Kviečiame Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėti visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija"
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau − Tarptautinė istorinio teisingumo komisija) kviečia Lietuvos mokyklas ir įvairias Lietuvos valstybės institucijas prisijungti prie jau kasmetine tradicija tapusios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija".
2013 metais ši akcija organizuojama sausio 11 d. (penktadienį), nes Sausio 13-oji bus sekmadienis, t. y. nedarbo diena. Tad kviečiame sausio 11 d. 8.00 valandą visoje Lietuvoje dešimčiai minučių užgesinti šviesą ir languose uždegti atminties žvakutes.

Iniciatyvos tikslai:
* Prisiminti apie sovietų kariuomenės bandymą įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, ir kaip Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę;
* Puoselėti istorinę atmintį bei patriotiškumą;
* Prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.
Akcijos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.
Vieta: mokyklos bei įvairios institucijos
Data: 2013 m. sausio 11 diena (penktadienis)
Akcijos laikas: 8.00–8.10 val.

Pilietinė akcija skiriama prisiminti ir paminėti prieš 22 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.
2013 m. pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija" Lietuvoje vyks jaušeštą kartą. Pirmą kartą ši pilietinė akcija pradėta organizuoti 2008 metais, tuomet į ją įsitraukė per 100 mokyklų. Nuo 2010 metų akciją „Atmintis gyva, nes liudija" aktyviai palaiko ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, valstybės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos ir daug kitų įstaigų bei organizacijų. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija siekia, kad pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija" taptų visuotine ir tradicine. Prieš dvidešimt dvejus metus Lietuvos visuomenė išlaikė pilietiškumo egzaminą ir šia akcija siekiama, kad nors mažą dalelytę to vienybės jausmo pajustų moksleiviai tuo pačiu metu įžiebdami žvakutes visoje Lietuvoje.