Edukacinė programa valdovų rūmuose

IMG 2520Vyžuonų pagrindinė mokykla dalyvauja Lietuvos muziejų asociacijos projekte „Muziejus – mokykla - moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas". 2014 metų vasario – kovo mėnesiais grupė Vyžuonų pagrindinės mokyklos moksleivių lankėsi Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų rengtuose užsiėmimuose.

Jų metu mokiniams buvo vedama ekskursija valdovų rūmuose, moksleiviams įteikta vaizdo – garso plokštelė su Viduramžių, Renesanso ir Ankstyvojo baroko muzikos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare aprašymu, iliustruotais paveldo objektų vaizdais, pirmą kartą skelbiamomis lotyniškų šaltinių citatomis, senosios muzikos pavyzdžiais.
Mokiniai grojo senaisiais muzikos instrumentais, dalyvavo keramikos užsiėmimuose, susipažino su istorinėmis technologijomis. Naudodami keramikų įrankius ir priemones gamino senovinį koklį.
Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai liko dėkingi Lietuvos muziejų asociacijai ir valdovų rūmams.