Dainingoji „Kupolytės" vasara
Violeta Develienė
Baltriškėse su vienuoliaisUtenos vaikų lopšelio-darželio folkloro ansamblio „Kupolytė" dalyviai šią vasarą praleido ypač aktyviai. 2012 m. birželio pirmą dieną dalyvavo tarptautiniame vaikų tautinių šokių festivalyje „Po vasaros dangum". Truputį pailsėję iškeliavo į devintąjį jaunųjų folkloro mylėtojų sambūrį „Zalvynė". Kolektyvą ketvirtus metus iš eilės koncertuoti mielai kviečia Zarasų kultūros centro etnografė Rima Vitaitė. Į renginį iš įvairių Lietuvos kampelių šiemet atvyko 15 vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių.
Pirmąją sambūrio dieną visi rinkosi prie senojo Stelmužės ąžuolo. Skudučių, kanklių ir giesmių sutartinėmis pagarbinę ugnį, pasisėmę ąžuolo stiprybės, toliau vyko į kulinarinio paveldo popietę Šlyninkos malūne. Čia folkloro kolektyvai kepė, skanavo vieni kitų keptus blynus, pristatė vaišių ir vaišingumo tradicijų savame regione programas. Vakare Lietuvos Latvijos parubežy atitartinėmis dainomis gražiai palydėję saulę „patalan" dalyviai šoko iki pirmųjų gaidžių. Kitą sambūrio dieną vyko į Baltriškes aplankyti Tiberiados vienuolių bendruomenę. Kolektyvo vadovė E.Kiškienė ypač pabrėžia tokių festivalių naudą jauno žmogaus asmenybės raidai.
Lietuvos moksleivių dainų šventė
2012 m. liepos 3-6 dienomis į Moksleivių dainų šventę vyko 19 folkloro ansamblio „Kupolytė" jaunųjų dalyvių ir pats mažiausias šventės dalyvis – Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis" šešiametis Arminas Čekuolis. Jis Ansamblių vakaro koncerte sekė melų pasaką, kurią sekti jį išmokė auklėtoja Adelia Monkevičienė. Šioje moksleivių dainų šventėje buvo naujovių – pirmą kartą folkloro ansambliai dalyvavo jungtinėje programoje „Tai gražiai, gražiai mane augino" ir atliko visų Lietuvos regionų senoviškas dainas bei šokius. Vasaros kaitra neišgąsdino ansambliečių: ir repeticijose, ir koncerto metu visi buvo smagūs, ištvermingi, pasitempę ir drausmingi. O laisvalaikiu, lydimi puikių pedagogių Daivos Kažukauskienės ir Lauros Pečiulytės, aplankė Energetikos ir Technikos muziejų, Belmonto nuotykių parką, šv. Onos ir Bernardinų bažnyčias, Gedimino pilį. Pastarojoje netgi surengė improvizuotą koncertą, tuo netikėtai pradžiugindami Gedimino pilies lankytojus. Ansamblio dalyviai nuoširdžiai džiaugėsi, kad šventėje turėjo tokius puikius pagalbininkus: Sudeikių pagrindinės mokyklos mokytoją Algimantą Kumpą bei Utenos specialiojo ugdymo ir užimtumo centro vairuotoją Virginijų Rudoką.
Moksleivi_ dain_ 1
Moksleivi_ dain_ 2
Moksleivi_ dain_ 3
Moksleivi_ Vilt_ duoda interviu
start stop bwd fwd

Dainų šventėje kolektyvo vadovė Elena Kiškienė turėjo ir ypač garbingą įpareigojimą: buvo išrinkta Moksleivių dainų šventės Ansamblių vakaro dalies „Ir atlekė paukščiukė.." vyriausiosios meno vadovės J.Šemetaitės asistente, kuruojančia Aukštaitijos regiono folkloro ansamblius.

Tarptautinis projektas latvių ir lietuvių mėgėjų meno kolektyvams
2012 m. liepos 14-ąją net 100 uteniškių, talentingų šokėjų, dainininkų, muzikantų, išvyko į Preiliuose vykusią miesto šventę, kurioje svarbiausioji vieta buvo skirta tarptautinio projekto „Baltas paukštis virš Aukštaitijos ir Latgalos" dalyviams – latvių ir lietuvių mėgėjų meno kolektyvams. Lietuvą ir Aukštaitiją atstovavo uteniškiai: Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis" folkloro ansamblis „Kupolytė" (vad. Elena Kiškienė), Utenos mokytojų liaudiškų šokių kolektyvas „Levindra" (vad. Audinga Kvaselytė), Daugailių kultūros centro kapela „Daugailių berniokai" (vad. Petras Leleika), Utenos kultūros centro folkloro ansamblis „Utauta" (vad. Liuda Griciuvienė) ir liaudiškos muzikos kapela (vad. Laimutis Kirilauskas).

L_li_ muziejuje 1
L_li_ muziejuje 2
Latvijoje 1
Latvijoje 4
start stop bwd fwd

Puikūs Utenos mėgėjų meno kolektyvai papuošė Preilių miesto šventės programą, tą dėkodamas pabrėžė savo kalboje ir meras Aldis Adamovičs. Sveikinimo žodį nuo uteniškių preiliečiams tarė drauge su meno kolektyvais atvykę Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius ir projekto „Baltas paukštis virš Aukštaitijos ir Latgalos" vadovė, Utenos kultūros centro direktorė Asta Motuzienė.
Po koncerto folkloro ansamblio "Kupolytė" dalyviai aplankė Lėlių muziejų, kuriame žavėjosi sukurtomis lėlėmis, džiaugėsi nuostabia aplinka, nustebo ir sunkiai beatpažino vieni kitus staiga tapę princesėmis ir muškietininkais ...

Dainingoji vasara baigėsi, rudenį Utenos vaikų lopšelio darželio „Želmenėlis" folkloro ansamblio „Kupolytė" pedagogai pasitiko koncertuodami Baltarusijoje, Gluboko mieste respublikinėje Raštijos šventėje. Šventėje taip pat dalyvavo Armėnijos, Rusijos, Lenkijos bei Latvijos kolektyvai.

Baltarusijoje 1
Baltarusijoje 2
Baltarusijoje 3
start stop bwd fwd

Šiuo metu folkloro ansamblio „Kupolytė" veikloje dalyvauja 10 pedagogų ir 20 vaikų. Vadovė E.Kiškienė mielai kviečia naujokus, 7-11 metų berniukus prisijungti prie folkloro ansamblio veiklos.