Aukštakalnio progimnazijos mokinių išvyka į Knygų mugę

Susitikimas su LR Prezidente Dalia Grybauskaite Knygų mugėje Vilniuje2013 m. vasario 21 – 24 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko Tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų mugės ir jos kultūrinės programos tema – paauglių ir jaunimo literatūra. Progimnazijos 5a, 6b, 7b, 7c, 7a, 7e, 7f, 6f  klasių mokiniai bei anglų l. būrelio „Čia ir dabar" nariai buvo nuvykę į knygų mugę, kurioje ne tik susipažino su naujausia lietuvių bei užsienio literatūra, bet ir pabendravo su įžymiais, įdomiais žmonėmis. Ypatingą dėmesį kūrybinėje studijoje progimnazijos mokiniams parodė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Net nesitikėjome, kad  mes (Kornelija, Deividas, Deimantas, Olivija, Justinas, Deividas L. ir Gintaras bei Faustas) susitiksime su Lietuvos Respublikos Prezidente.

Piešdami pamatėme Dalią Grybauskaitę ir  tikrai negalvojome, kad ji prie mūsų prieis. Ji yra labai gera ir rūpestinga, priėjo prie mūsų ir klausinėjo įvairių dalykų. Mus ir prezidentę apsupo daug televizijos kamerų. Esame labai laimingi, kad ji prie mūsų priėjo ir dabar turime didžiulį įspūdį iš Knygų mugės“.

Knygų mugėje buvo galima dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose – mokiniai kūrė ir iliustravo neįprastas knygas, mokėsi Brailio ABC ir spausdinti rašomąja mašinėle, gydė knygas.

Šiandien paaugliai mieliau renkasi bendravimą internetu ar SMS žinutėmis, tačiau bendravimas su knyga ir jos autoriais, kultūriniai renginiai ir susitikimai ne mažiau svarbūs formuojant jauno žmogaus pasaulėžiūrą.