2014 m. sausio 29 d. Tyrėjo diena Utenos Dauniškio gimnazijoje

Tyrėjo diena Dauniškio gimnazijojeVioleta Develienė

Smalsu sužinoti, ką ir kaip tiria mokslininkai? O galbūt pats domiesi mokslu, tačiau nežinai, nuo ko pradėti? Kokį mokslinį tyrimą galėtum atlikti? Kokią sritį rinktis? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus padeda rasti, su mokslo naujienomis ir aktualiausiais moksliniais tyrimais mokinius supažindina profesionalių mokslininkų komanda. Sausio 29 d. Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogų kvietimu Jaunojo tyrėjo komanda lankėsi Utenos Dauniškio gimnazijoje.

Demonstracinės laboratorijos vizitai po Lietuvos mokyklas vyksta aktyviai organizuojant Tyrėjo dieną. Po Lietuvos mokyklas keliaujanti mokslininkų komanda kviečia į įvairių mokslo sričių paskaitas, per kurias pristato savo daromus tyrimus, šių dienų aktualiausius mokslinius klausimus. Mokiniai ir mokytojai turęjo išskirtinę progą susipažinti su fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslo sričių tyrimais ir moderniausia jiems naudojama moksline įranga.
Mobiliosios demonstracinės laboratorijos dalis – modernus pripučiamas planetariumas. Jame mokslininkai skaito paskaitas apie gyvybės paieškas Visatoje, kosminius susidūrimus.
Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su judesių registravimo sistema. Specialia apranga su pritvirtintais judesių registravimo davikliais apsirengęs vienas Jaunojo tyrėjo komandos parinktų moksleivių, kompiuterio ekrane virto animuotu žmogumi, žaismingai demonstruodamas prietaisą, naudojamą medicinoje, karo pramonėje, robotikoje, kuriant kiną, kompiuterinius žaidimus ir kitose srityse. Tyrėjo dienos metu mokiniai galėjo stebėti ir pačių pasiūlytą labai greitą procesą, užfiksuotą greitaveike kamera.
Mobiliosios laboratorijos vizitų į mokyklas tikslas – ne tik supažindinti su mokslo naujovėmis ir tyrimams naudojama įranga, bet ir paskatinti mokinius daryti mokslinį darbą. Tyrėjo dienos dalyviai kviečiami kelti mokslinius klausimus ir siųsti savo sumanymus konkursui „Idėjų turnyras". Išradingiausių ir darbščiausių konkurso dalyvių laukia prizai."Tai puiki galimybė pajusti mokslinio darbo žavesį, o gal net apsispręsti rinktis mokslininko profesiją" - pabrėža Jaunojo tyrėjo komanda.