Naujienos
Iš tarptautinio bendradarbiavimo veiklos sugrįžus

2022 m. metų rugsėjo 13-16 dienomis Utenos „Saulės“ gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo organizuotoje tarptautinio bendradarbiavimo veikloje „ Projektų kūrimas ir bendradarbiavimas siekiant paremti pabėgėlius ir vietos bendruomenę“ (“ Development of projects and cooperation to support refugees and local communities“) . Utenos „Saulės“ gimnazijos bendruomenei tai labai svarbi tema, nes nuo kovo mėnesio priimame iš Ukrainos atvykusius mokinius ir siekiame jiems, jų šeimoms ir mums visiems sukurti kuo palankesnes mokymosi, adaptacijos ir gyvenimo mūsų šalyje sąlygas. Kaip priimti pabėgėlius, kaip mokyti jų vaikus, kaip kuo efektyviau spręsti jų problemas – pagrindiniai susitikimo metu nagrinėti klausimai. Patirtimi dalinosi Latvijos mokyklų ir Rezeknės savivaldybės darbuotojai, Ispanijos ir Švedijos atstovai. Ir nors Rytų Europos šalių pabėgėliai dažniausiai yra ukrainiečiai, o pietų šalys susiduria su pabėgėliais iš Afrikos – problemų ir rūpesčių spektras labai panašus. Šis susitikimas dar svarbus ir tuo, kad buvo sudarytos sąlygos susirasti būsimų Erasmus+ projektų partnerius bei aptarti bazinius būsimų projektų elementus. Susitikimą Rygoje lydėjo puiki ir darbinga nuotaika, geranoriški dalyviai iš daugelio ES šalių, rūpestingų šeimininkų dėmesys.

Utenos „Saulės“ gimnazijos informacija

098a0095
098a0269
098a0095
098a0269
1/2 
start stop bwd fwd

 
2022 m. vaikų vasaros poilsio stovyklos Utenos rajone

2022 m. vasarą Utenos rajono  vaikų vasaros poilsio stovyklų organizatorių jau nebegąsdino nežinomybė dėl karantino apribojimų, planuojant vaikų užimtumą vasaros atostogų metu. Šiemet džiugino vaikų vasaros poilsio stovyklų organizatorių aktyvumas, siūlant vaikams daugiau ir įdomesnių veiklų įvairiose stovyklose. Utenos rajono savivaldybei pateikta 30 organizatorių paraiškų vaikų vasaros poilsiui organizuoti. Finansuota 18 projektų. Šią vasarą pirmą kartą vaikų vasaros poilsio stovyklą organizavo žirginio sporto klubas „Utenos žirgynas“. Stovyklos metu vaikai supažindinti su etnokultūra, mokėsi groti įvairiais muzikos instrumentais ir, žinoma, rūpintis žirgais ir jodinėti. Tiek nauji, tiek ir jau ne pirmus metus šioje srityje dirbantys vaikų vasaros stovyklų organizatoriai šiemet vaikams pasiūlė įdomių ir kiek neįprastų veiklų -  asociacija „Erelgymas“ vaikams organizavo fitneso užsiėmimus bei anglų kalbos pamokėles, kurių metu vaikai stiprino ne tik fizinius, bet ir anglų kalbos įgūdžius. Antrus metus vykusioje Echo Dance-Gymnastics studijos dienos stovykloje vaikai aktyviai ilsėjosi, šokdami ir sportuodami, mokydamiesi gatvės šokio ir gimnastikos meno, užsiimami įvairiausiomis kūrybinėmis veiklomis. Anot organizatorių, visi užsiėmimai parinkti taip, kad būtų tinkami įvairaus amžiaus vaikams ir juos sudomintų - stovyklos metu buvo organizuojamos maudynės, iškylos, judrieji žaidimai. Stovykloje dirbo kviestiniai treneriai, kurie dalinosi savo patirtimi, mokydami šokti gatvės šokius.

4
editos
giedriaus
sudeikiai
sudeikiai 1
1/5 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
2022 m. rugsėjo–spalio mėn. Lietuvių kalbos instituto edukacinė paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“
2022 09 10 paliesk lietuviu kalba2022 m. rugsėjo–spalio mėnesiais Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) eksponuojama Lietuvių kalbos instituto edukacinė paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“. Paroda, skirta žaismingai pristatyti svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, atskleisti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste bei pristatyti lietuvių kalbą užsieniečiams.
Ekspoziciją sudaro unikalūs, interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai, leidžiantys kiekvienam paliesti kalbą rankomis ir pačiam pajusti jos savitumą. Interaktyvus indoeuropiečių kalbų medis – tai eksponatas (kuriame kalbų šeimos – tai medžiai, o kalbos – vaisiai), leidžiantis iš arčiau susipažinti su gausia indoeuropiečių kalbų įvairove, suteikiantis galimybę pačiam atrasti kalbų ryšius ir panašumus, atskleidžiantis, kurios šeimos kalbomis pasaulyje kalbama daugiausia, kurios kalbos jau yra išnykusios, kaip šiame kontekste atrodo lietuvių kalba. Šviečiantys eksponatai (akis ir musė), kuriais žaidžiama dėlionės principu, leidžia pažinti lietuviškų žodžių atitikmenis kitose pasaulio kalbose, kalbų genetinę bendrystę ir bendrą kilmę. Simbolinis žodynas – šviečiantis eksponatas su atverčiamais žodžiais – pristato pasirinktų žodžių kilmę, t. y. ar jie buvo paveldėti, pasiskolinti iš kaimynų, sukurti žymių asmenybių. Parodą taip pat sudaro interaktyvi lietuvių kalbos abėcėlė – kiekvienos lietuviškos raidės antspaudai su jų kilmės aprašais (lotyniškos, čekiškos, originalios lietuviškos, pagal lenkų analogiją pasidarytos raidės), atspindinčiais tautos kultūrinę raidą ir istoriją. Magnetinis žemėlapis su žodžiais leidžia dėlioti ir pamatyti, kokius žodžius lietuviai paskolino kitoms kalboms (estų, rusų, baltarusių, ukrainiečių, latvių, vokiečių). Apie kiekvieną eksponatą išsamiai pasakoja pastatomi stendai.
Nors ši edukacinė paroda parengta žaidimo principu, ji patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Atvykite į Utenos kraštotyros muziejų ir palieskite lietuvių kalbą rankomis!
Norintiems apsilankyti su grupe - reikalinga išankstinė registracija:
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. (8 389) 61 637.
 
Išankstines sutartis dėl darbo po studijų sudarę būsimi mokytojai gali gauti 500 Eur per mėnesį stipendijas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena apie galimybę pedagogikos baigiamųjų kursų ir profesinių studijų studentams sudaryti išankstinę įsidarbinimo mokytoju sutartį su savivaldybe ar mokykla. Sutartis pasirašiusiems būsimiems pedagogams valstybė kas mėnesį mokės 506 Eur stipendijas.
Kas gali gauti tikslinę stipendiją?
Tikslinė stipendija gali būti skiriama tiek valstybės finansuojamose, tiek valstybės nefinansuojamose studijų vietose studijuojantiems labiausiai trūkstamų specializacijų studentams, sudariusiems išankstinę sutartį dėl įsidarbinimo ir įsipareigojusiems baigus studijas dirbti pagal įgytą kvalifikaciją ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį ne mažiau kaip 0,7 etato.
Stipendija gali būti skiriama šiems studentams:
- paskutinio kurso pirmosios pakopos pedagogikos studijų programų studentams,
- paskutinio kurso pirmosios pakopos ne pedagogikos krypties studijų programų studentams, greta studijuojantiems pedagogikos studijų modulį,
-pedagoginių profesinių studijų studentams.
Stipendija skiriama studijuojantiems tose pedagogikos srityse, kurių mokytojų stygius yra ar netolimoje ateityje bus didesnis. Tai pradinio ugdymo pedagogika, specialioji pedagogika, matematika, lietuvių kalba ir literatūra, fizika, chemija, biologija, technologijos, istorija, geografija.

