Bendradarbiavimo giją tarp mokyklų tiesia neformalus vaikų švietimas PDF Spausdinti El. paštas

Bendradarbiavimo giją tarp mokyklų tiesia neformalus vaikų švietimas Neformalus vaikų švietimas šalyje įgauna vis didesnį pagreitį. Tam valstybė skiria daugiau dėmesio bei lėšų. Džiugu, kad mokiniams ši veikla padeda pažinti, surasti save. Vis daugiau mokinių po pamokų įsitraukia į neformaliojo švietimo veiklas.
Jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriuje kiekvieną mokslo metų mėnesį įdomiai ir prasmingai po pamokų laiką leidžia daugiau negu 200 vaikų ir jaunuolių iš įvairių miesto mokyklų. Pasirinkę mėgstamą neformaliojo švietimo programą, vaikai tobulina prigimtinius gebėjimus, įgija naujų kompetencijų. Plečiant bendradarbiavimą su kitomis mokymo įstaigomis, šiais metais neformaliojo švietimo mokytojai ir Laisvalaikio skyriaus būrelius lankantys vaikai nusprendė išeiti iš įprastos aplinkos ir šventinį vakarą „Kalėdų belaukiant“ organizuoti kitoje miesto mokykloje. Mintį paskatino tai, kad dalykų mokytojai, klasės draugai dažnai net nežino, kokiais gebėjimais apdovanoti jų mokomi mokiniai ar bendraamžiai. Juk visi norime būti pastebėti ir įvertinti. Idėja patiko Aukštakalnio progimnazijos administracijai ir mokytojams, kurie mano, kad tarpinstitucinis bendradarbiavimas turi prasmę. Jie mielai sutiko Laisvalaikio skyriaus organizuojamą vakarą „Kalėdų belaukiant“ priimti po savo progimnazijos stogu.

2015 m. gruodžio 16 dienos popietę gausus ir spalvingas Laisvalaikio skyriaus būrelius ir studijas lankantis vaikų būrys sugūžėjo į Aukštakalnio progimnazijos aktų salę. Vakaras „Kalėdų belaukiant“ neprailgo nei dalyviams, nei gausiam žiūrovų būriui. Skambėjo dainos, gitaros muzika, sportinius šokius keitė breikas, šiuolaikiniai šokiai. O kur dar robotikos būrelio vaikų sukonstruotų robotų pasirodymas, sumo varžybos. Aviamodeliavimo būrelį lankantys jaunuoliai demonstravo pačių sukonstruotus laisvojo skridimo modelius. Lengvojo kultūrizmo (Fitneso), žirgų mylėtojų, kartingų būrelių veiklą atskleidė filmuota medžiaga. Renginio akimirkas fiksavo fotografijos ir kino būrelio jaunieji fotografai. Šventėje nestigo geros nuotaikos, linksmo, jaunatviško šurmulio, prasmingų sveikinimų žodžių.

Jaunimo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Beresnevičienė