2011 m. spalio 28 d. Apie profesijas - Mokyklos dienos proga
Moksleiviai mokyklos kieme apžiūrėjo greitosios pagalbos automobilį ir įsitikino, kokia moderni automobilio įranga ir profesionali GMP komanda.2011 m. spalio 28 dieną, minint Mokyklos dieną, į Utenos Rapolo Šaltenio pagrindinę mokyklą rinkosi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai,  seneliai, broliai ir sesutės. Vaikai kvietė savo artimuosius papasakoti apie pasirinktas profesijas.
7a klasės mokinys Liutauras į mokyklą pakvietė savo močiutę, VŠĮ Utenos PSPC greitosios medicininės pagalbos medikę, Reginą Grigėnienę.Felčerė mokiniams papasakojo apie mediko darbą, kurį reikia dirbti nepriekaištingai ir labai atsakingai. Vaikams pasiteiravus, kokių savybių reikia turėti žmogui, norinčiam tapti mediku, R.Grigėnienė nedvejodama atsakė, kad tai turi būti jautri žmogui, psichologiškai stipri asmenybė, sugebanti nepasimesti įvairiose situacijose.Medicinos srityje daugybę metų dirbanti Liutauro močiutė suteikėmokiniams gausybę naudingos informacijos. Viešnia kantriai ir išsamiai atsakinėjo į mokinių klausimus. Vaikai sužinojo, kaip reikia teikti pirmąją pagalbą atsitikus nelaimei, kaip patiems apsisaugoti, kur pirmiausia kreiptis susirgus. Moksleiviai mokyklos kieme apžiūrėjo greitosios pagalbos automobilį ir įsitikino, kokia moderni automobilio įranga ir profesionali GMP komanda.
Kita labai reta ir gydanti žmogaus sielą profesija - tai kunigo  profesija. Nors vikaras M.Maasas teigia, kad kunigystė yra kažkas tarp gyvenimo būdo ir profesijos. Kitaip sakant- tai pašaukimas.
Susitikimas su Utenos Dievo Apvaizdos parapijos vikaras M. MaasuSusitikti su vikaru Mangirdu Maasu septintokus pakvietė tikybos mokytoja Vida Šlepikienė. M. Maasas, Utenos Dievo Apvaizdos parapijos vikaras, moksleiviams papasakojo, kas jį paskatino rinktis šią profesiją, nuoširdžiai ir labai paprastai bendravo su mokiniais, domėjosi, kokia veikla užsiima jaunimas. Kalbėjo apie žmogaus pasirinkimo galimybes, vertybines nuostatas, tarpusavio bendravimą.
Dvasininkas palinkėjo visiems daugiau bendrauti susitinkant gyvai, o ne „per stiklą" virtualioje aplinkoje. „Kuo dažniau dalinsime šypsenas kitiems, tuo geriau jausimės ir patys"- susitikimo pabaigoje akcentavo kunigas.