Uteniškius lydėjo sėkmė

Projekto dalyviaiVyturių progimnazijos projektuko „Naudoju popierių – sodinu medį" (kuris buvo respublikinio projekto „Kuriame Respubliką", apjungusio 120 Lietuvos mokyklų, sudedamoji dalis) idėja pateko į geriausių idėjų, kurios nuo 2013 metų lapkričio mėnesio kaip nacionaliniai projektai bus įgyvendinamos visoje Lietuvoje, trejetuką.
2013 metų spalio 19 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko nacionalinė „Kuriame Respubliką" konferencija. Į konferenciją susirinko daugiau per 600 dalyvių iš 120 Lietuvos ugdymo įstaigų.

Konferencijos metu savo nuveiktus darbus pristatė 25-ių sėkmingiausių projektukų. Džiugu, jog, iš penkių projekte dalyvavusių Utenos švietimo įstaigų, net trys pateko tarp 25-ių sėkmingiausiųjų: Užpalių gimnazija, Vyturių Projekto dalyviaiprogimnazija ir Adolfo Šapokos gimnazija. Stebint didžiulei miniai žmonių jaunieji visų trijų Utenos mokyklų atstovai trumpai pristatė savo projektukus, projektų mugėje pasakojo apie pasirinkto projektuko idėją, vertybes, nuveiktas veiklas ir pasiektus rezultatus. Įvairaus amžiaus moksleiviams, studentams bei mokytojams konferencija buvo labai naudinga ir įdomi daugeliu prasmių: bendrauta, susipažinta ir pažinta, apsikeista informacija, kurtos naujos idėjos, ugdytas pasitikėjimas savimi, džiaugtasi meninėmis programomis, susipažinta su žymiais žmonėmis.
Antrame projekto „Kuriame Respubliką" etape ( jis tęsis visus 2014 metus) bus sisteminama surinkta medžiaga, sukurti 25 filmai apie geriausiai pasisekusius 25-ių mokyklų projektukus, kurie bus naudojami kaip mokomoji pilietiškumo mokymo medžiaga įvairaus tipo mokyklose.

Vyturių projektuko koordinatorės Danguolė Kairienė ir Ramunė Sabaliauskienė