Comenius projekto „Pasakų pasaulis" šeštasis koordinatorių susitikimas Turkijoje
IMG_0149Vyžuonų pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės, pradinių ir penktos klasių mokiniai sumanių ir energingų mokytojų dėka savo žinias apie įvairių tautų kultūrą bei mitologiją plečia jau antrus metus dalyvaudami tarptautiniame daugiašaliame Comenius projekte "Pasakų pasaulis". Mokiniai antrus metus skaito, iliustruoja, inscenizuoja Europos, Azijos, Afrikos, Amerikos šalių pasakas. Nagrinėdami šias pasakas, pagilino žinias apie šių šalių kultūrą, papročius, gerino skaitymo įgūdžius. Vaikai susirado naujų draugų iš Ispanijos bei Italijos. Ir dabar tęsia susirašinėjimą su jais.
Balandžio 16-21 dienomis projekto koordinatorės Rita Morozovienė, Jūratė Kirdeikienė lankėsi Turkijoje Izmito Buyuk Millet Meclisi Ilkogretim Okuu mokykloje. Šio vizito metu susitiko projekte dalyvaujančių mokyklų komandos iš Ispanijos, Prancūzijos, Rumunijos, Lenkijos ir Turkijos, pristatė mokinių darbus apie Amerikos tautų pasakas. Pasidalino darbo patirtimi, aptarė tolimesnę projekto veiklą. Diskutuodami ieškojo metodų ir formų, kaip geriau įgyvendinti projekto tikslus ir uždavinius.
Džiugu, jog Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokinių kūrybiniai darbeliai, piešiniai, rašiniai, pasakojimai žinomi Italijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje. Pravėrus mokyklos duris pasitinka ne tik vietos mokyklos mokinių darbeliais išpuošta mokykla, bet ir iš vaikų lūpų sklindantys pasisveikinimo ar atsisveikinimo žodžiai įvairiomis kalbomis, o mokiniai ir mokytojai gali papasakoti ne tik apie savo kraštą, bet ir apie tas valstybes, su kurių mokiniais bei mokytojais bendrauja. Projektas, kurį vykdo mūsų mokiniai, labai svarbus mokymui ir ugdymui.
Projekto koordinatorės Rita Morozovienė, Jūratė Kirdeikienė