Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinys Martynas Mykolas Barzda apdovanotas Europos praktinės gamtos mokslų olimpiados sidabro medaliu

Lietuvos komanda

2023 m. gegužės 7 d. baigėsi Rygoje vykusi Europos praktinė gamtos mokslų olimpiada, kurioje Lietuvai atstovavusios dvi mokinių komandos apdovanotos sidabro medaliais. Tarp sidabro medaliais apdovanotų Lietuvos kominių komandų narių ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinys Martynas Mykolas Barzda (mokytojas Stasys Kirdeikis). Iš viso sidabro medaliais apdovanoti 6 mokiniai iš skirtingų Lietuvos mokyklų: Martynas Mykolas Barzda (mokytojas Stasys Kirdeikis); Augustas Ukvalbergas (Kauno technologijos universiteto gimnazija, mokytojas Tomas Kivaras); Justas Miliauskas (Vilniaus licėjus, mokytojas Rasa Žemaitaitienė); Titas Balčiūnas (Vilniaus jėzuitų gimnazija, mokytojas Ala Vaicekauskienė); Artūras Makselis  (Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, mokytojas Vida Stonienė);  Pijus Tydmanas (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, mokytojas Genovaitė Liepinia).

Lietuvos komandoms vadovavo Vilniaus universiteto STEAM ugdymo programų vadovas dr. Paulius Lukas Tamošiūnas, Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. dr. Kęstutis Baltakys ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius Tomas Kivaras.

Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją