Loretos bei Kotrynos Katinaitės (11 m.), Gabijos Malinauskaitės (9 m.), Ugniaus Gališausko (14 m.) prakartėlės bei Mėtos Žalėnaitės (6 m.), Ados Židulytės (7 m.), Robertos Marijos Račkauskaitės (7 m.) stilizuotos eglutės. Keramikos būrelio mokiniai Ugnius Gališauskas, Kotrina Katinaitė, Ieva Motiejūnaitė, Gabija Malinauskaitė respublikinių parodų, konkursų nugalėtojai. Šių mokinių darbus vertino profesionalūs menininkai. Didžiuojamės kūrybingais keramikos būrelio mokiniais ir jų mokytoja Jovita Paukštyte.

Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro informacija

DSC_0004
DSC_0005
DSC_0006
DSC_0008
1/4 
start stop bwd fwd
 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 84