Regioninėse FIRST LEGO League robotų varžybose Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Robotikos būrelio mokinių komandos užėmė prizines vietas PDF Spausdinti El. paštas

DSC00178Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro Robotikos būrelio mokinių komandos „Vėjavaikiai“ ir „Vėjavaikiai 2“ 2017 m. vasario 11 d. dalyvavo regioninėse FIRST LEGO League (FLL) robotų varžybose, kurios šiais metais vyko X –PLANET pramogų parke Vilniuje. Į regionines varžybas Vilniuje atvyko 13 komandų.

Pasaulyje šiose varžybose dalyvauja daugiau nei 255 tūkstančiai 9-16 metų jaunuolių. Kasmet besikeičianti tema visada sieja technologijas ir šiandienos aktualijas. Šių metų FLL tema „Gyvūnų sąjungininkai“. Mokiniai, besiruošdami varžyboms, ieškojo pačių įvairiausių ryšių tarp žmonių ir gyvūnų. FLL varžybose komandos dalyvauja trijose rungtyse: vertybių išbandymo, tiriamajame projekte ir robotų lauko žaidime. Pastaroji užduotis labiausiai jaudinanti, kadangi robotų lauko žaidime robotas turi pereiti užduočių kupiną lauką.

Komandos „Vėjavaikiai“ tiriamasis projektas komisijos buvo įvertintas aukščiausia prizine I vieta. Komanda „Vėjavaikiai 2“ tapo FLL robotų varžybų lauko prizinės III vietos laimėtoja. Robotikos būreliui vadovauja ir vaikus varžyboms ruošia mokytojas Mindaugas Grašys. Pasitikrinusios jėgas regioninėse varžybose komandos „Vėjavaikiai“ ir „Vėjavaikiai 2“ ruošiasi dalyvauti nacionaliniame ture, kuris įvyks kovo 24 dieną.
Komanda - nacionalinio turo laimėtoja, įgis teisę atstovauti Lietuvai Europos čempionate, kuris šiemet vyks Orhuse, Danijoje.
Linkime komandoms „Vėjavaikiai“ ir „Vėjavaikiai 2“ sėkmės.

Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro metodininkė R. Beresnevičienė