2011 m. lapkričio 16 d. Tolerancijos diena
Lapkričio 16 - tąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos laivas. Tad visas Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas ir ugdymo įstaigos buvo kviečiamos statyti Tolerancijos laivus ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos.
Vienas pasiūlymas buvo "statyti" didelį laivą, kuris lapkričio 16 - ąją, Tarptautinę Tolerancijos dieną, būtų eksponuojamas mokyklos foje. Laive, kaip ir gyvenime - susitinka skirtingi žmonės, kurie gali vienas kitam nepatikti, tarp jų gali nebūti bendrų interesų ar  simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes nėra kitos išeities- visi yra viename laive... Laivas puošiamas sentencijomis apie toleranciją, kai kuriuose lapukuose aprašyti istoriniai įvykiai ar kasdieninės situacijos, primenančios toleranciją ar netolerancijos atvejus.
Utenos Dauniškio gimnazijos dorinio ugdymo mokytojai Julius Morkūnas, Neringa Bražėnienė ir socialinė pedagogė Vida Adiklienė šia proga surengė akciją gimnazijoje. Vėliau su mokiniais aplankė Utenos vaikų socialinės paramos ir ugdymo centro ugdytinius. Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenę su išlankstytais spalvingais tolerancijos laiveliais aplankė Utenos Aukštakalnio pagrindinės mokyklos moksleiviai.
Violeta Develienė