2012 m. rugsėjo 25 d. Darželinukų išvyka į žirgyną

Violeta Develienė
2012 m. rugsėjo 25 d. Utenos vaikų lopšelio darželio „Želmenėlis" priešmokyklinės B grupė vaikai, lydimi auklėtojų, lankėsi žirgyne. Iš žirgyno darbuotojos Vitos Jašinauskaitės vaikai sužinojo daug įdomios informacijos apie žirgus: Lietuvoje populiariausi juodos ir rudos spalvos arkliai, vadinami juodžiais, bėriais ar sarčiais. Žirgų prižiūrėtoja Vita papasakojo, kaip prižiūrėti arklius, kuo jie minta ir kad nepaisant artimų ryšių su žmogumi, naminis arklys išlaikė savo laukinių protėvių instinktus ir natūralios elgsenos bruožus. Vaikai stebėjosi  apdovanojimų galerija, džiaugėsi matydami žirgo balnojimą ir netgi turėjo galimybę išbandyti jojimą ratu. Auklėtoja Daiva Kulikauskienė ir jos auklėtiniai nuoširdžiai dėkoja Vitai Jašinskaitei už smagią ir įdomią ekskursiją po žirgyną.