2013 m. gruodžio 3-8 d. Mokiniai aptarė lyderystės iniciatyvas Budapešte

Mokiniai aptarė lyderystės iniciatyvas Budapeštecomenius-twininigUtenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai pradėjo dalyvauti tarptautiniame Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Mokymas LIFE: lyderystės iniciatyvos Europai". Projekto tikslas - skatinti lyderystės iniciatyvas mokykloje, tobulinti IKT ir anglų kalbos žinias, pažinti ir gerbti kitų šalių kultūras bei tradicijas. Mūsų projekto koordinatorė - Rumunija, o partneriai – Latvija, Italija, Kroatija, Turkija, Lenkija, Vengrija, Portugalija ir Danija.

Įgyvendinant šio projekto veiklas, antrasis projekto susitikimas vyko š.m. gruodžio 3-8 dienomis Budapešte, Vengrijoje „Petrik Lajos Bilingual Vocational School for Chemistry, Environmental Protection and Information Technology" mokykloje. Į susitikimą vyko Utenos Dauniškio gimnazijos direktoriaus Donatas Juodelė, mokytojos Loreta Tarvydienė, Asta Adiklienė ir mokinės Smiltė Tarvydaitė, Rita Mikužytė. „Petrik Lajos Bilingual Vocational School for Chemistry, Environmental Protection and Information Technology" mokykloje pirmąją darbo dieną konferencijos metu mokiniai pristatė savo šalį, miestą, mokyklą, dalijosi savo įgyvendintomis veiklomis PowerPoint pateiktyse per pastaruosius keletą mėnesių. Mokiniai savarankiškai dirbo grupėse ir diskutavo apie naujas lyderystės iniciatyvas, numatomas iki kito projektinio susitikimo. Kiekviena mokinių darbo grupė po 3 idėjas ir jų įgyvendinimo būdus pristatė mokytojams. Kiekviena šalis pateikė savo namų darbą – LOGO. Projekto LOGO nugalėtojais tapo Italijos mokyklos mokiniai.

Mokiniai net keletą dienų lankėsi pamokose, kuriose diskutavo, atliko pateiktas jiems užduotis. Paskutiniąją projektinio darbo dieną mokiniai dalyvavo „grupinių užduočių" veiklose, kurias pateikė kiekviena atvykusi šalis. Susitikimo metu mokytojai taip pat lankėsi pamokose, domėjosi administraciniu darbu, vedė grupines užduotis mokiniams, diskutavo, svarstė ir tarėsi kaip sėkmingiau įgyvendinti ir tęsti numatytas šio projekto veiklas, kalbėjo apie sklaidos darbus, pradėtus internetinėje erdvėje kaip yahoo grupės, wiki ir eTwinning puslapiuose ir numatė ateinančio projektinio susitikimo datą ir vietą. Kadangi šis projektas taip pat vykdomas kai kurių šio Comenius projekto partnerių eTwinning platformoje, kaip projektas „Training for LIFE: Leadership Initiative for Europe", tad diskusijom buvo skirtas atskiras laikas ir dėmesys.
Projektinio susitikimo metu turėjome garbės apsilankyti Budapešto miesto Municipaliteto rūmuose, pristatyti savo šalį, miestą, mokyklą. Vengrai mus supažindino su Budapešto miesto įžymiais objektas, kur jautėme artėjančią Kalėdinę nuotaiką.
Smiltė Tarvydaitė: „nepaprastai susižavėjau danų mokinių lyderystės iniciatyva-kiekvienos šios mokyklos klasės mokiniai globoja po vieną vaiką iš PAR (Pietų Afrikos Respublikos). Danų mokiniai įvairiais būdais stengiasi uždirbti pinigų tam globojamam vaikui. Pavyzdžiui, vienas jų- jie renka kamštelius (nuo gaiviųjų gėrimų), už kuriuos gauna pinigus."
Rita Mikužytė: „esu savo gimnazijos mokinių Tarybos pirmininkė, tad iš karto atkreipiau dėmesį į vieną naujovę - labai puiki danų mokinių iniciatyva rinkti Mokinių Tarybą. Jie deleguoja po 2 mokinius iš kiekvienos klasės, tad jų MT sudaro net 30 narių! Kitas pasiūlytas ar atliktas mūsų projekto partnerių lyderystės iniciatyvas mes taip pat sėkmingai vydome ne vienerius metus ".

Projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė