Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogai kvalifikacijos tobulinimo seminare Helsinkyje

Violeta Develienė

2012 spalio 28-30 dienomis Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Suomijos ir Švedijos mokyklų patirtis: mokinių ekologinio sąmoningumo ugdymas sprendžiant Baltijos jūros taršos problemą". Pasirinktas Kauno r. švietimo centro ir kelionių agentūros „Fortūna Travel" siūlomas kelionių maršrutas „Talinas – Helsinkis – mokslo ir žinių centras „Eureka"- Tartu".
Pakeliui aplankytas Duntės dvaras, kuriame gražiausius gyvenimo metus praleido baronas Fridrichas Jeronimas fon Miunchauzenas. Atvykus į Estijos sostinę Taliną, šių metų Europos kultūros sostinę, vyko apžvalginė ekskursija po miestą, skaičiuojantį jau 850 metų. Aplankytas gražusis senamiestis, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pedagogai lankėsi viename iš naujausių Talino muziejų - moderniame Švedų bastiono tunelyje, kurio požemio labirintuose gidas supažindino su Talino istorija nuo pat miesto įkūrimo pradžios. Atplaukus į Helsinkį ekskursantai mokslo ir žinių centre „Eureka" buvo supažindinti su įvairiais fizikiniais reiškiniais ir cheminiais reiškiniais, bei jų poveikiu žmogaus organizmui.
Išvykos metu įgyta naujų žinių, patirties ir giliai įsisąmoninta, jog mūsų Baltiją reikia gelbėti, nes tai viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Pagilintas ekologijos suvokimas bus naudojamas kasdieninėje mokyklos veikloje.
Išvyką vainikavo ekskursija po seniausią miestą Baltijos šalyse Tartu, kuriame randasi pirmasis Baltijos šalių universitetas.