2013 m. balandžio 8 d. IX-tasis Jaunųjų dramaturgų konkursas.

Seminaras-praktikumas „Kūrybos laboratorija"Violeta Develienė

Panevėžio Juozo Miltinio vidurinė mokykla yra nuolatinė jaunųjų dramaturgų konkursų organizatorė, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija kas dveji metai sukviečia šalies jaunuosius dramaturgus.
Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Milaševičienė, dramaturgų konkursų koordinatorė pasidžiaugė , kad 2012-2013 m.m. paskelbtame IX respublikiniame jaunųjų dramaturgų konkurse dalyvavo 18 šalies mokyklų ir gimnazijų pjesių kūrėjai, atsiuntę 38 kūrybinius darbus.

Iš Utenos į Panevėžį šiemet nukeliavo net 4 Utenos Dauniškio gimnazijos moksleivių darbai. Darbų autorius Emilį Astiką, Gytį Kezį, Raimondą Biguzaitę, Brigitą Vojevodskytę bei mokytojas Violetą Develienę ir Daivą Katinienę organizatoriai pakvietė atvykti š.m. balandžio 8 d. (pirmadienį) į Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos organizuojamą kvalifikacijos tobulinimo seminarą-praktikumą „Kūrybos laboratorija". Atrinktas pjeses skaitė vertinimo komisijos nariai: Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto mokslininkai: Vilija Salienė, Lituanistikos fakulteto dekanė, Lietuvių kalbos ir literatūros katedros profesorė, Žydronė Kolevinskienė, Lituanistikos fakulteto prodekanė, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė, Ginta Čingaitė-Kiznienė, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros asistentė, Dainius Vaitiekūnas, Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto prodekanas, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentas, aktorė Virginija Kochanskytė, žurnalistė Virginija Januševičienė.
Konkurso dalyviai stebėjo ir aptarė Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos spektaklį "Užkeiktoji", susitiko su aktoriais, gavo mokinio darbo recenziją, aplankė J. Miltinio palikimo studijų centrą ir Panevėžio lėlių vežimo teatrą.
Juozo Miltinio dramos teatre buvo paskelbti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai - mokiniai bei jų mokytojai. Unikalu – teatro scenoje buvo galima pamatyti laureatų pjesių vaidinimus. Komisijos vertinimu šiemet jaunųjų dramaturgų konkurso nugalėtojais tapo Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos mokinių Linos Girskytės pjesė ,,DIALOGAS", Meganos Pesse vienaveiksmė pjesė „UŽDARŲ DURŲ NAKTIS" ir Monikos Peleckaitės „KAPYŠ, ARBA KODĖL ARTĖJANT PABAIGAI YPAČ ŠIURPU?". Laureato vardą laimėjo Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos 3c klasės mokinė Inga Valionytė su pjese "Stotnamis". Puikiai suorganizuota teatro šventė padovanojo konkurso dalyviams ir svečiams kūrybos džiaugsmą, įdomias pažintis ir papildė pjesių bagažą, skirtą mokykliniam teatrui.