Suartėjimai: nuo asmeninės savasties iki Europos piliečio

Utenos Europe Direct informacijos centro vadovė Sandra Žvirblytė, Violeta Develienė ir Odeta Tumėnaitė-BražėnienėVioleta Develienė
Utenos Dauniškio gimnazijos suaugusiųjų mokymo skyrius kartu su Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 2013 m. lapkričio 18-24 dienomis organizuoja Suaugusiųjų švietimo savaitės renginius. "Suartėjimai: nuo asmeninės savasties iki Europos piliečio". Savaitė skiriama savęs pažinimui ir supratimui, asmeninės savasties puoselėjimui, savo šaknų paieškai kultūroje, kalboje ir tarmėse, suvokimui, kad nuo mūsų pačių priklauso asmeninė, bendruomenės, tautos, Tėvynės ir Europos gerovė.

Tradiciškai švietimo Savaitės metu pažymimi projektai ir iniciatyvos, kurie kuria suartėjimo su savimi, savo bendruomene, tauta, valstybe ir globaliu pasauliu galimybes. Lapkričio 20 dieną Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko susitikimas-diskusija Suartėjimai". Renginyje dalyvavo tautodailininkė-literatė Odeta Bražėnienė ir Utenos Europe Direct informacijos centro vadovė Sandra Žvirblytė. Suaugusiųjų mokymo skyriaus mokiniai ir mokytojai galėjo išbandyti save rankdarbių srityje bei dalyvaudami žaidime „Proto mūšis". Odeta Tumėnaitė Bražėnienė, pagal specialybę lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Parodose menininkė dalyvauja nuo 1983 metų, yra Lietuvos tautodailės sąjungos narė, surengusi virš 40 personalinių parodų, kurios apkeliavo įvairias galerijas Lietuvoje ir JAV. Apdovanota Utenos rajono savivaldybės atminimo ženklu „Utenai - 750 metų" už ilgametį vadovavimą tautodailininkų klubui „Svirnas", bei už ilgiausio karpinio rekordą Lietuvoje bei Utenos vardo garsinimą edukacinėse programose užsienyje. Iškilioji kūrėja papasakojo renginio dalyviams apie karpinius, pademonstravo kaip kelių lapelių, pieštuko, žirklių , klijų ir vaizduotės pagalba galima sukurti originalų atviruką. Tokiu būdu buvo prisiliesta prie senųjų liaudies amatų, puošybos.
Asmeninė savastis šiuo metu jau tapo neatskiriama nuo pasaulio pažinimo. Apie Europos sąjungą , europiečių teises ir ES susikūrimo istoriją smagų žaidimą „Proto mūšis" suorganizavo Utenos Europe Direct informacijos centro vadovė Sandra Žvirblytė. Po ramybės, apėmusios karpant karpinius, renginio dalyviai turėjo puikią progą pamankštinti protus ir susikauti keliuose etapuose. Utenos Dauniškio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Valentina Unton pasidžiaugė aktyviais metodais, kuriuos per suaugusiųjų mokymo skyriaus švietimo savaitės užsiėmimus taikė gimnazijos pedagogai ir renginių svečiai.