Skaityti daugiau...
 
Utenos įvietimo įstaigos aktyviai dalyvauja prevencinėse programose

vaiko labui Lietuvos ugdymo įstaigos kuria visiems mokyklos bendruomenės nariams visapusiškai saugią aplinką, siekia išgyvendinti patyčias ir smurtą, taikydami veiksmingas, moksliškai pagrįstas vaikų emocinių ir elgesio problemų prevencines programas.Viena iš jų – tarptautinė programa „Zipio draugai“, skirta 5–7 metų vaikams. Ši programa bendromis pedagogų ir programos vykdytojų pastangomis įgyvendinama Lietuvoje nuo 2000-ųjų. Joje yra dalyvavę daugiau nei 285 tūkst. vaikų, programos pedagogo kvalifikaciją yra įgiję 6,2 tūkst. pedagogų. Programa įgyvendinama lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

Utenos apskrities ugdymo įstaigos dalyvauja programoje „Zipio draugai“ nuo 2004-ųjų metų. Joje dalyvavo virš 10 tūkst. apskrities vaikų, darbui programoje yra parengti 242 Utenos apskrities pedagogų.

Utenos apskrities ugdymo įstaigų vadovai bei pedagogai vertina programos „Zipio draugai“ teikiamas galimybes vaiko emocinių ir elgesio problemų prevencijai bei klasės ir mokyklos mikroklimatui gerinti, tad jie aktyviai dalyvauja programoje. Ateinančiais mokslo metais Utenos apskrityje programoje dalyvaus 41 pedagogai, beveik 700 vaikų iš 18 ugdymo įstaigų.

2022–2023 m. m. programoje ,,Zipio draugai” dalyvaus šios Utenos rajono ugdymo įstaigos:

  1. Utenos vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“
  2. Utenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“
  3. Utenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“
  4. Utenos lopšelis-darželis „Saulutė“
  5. Utenos lopšelis-darželis „Gandrelis“
  6. Utenos vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė“
  7. Utenos rajono Užpalių gimnazija

Lietuvoje 2012 m. pradėtas įgyvendinti programos „Zipio draugai“ tęsinys – programa „Obuolio draugai“, skirta vyresniems, t.y. 7–9 metų vaikams. Šioje programoje jau dalyvavo daugiau kaip 56 tūkst. vaikų, įgyvendinti programą paruošti 2 tūkst. pedagogų. Programa įgyvendinama lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis.

Programa „Obuolio draugai“ Utenos apskrityje pradėta įgyvendinti nuo 2016–2017 mokslo metų, joje jau dalyvavo beveik 1,3 tūkst. Utenos apskrities vaikų, įgyvendinti programą parengti 67 Utenos apskrities pedagogai.

Skaityti daugiau...
 
Vasaros stovyklos Sudeikių daugiafunkciame centre

SovyklojeKai mokyklos rugsėjo 1-ąją atgyja vaikų šurmuliu, nutilęs Sudeikių daugiafunkcis centras „skaičiuoja viščiukus“. Čia organizuota dienos stovykla pradinių klasių mokiniams „Laisvės paukštis‘ savo veiklą pradėjo 2022 m. birželio 13 d., o baigė rugpjūčio 19 d. Per tą laiką stovyklose pailsėjo 220 Utenos rajono ugdymo įstaigų pradinukų. Utenos rajono savivaldybė stovykloms organizuoti Sudeikiuose skyrė 10 tūkst. Eur. Šios lėšos buvo skirtos vaikų edukacijoms ir išvykoms, iš dalies darbuotojų darbo užmokesčiui finansuoti bei kitoms išlaidoms. Tėvams viena pamaina (5 dienos) kainavo 40 Eur. Vienoje pamainoje ilsėjosi 30 vaikų. Į stovyklų veiklas puikiai integravosi ir 11 ukrainiečių vaikų, lankančių rajono ugdymo įstaigas. Teikdamas trumpalaikio apgyvendinimo, maitinimo ir turistinės stovyklos paslaugas, centras sudaro galimybes tiek rajono, tiek respublikinių projektų įgyvendinimui. Šiomis galimybėmis pasinaudojo dar 206 rajono ugdymo įstaigų vaikai, kurie dalyvavo kitų Utenos rajono įstaigų Sudeikiuose organizuotose įvairių krypčių stovyklose: kūrybinėse, meninėse, sporto, sveikatinimo. Centre taip pat suaugusiųjų ir vaikų poilsio stovyklose ilsėjosi 146 vaikai ir 148 suaugusieji, dalyvaujantys kitų šalies rajonų vykdytose veiklose, pleneruose ar stovyklose.

Sudeikių daugiafunkcio centro informacija

 
Renginių planai 2022 m. rugsėjo mėn.

Utenos švietimo centro renginių planas 2022 m. rugsėjo mėn. >>>

 
Mokslo metų pradžią pasitinkame su programos „eTwinning” apdovanojimais

l42022 m. rugpjūčio 25 d. „Radisson Blu Lietuva Hotel” vyko kasmetinis programos „eTwinning” nacionaliniai apdovanojimai 2022” renginys. Šiemet Nacionaliniams kokybės ženklelio (NKŽ) apdovanojimams buvo teiktos 622 paraiškos. Pirmą kartą per visą šios programos istoriją buvo pateiktas toks šūsnis paraiškų. Laimėtojos - 508 paraiškos. Į apdovanojimų šventę buvo pakviesti 200 mokyklų vadovų, mokytojų, kitų švietimo darbuotojų, dalyvaujančių programoje „eTwinning“, kurių veikla „eTwinning”projekte buvo įvertinta Nacionaliniu kokybės ženkleliu.

Skaityti daugiau...
 
eTwinning projekto veiklos pristatytos tarptautinėje jaunųjų radijo mėgėjų stovykloje Kroatijoje

eTwinning projektas „Lengvasvoriai balionai su radijo įranga“ buvo pradėtas šiais mokslo metais. Projekto tikslas - paskatinti mokinius domėtis fizikos mokslo šaka- radiotechnika, įgyti praktinių ir techninių žinių, lengvasvorių balionų gamybos ir paleidimo įgūdžių. Taip pat buvo siekiama glaudesnio bendradarbiavimo tarp Vilniaus Universiteto mokslininkų ir mokinių. Kadangi prieš keletą metų Vilniaus universiteto radijo klubo nariai pradėjo kurti apie Žemę skriejančius lengvasvorius balionus, gabenančius „Arduino“ kompiuterį su radijo švyturėliu ir saulės baterijų moduliu, tad ir mes nutarėme įsitraukti į šią veiklą. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai konstravo lengvasvorį balioną: litavo, skaičiavo, programavo ir net laikė radijo mėgėjo kvalifikacijos egzaminą! Projekto galutinis rezultatas - Utenos Dauniškio gimnazijos ir Vilniaus Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinių sumontuotas ir paleistas į orą skrydžiui lengvasvoris balionas. 2022 m. liepos mėnesį pasiekė žinia, kad šis projektas gavo programos “eTwinning” Mokinio kokybės ženklelį ir Nacionalinį kokybės ženklelį, o taip pat banerį už kokybišką projekto įgyvendinimą!

2
3
4
5
7
8
9
adris kroatijoje pristato veiklas
baliono konstrukscija
baliono paleidimas
l3
oro balionas nkz
01/12 
start stop bwd fwd
Skaityti daugiau...
 
2022 m. rugpjūčio 25 d. 13:30 val. ESET Lietuva komanda kviečia visus švietimo įstaigų darbuotojus į nuotolinius kibernetinio saugumo mokymus

2022 08 25 eset

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams ESET Lietuva komanda kviečia visus švietimo įstaigų darbuotojus į nuotolinius kibernetinio saugumo mokymus.
Mokymų kursą apima šios temos:
- Kibernetiniai pavojai Lietuvoje 2021-2022 m. - kaip saugomės?
- Kenkėjiškų programų tipai;
- El. paštas ir jo apsauga;
- Saugaus naršymo internete principai;
- Slaptažodžių politika ir higiena;
- Prevencinės priemonės ir praktiniai patarimai.
Internetinį seminarą ves ESET Lietuva mokymų treneris Ramūnas Liubertas.
Registracija >>>

Pasimatykime virtualiai rugpjūčio 25 d. 13:30 val!
Mokymai yra nemokami. 

