Nevyriausybinės organizacijos nariai „Transparency International" kviečia jaunimą mastyti kritiškai
Susitikimas Dauniškio gimnazijoje2012 m. lapkričio 13 dieną organizacijos „Transparency International" projektų koordinatorė Rūta Mrazauskaitė lankėsi Utenos Dauniškio gimnazijoje ir Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Šis susitikimas - siekio šiais mokslo metais „Transparency International" Lietuvos skyriaus įgyvendinti pradėtos jaunimo iniciatyvos, remiamos Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje, dalis. Susitikimai su moksleiviais, kurių metu rengiamos savivaldybės tarybos rinkimų simuliacijos, vyksta Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų mokyklose.
Organizatoriai moksleivius įtraukia į žaidimą, kuriame imituojami savivaldybės rinkimai nedideliame miestelyje. Moksleiviai paskirstomi grupėmis pagal gautus vaidmenis: žurnalistus, policininkus, apylinkės ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narius. Moksleiviai kuria strategijas, atsakinėja į pateiktus klausimus ir dalyvauja įsivaizduojamame VRK posėdyje, kurio metu nagrinėjamas skundas dėl galimos korupcijos skaičiuojant balsus. Po „posėdžio" moksleiviai pakviečiami į simuliacijos aptarimą bei diskusiją apie tai, kas yra skaidrumas, kaip galima prisidėti prie antikorupcinių veiklų, kaip Projektų vadovė Rūta Mrazauskaitė vertinti apie korupciją pranešančius asmenis bei kaip galima kurti pozityvius pokyčius šalyje. Projektų vadovė Rūta Mrazauskaitė pabrėžė, kad diskusijų metu siekiama ne tik supažindinti moksleivius su korupcijos reiškiniu, bet ir skatinti kritinį mąstymą, nusistovėjusių stereotipų peržiūrėjimą, naujas idėjas.Nevyriausybinė organizacija „Transparency International" Lietuvos skyrius (TILS) yra tarptautinio tinklo "Transparency International" padalinys, veikiantis Lietuvoje nuo 2000 m. birželio 6 d. Nuo pat įkūrimo TILS aktyviai dirbo ir su antikorupciniu visuomenės, ypač jaunimo švietimu. TILS darbas mokyklose pagreitį įgavo 2010 metų žiemą, kai bendradarbiaujant su kino teatru "Pasaka" imtos rengti interaktyvios dokumentinio filmo peržiūros-diskusijos. Per 2011- 2012 mokslo metus, kai iniciatyvą parėmė Prancūzų institutas Vilniuje, aplankytos 16 mokyklų trijuose Lietuvos miestuose, susitikimuose dalyvavo apie su 600 moksleivių.