Uteniškių NVŠ programa „STOP kadras“ baigė pirmąjį pusmetį PDF Spausdinti El. paštas

STOP kadrasVioleta Develienė

NVŠ programa „STOP kadras“ – animacinių filmukų kūrimo būrelis, startavęs 2016 m. vasario mėnesį, jau baigė pirmojo pusmečio veiklą. Ta proga 2016 m. birželio 15 d. programos dalyviai rinkosi Kino namuose „TAURAPILIS, kur dideliame ekrane stebėjo savo sukurtus filmukus. Pasak programos vadovės Rasos Legenienės, pradžioje įkvėpimo ieškota stebint garsių menininkų darbų pavyzdžius ir juos aptariant. Vėliau, veiklos metu buvo kuriamos istorijos ir personažai: vaikai piešė, lipdė, konstravo iš skirtingų medžiagų.

Filmų personažais tapo netgi ir patys mokiniai. Kurdami ir bendraudami ieškojo savito stiliaus, kiekvieną pamoką aptardavo darbus, ieškojo įdomių sprendimų. Netrūko ne tik džiaugsmo, kurį teikė smagus darbas, bet ir abejonių, kurias išsklaidė į svečius pakviesta profesionali dailininkė, animatorė, knygų iliustratorė Skirma Jakaitė. Ji suteikė pasitikėjimo - ne tik padrąsino, paskatino ir atskleidė ne vieną animacijos paslaptį, bet padėjo „STOP kadras“ entuziastams sukurti bendrą filmą. Dabar mokiniai išsiskiria vasaros atostogoms, bet rugsėjį žada vėl užsiimti kūryba.