Švietimo bendruomenių solidarumas stiprėja plėtojant socialinę partnerystę
Violeta Develienė
V.Valiušio muziejuje2011 m. gruodžio 15 dieną Utenos Dauniškio gimnazijoje, suaugusiųjų mokymo skyriuje, viešėjo Švenčionėlių II vidurinės mokyklos, jau ne pirmi metai puoselėjančios užsimezgusius šiltus santykius, mokytojų delegacija. Šiemet ši dviejų mokyklų draugystė ir bendradarbiavimas sutapo su adventiniu laikotarpiu. Utenos Dauniškio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Valentina Unton pakvietė svečius aplankyti V.Valiušio keramikos muziejų. Po ekskursijos į keramikos šventovę pedagogai iš Švenčionėlių apžiūrėjo atsinaujinusias Utenos Dauniškio gimnazijos erdves, pabendravo su dalykų mokytojais kabinetuose. Mykolo Romerio vardo bibliotekoje svečiai galėjo pamatyti mokinių dailės darbų ir pasiekimų įvertinimų parodas. Apžiūrėję bibliotekoje eksponuojamą Jurgos Ivanauskaitės knygų ekspoziciją, pedagogai prie arbatos dalijosi patirtais įspūdžiais ir ateities planais. Susitikimo-diskusijos temos buvo pačios įvairiausios – nuo asmeninės patirties sklaidos iki projektinių veiklų pristatymo, mokyklinių tradicijų aptarimo.

Artimiausiu metu, stiprinant švietimo bendruomenių santarvę ir solidarumą, plėtojant socialinę partnerystę bus siekiama dalytis gerąja patirtimi su socialiniais partneriais ir iš kitų miestų.