2012 m. lapkričio 7-11 d. Pirmasis tarptautinis Comenius daugiašalės partnerystės susitikimas Ispanijoje
Šiais mokslo metais Utenos r. Leliūnų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai pradėjo dalyvauti tarptautiniame Comenius daugiašalės partnerystės projekte „Muzika kaip kultūrinio identiteto perteikėja".
Projekto tikslas yra ugdyti muzikinį XX amžiaus muzikos pažinimą, apimantį 60-ies metų laikotarpį, suteikiant mokiniams muzikos, filosofijos, IT, socialinių mokslų bei anglų kalbos žinių, gebėjimų dainuoti ir muzikuoti, pažinti kitas šalis ir gerbti savo šalies bei kitų Europos šalių atlikėjų muziką. Mūsų projekto partneriai – Ispanija, Italija ir Čekija. Įgyvendinant šio projekto veiklas, pirmasis projekto susitikimas vyko 2012 m. lapkričio 7-11 dienomis Ispanijoje, Lleidoje, INS Rondos mokykloje.
Į susitikimą vyko Utenos r. Leliūnų pagrindinės mokyklos direktorius Martinavičius, mokytojai L.Tarvydienė, E.Gutauskas, mokinės R. Šiukščiūtė ir P.Pikžirnytė.
INS Rondos mokykloje merginos pasakojo apie savo Leliūnų miestelį, PowerPoint pateiktyje pristatė mokyklą ir atsakymus grafinėje pateiktyje į projekto koordinatorių ispanų pateiktą klausimyną. Mokytojai diskutavo, svarstė ir tarėsi kaip sėkmingiau įvykdyti šio projekto veiklas. Susitikimo metu susipažinome su INS Rondos mokyklos darbu, o merginos lankėsi pamokose.
Lleida mieste aplankėme La Seu Vella katedrą, istorijos muziejų, miesto biblioteką ir pokalbiui buvome pakviesti į Lleidos municipaliteto rūmus, o šeštadienį mokytojams buvo organizuota išvyka į vieną iš gražiausių slėnių Pirėnų kalnuose Lleidos regione Vall de Boi parką.
Merginos gyveno šeimose, tad turėjo puikiausią galimybę artimai susipažinti su Katalonijos kultūra, šeimos tradicijomis, papročiais, jaunimo mėgstama muzika, o taip pat ir padainuoti.
Vykstant namo merginos kalbėjosi: „smagu būtų nors dar dienelę kitą pasilikus ", „ kokie draugiški ir šilti santykiai tarp mokinių".

Projekto koordinatorė L.Tarvydienė