Aukštakalnio progimnazijos integruotas projektas neįprastoje klasėje
Netradicinės pamokos metuMokyklose pagyvėjimas – tuoj prasidės atostogos. Nebesinori sėdėti klasėje, kartoti pabodusias taisykles, formules, rašyti ar spręsti uždavinius. Nebent aštuntokui ar dvyliktokui, kuris dar norėtų čia pabūti, nes žino, kad bėga paskutinės dienos, o rugsėjį jau reikės pasitikti kitoje mokykloje. Bet ir jis su malonumu keliauja ten, kur mokytoja – didžioji Gamta. Tai ji 2012 m. gegužės 28 d. Aukštakalnio progimnazijos aštuntų klasių mokiniams (iš klasės atrinkta po penkis) padėjo įgyvendinti integruotą geografijos, biologijos, chemijos, matematikos, lietuvių kalbos ir dailės projektą neįprastoje klasėje – Gražutės regioninio parko Šavašos pažintiniame take. Mokinius lydėjo mokytojos Birutė Jurkuvėnienė, Ona Ilčiukienė, Stefa Miškinytė, Angelė Bareikienė ir Rima Malaiškienė. Įsijungė ir Krašuonos progimnazijos aštuntokų komanda su mokyklos psichologe Daiva Šarkiūniene.

savasa3Pusantro kilometro besidriekiantis palei Šavašos žemupį pažintinis takas leido suvokti, kokia ši upė, šalia Antalieptės įtekanti į Šventosios senvagę, vaizdinga ir įdomi. Juk ji, pasak upę tyrinėjusių geologų, ypatinga, vienintelė tokia Lietuvoje – tiesiog kalnų upė! Svaiginantys aukšti slėniai, Lūžų miškas, tikrai lūžtantis nuo įvairios augalijos ir menantis senovės lietuvių šventyklą, kurios liekanų – dubeniuotų akmenų – čia galima aptikti, davė peno visiems: ir su botanikos vadovėliais bandantiems pažinti dar neregėtus augalus, ir su mėgintuvėliais tyrinėjantiems vandens sudėtį bei taršą, ir su kompasais nustatantiems buvimo vietą bei pasitikrinantiems savo gebėjimus be kompaso susiorientuoti, kur kuri pasaulio šalis, ir su chronometrais skaičiuojantiems vandens tėkmės greitį... O ką jau bekalbėti apie dailininkus ar poetus, kuriems įkvėpimo tikrai netrūko. Su stabtelėjimais petrografinėje, geomorfologinėje ir fliuvialinėje stotelėse, Meilės saloje buvo pasiekta tako gale įrengta „Zuikių mokykla" - puiki vieta aptarti patirtus įspūdžius.

Po trijų įtempto darbo valandų vaikai dar pora valandų pramogavo „Degesos" poilsiavietėje, kur plaukiojo keltu, baidarėmis, valtimis, vandens dviračiais. Kelionės pabaigoje skambėjo tikrai nuoširdūs „Ačiū! Ačiū! Ačiū!" ir mokinių mokytojams, ir mokytojų mokiniams. O kad taip pasibaigtų kiekviena pamoka!

Lietuvių kalbos mokytoja Rima Malaiškienė

savasa7