2012 m. lapkričio 29 d. Pradinių klasių mokinių rajoninė gamtosauginė konferencija „Globok mane" Vyturių progimnazijoje
2012 m. lapkričio 29 d. Vyturių progimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių rajoninė gamtosauginė konferencija „Globok mane", kurią organizavo mokytojos R.Rimkienė ir L. Januškevičienė.
Šventė prasidėjo 2a klasės mergaičių šokiu, kuris priminė, kad reikia rūšiuoti šiukšles. Mergaitės pasipuošė savo kurtais kostiumais iš šiukšlių maišų. Utenos krašto ekologinio švietimo centro vadovė A. Kaškauskienė pristatė vadovaujamo centro veiklą.
Konferencijos dalyviai pasakojo, kaip švarina gamtą, surenka šiukšles poilsiavietėse, prie vandens telkinių, rūšiuoja atliekas, sodina medžius, globoja ir prižiūri augalus, rūpinasi savo augintiniais, kaip vasarą aptveria skruzdėlynus, saugo miškus nuo gaisrų. Savo pranešimuose naudojo nuotraukas, piešinius, diagramas, pristatė atliktus tyrimus. Savo originalumu išsiskyrė „Žiburio" pradinės mokyklos mokinės Lauritos Gruzinskaitės (mokytoja L. Šapokienė) pranešimas-filmas „Mano augintiniai". Laurita papasakojo apie šinšilų ūkį, kuriame daugiau kaip 400 augintinių. Ji parodė, kaip tinkamai paimti triušį.

Konferencijos organizatorės dalyviams įteikė padėkas, dovanėles ir pakvietė dalyvauti akcijoje „Padovanok Kalėdų džiaugsmą". Mokyklos etnografinis ansamblis konferencijos dalyviams skyrė dainą.

Mokytoja L. Januškevičienė