Utenos Dauniškio gimnazijoje tarptautinio eTwinning projekto dalyvių susitikimas „Baltų kalbos mene"

Renginio dalyviai2013 m. vasario 28 – kovo 3 dienomis Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko tarptautinio eTwinning projekto dalyvių susitikimas „Baltų kalbos mene". Į susitikimą atvyko Rygos Lietuvių vidurinės mokyklos dešimtokai ir socialinė pedagogė.

Susitikimo tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp kaimyninių Baltijos šalių, mokantis latvių- ir lietuvių kalbų su meno pagalba. Susitikimo metu mokiniai mokėsi atpažinti baltų kalbų ypatumus per literatūros pamoką, nagrinėdami pasaką „Lokys ir pelė" (mokytoja R. Kibickienė). Dailės pamokos metu šiai pasakai piešė knygos viršelį (mokytoja R. Tarvydienė), o per informatikos pamoką projekto dalyviai kūrė filmuką pagal pasakos motyvus naudodami IT įrankius, (mokytoja G.Sudniūtė).

Vėliau svečiai klausėsi Monikos Kaškauskaitės atliekamų dainų, delegaciją latvių kalbos eilėmis  pasveikino Utenos Dauniškio gimnazijos pavaduotojas ugdymui Sigitas Balynas. Susitikimo metu mokiniai atrado sąsajas tarp baltų kalbų, pastebėjo žodžių kirčiavimo skirtumus ir išmoko pasakyti keletą sakinių kita kalba.

Mokiniai drauge aplankė Utenos Dailės mokyklą, Etnokosmologijos muziejų, Europos geografinį centrą ir Vilnių.

Projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė