2012 m. spalio 9 d. Keliavome „Ąžuolo" taku

Keliavome „Ąžuolo" taku 2012 m. spalio 9 dieną didelis būrys Utenos Aukštakalnio progimnazijos šeštokų vyko į tradicinę edukacinę išvyką į „Ąžuolo" pažintinį taką (Zarasų r., Gražutės regioninis parkas, Veprio kraštovaizdžio draustinis). Ši išvyka tai - geografijos, biologijos ir lietuvių kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje, kurios tema - Lietuvos miškai: įvairovė, naudojimas, pažinimas. Mokinius su miškų gamtinėmis vertybėmis ir juose nuolat vykstančiais procesais, bei pavyzdiniu saugomoje teritorijoje esančio privataus miško tvarkymu supažindino Lietuvos gamtos fondo projektų vadovas, VU Ekologijos ir Aplinkosaugos centro doktorantas Danas Augutis.

Pamokos metu mokiniai atliko įvairias užduotis - vaikščiojo po pažintinį taką, stebėjo stendus ir klausė ekskursijos vadovo, fiksavo informaciją (kokių rūšių medžių yra daugiausia, kokios biologinės rūšys augančios šiame miške yra įtrauktos į Raudonąją knygą, kokios rūšies grybų rasta pirmą kartą Lietuvoje, kaip kertami miškai, kaip juos apsaugoti). Įsimintiniausius vaizdus nufotografavo. Po pasivaikščiojimo, "Paukščių salos" sodyboje, šeštokai išklausė paskaitą "Atsakinga miškininkystė saugomose teritorijose", kurią skaitė Danas Augutis.
Grįžę iš edukacinės išvykos vaikai grupėse kurs vaizdinę medžiagą, eilėraščius ir miniatiūras, užfiksuos svarbiausią išgirstą informaciją. Surinkta ir apipavidalinta medžiaga bus pristatyta mokyklos bendruomenei.
Mokinius išvykoje lydėjo ir atliekant užduotis konsultavo geografijos mokytoja Inga Šulcienė, biologijos mokytoja Ona Ilčiukienė. Miniatiūras ir eilėraščius kurti talkins lietuvių kalbos mokytoja Lijana Meidienė.