2013 m. kovo 4 d. Kaziuko turgus vaikų mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis"

Kovo 4-oji - mūsų globėjo Šv. Kazimiero šventė. Anksčiau pakyla saulė, dienos tampa ilgesnės, patyžta sniegas, todėl Šv. Kazimieras - kreivavėžis.
Utenos vaikų mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis" jau tapo tradicija pavasarį pasitikti Šv. Kazimiero švente. Šauklių pakviesti mokiniai ir svečiai sugužėjo į mokyklos salę. Šventę pradėjo klebonas teol. lic. H. Kalpokas. Jis papasakojo Šv. Kazimiero gyvenimo istoriją, paaiškino, kaip atsirado tradicija rengti Kaziuko mugę. Mokiniai parodė gražią šventinę programą. Jie šoko, dainavo, grojo dūdelėmis, minė mįsles. Visos klasės gavo po prizą - riestainių vėrinį. Vyko tėvų ir senelių darbų paroda. Mokinių ir svečių akį džiugino raštuotos pirštinės, kojinės, įvairūs mezginiai ir nėriniai, austos staltiesės, medžio, molio bei metalo dirbiniai, paveikslai. Klasėse šurmuliavo Kaziuko mugė. Mokiniai prekiavo pačių gamintais rankdarbiais ir papuošalais, mamyčių keptais skanėstais. Šventę užbaigė linksmas Tauragnų šokis „Pliauškutis". Už triūsą kiekvienai klasei buvo įteiktos padėkos.