Uteniškiai moksleiviai piešia Kazachstaną
Kazachstano ambasadojeUtenos Dailės mokykla, pakviesta dalyvauti Kazachstano Respublikos nepriklausomybės dvidešimtmečiui skirtame moksleivių piešinių konkurse „Kazachstanas Lietuvos vaikų akimis", kūrybai subūrė ne tik savo mokyklos auklėtinius, bet ir mokinius iš įvairių Utenos mokyklų.
Konkurso „Kazachstanas Lietuvos vaikų akimis" nugalėtojai 2011 m. lapkričio 10 dieną buvo apdovanoti Kazachstano Respublikos ambasadoje. Čia skambėjo ne tik sveikinimai, bet ir Utenos muzikos mokyklos moksleivių atliekami lietuvių bei kazachų muzikos kūriniai.
Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje Galymzhanas Koishybayevas, sveikindamas moksleivius, džiaugėsi, kad ambasadą puošia apie šimtą spalvingų vaikų piešinių.
Utenos dailės mokyklos direktorius Jonas Pleckevičius sakė, kad iš Kazachstano ambasados sulaukė daug vizualios medžiagos – filmų, albumų apie šią šalį, todėl moksleiviai galėjo susipažinti su Kazachstanu iš arčiau. „Galbūt mūsų vaikai Kazachstane mato lietuvišką dangų ar miestai truputį panašūs, bet studijuodami pateiktą medžiagą vėliau įsigyveno toje temoje – studijavo ne tik patį koloritą, bet ir domėjosi istorija, kultūra, geografija", – kalbėjo dailės mokyklos vadovas.
Direktoriaus mokinės tapo konkurso nugalėtojomis. Viktorija Lukošiūtė laimėjo I-ąją vietą. Mergaitė dovanų gavo nešiojamą kompiuterį. Antrosios vietos ir elektroninės knygos savininke tapo Emilija Patašiūtė.
Vizuali medžiaga apie Kazachstaną buvo išdalinta ir Utenos rajono mokykloms. Patys mažiausieji mokiniai iš Žiburio pradinės mokyklos, vadovaujami mokytojų Daivos Miškinienės ir Olgos Meškuotienės, rimtai padirbėjo. Dailės mokytojos Daivos Miškinienės mokinė Ernesta Gedzevičiūtė konkurse laimėjo III-ją vietą ir dovanų gavo fotoaparatą. Mokytojos Olgos Meškuotienės auklėtinių darbai pateko tarp geriausiųjų.
Utenos Rapolo Šaltenio ir Aukštakalnio pagrindinių mokyklų mokinių darbai pateko į geriausiųjų dvidešimtuką. Mokiniams vadovavo dailės mokytojos Daina Usevičienė ir Rolanda Baskutienė.
Dailės mokyklos mokytojas Danius Galiauskas, kūrybai subūręs bene gausiausią būrį mažųjų menininkų, džiaugėsi savo mokinių sėkme. Jis minėjo, kad geriausi mokinių darbai pateks į katalogą, taip pat bus eksponuojami Kazachstano ambasadoje įvairių renginių metu.
Parodos atidaryme dalyvavęs ir konkurso prizininkus sveikinęs Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pirmininkas parlamentaras Edmundas Pupinis vaikams linkėjo kūrybinio polėkio ir didelės sėkmės.
Kazachstano ambasadoje Kazachstano ambasadoje koncertavo
Utenos muzikos mokyklos moksleiviai
Viktorija Lukošiūtė laimėjo I-ąją vietą Utenos dailės mokykloje besimokanti
Viktorija Lukošiūtė laimėjo I-ąją vietą
Kazachstano ambasadoje

(iš dešinės) Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pirmininkas parlamentaras Edmundas Pupinis, moksleiviai laimėję prizines vietas, Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje Galymzhanas Koishybayevas ir Utenos dailės mokyklos direktorius Jonas Pleckevičius

Viktorija Lukošiūtė Konkurso nugalėtoja Viktorija Lukošiūtė dovanų gavo nešiojamą kompiuterį.
IMG_3367 Dailės mokytojai su Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Galymzhanu Koishybayevu ir LR Seimo nariu Edmundu Pupiniu.