 
Sveikatos apsaugos ministerijos informacija dėl vėdinimo, siekiant valdyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), kitų oro lašeliniu būdu perduodamų infekcijų plitimą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija primena, kad tinkamas patalpų vėdinimas gali padėti valdyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), kitų oro lašeliniu būdu perduodamų infekcijų plitimą. Ekspertų teikiamose gairėse, siekiant mažinti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) užsikrėtimo riziką patalpose, nuosekliai rekomenduojama užtikrinti vėdinimo sistemų tinkamą veikimą, padidinti oro apykaitą, palyginus su priešepideminiu laikotarpiu, kai tik įmanoma vengti oro recirkuliacijos, o natūraliai vėdinamose patalpose užtikrinti dažną patalpų vėdinimą atidarant langus[1][2]. Todėl siūlome ruošiantis naujiems mokslo metams įvertinti švietimo įstaigose esančių vėdinimo sistemų būklę (jei natūralus vėdinimas – natūralaus vėdinimo kanalų, grotelių būklę, ar varstosi langai, orlaidės, jei mokyklos patalpose įrengta mechaninė vėdinimo sistema – patikrinti jos veikimą, filtrų būklę). Užtikrinant tinkamą vėdinimą svarbus ir mokyklos bendruomenės elgesys (mokyklos bendruomenė turi suprasti vėdinimo naudą, tinkamai naudoti vėdinimo sistemas). Kad būtų galima įvertinti ir užtikrinti pakankamą vėdinimą, bent jau patalpose, kuriose vėdinama atidarant langus ir orlaides, gali būti naudojami anglies dvideginio (CO2) indikatoriai. Anglies dvideginio (CO2) koncentracija yra vienas iš vidaus patalpų oro taršos indikatorių. Šios bekvapės, bespalvės dujos išsiskiria kvėpuojant žmogui. Siekiant užtikrinti kuo geresnę patalpų ventiliaciją, turėtų būti palaikoma ne didesnė kaip 800–1 000 ppm anglies dvideginio (CO2) koncentracija patalpose.

Išsami vieša konsultacija vėdinimo mokyklose klausimais paviešinta Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje - https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/mokyklu-bendruomenems-nvsc-konsultacija-kaip-uztikrinti-tinkama-vedinima-klasese-medziaga

Skaityti daugiau...
 
Pievom kvepianti vaikystė...

2022 m. liepos mėnuo prasidėjo vaikų kūrybiškumą puoselėjančiu rajoniniu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektu „Pievom kvepianti vaikystė“. Meninį projektą inicijavo Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ mokytojos: Ingrida Navikienė, Danguolė Valavičienė ir Brigita Kavolėlienė. Susirinkę po medžiais pavėsyje vaikai darė linksmus jogos pratimus, užsimerkę klausėsi Grigo „Ryto siuitos“, piešė savo svajones. Su Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ meninio ugdymo mokytoja Dalia Pranskūniene vaikai smagiai pašoko šokį „Laikrodukas“. Dėkojame geranoriškai prisijungusiems senjorams, mūsų svečiams ukrainiečiams, kurie pakalbinti išreiškė mintis ką jautė piešdami. Visus praeinančius Dauniškio ežero pakrante kviečiame pasigrožėti nupiešta spalvota vaikystės svajonių pieva. Tegul spalvotos vaikų svajonės iš pievos skries į tolimą gražią ateitį...

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ direktorės pavaduotoja ugdymui
Faustina Guntulienė

5
11
17
18
23
28
29
30
34
51
52
55
60
61
64
71
01/16 
start stop bwd fwd

 

 
<< Pradžia < Anksten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 98

laisvos vietos

logo lyderiu laikas 

vokas