Utenos Dauniškio gimnazija apdovanota Europos Kokybės ženkleliu už puikią eTwinning projekto "GAME" veiklą

Violeta Develienė

2011 spalio mėnesį eTwinning Centrinė Paramos Tarnyba paskelbė geriausius virtualiuosius eTwinning projektus. 1172 mokyklos visoje Europoje buvo apdovanotos „Europos kokybės ženkleliu". Lietuvoje tokį apdovanojimą gavo 22 ugdymo įstaigos iš Šiaulių, Šilutės, Gargždų, Kalvarijos, Vilniaus, Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Raseinių, Rokiškio, Telšių, Tryškių, Vilkaviškio, Šakių r. ir iš Utenos miesto.

eTwinning projekto „G.A.M.E" pilnas pavadinimas „Get adults Make Events" , kas išvertus iš anglų kalbos reiškia „Įtraukime besimokančiuosius į renginių organizavimą". Projekto tikslai buvo padėti besimokantiesiems lavinti kultūrinius, socialinius gebėjimus, skatinant asmeninę saviraišką, stiprinti motyvaciją mokytis užsienio kalbos, formuoti IKT įgūdžius per žaidimų metodiką , bei padėti pažinti kitų kultūrų papročius ir skirtumus. Šio partnerystės projekto tikslinės grupės buvo Utenos Dauniškio gimnazijos pilnametystės sulaukę mokiniai, jų tėvai ir suaugusių mokymo skyriaus mokiniai. Projekto veiklos - gatvės žaidimai, intelektualiniai ir kompiuteriniai žaidimai, kortų žaidimai, folkloriniai žaidimai bei stalo žaidimai. Apie projektą pasakoja Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė Loreta Tarvydienė.

Pristatykite projektą, visą kūrybinę projekto komandą ir savo užmojus. Kada ir kam kilo idėja dalyvauti tokioje veikloje ?

Idėjos kur dalyvauti kyla man asmeniškai „lindint" socialiniame tinklapyje „Facebook' , ar eTwinining tinklapio „Parnerių paieškoje". Taip pat visokių minčių atsiranda tarptautinių projektinių susitikimų metu, tarptautiniuose seminaruose, konferencijose- ten visada galima sutikti entuziastingų mokytojų iš Europos.

Kaip Jūsų siūlomas naujoves įvertino aplinkiniai ?

Labai puikiai- net 15 kolegų dirbo, organizavo šio projekto veiklas. Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogams už triūsą – labai smagus atlygis. Mokyklos veikla apdovanota Europos Kokybės ženkleliu, ir buvo pripažinta aukščiausiame europiniame lygmenyje. Projektas yra eksponuojamas specialiame Europos portalo puslapyje.

Projektų poveikis mokyklai

Utenos Dauniškio gimnazija turi dar ir ELOS mokyklos vardą. ELOS- Mokykla, tai Europinė mokymosi aplinka mokykloje. Visoje Europoje tik 200 ELOS vardo mokyklų, todėl privalome labai stengtis ir išlaikyti savo mokykloje europinę , edukacinę aplinką mokiniams ir visiems besimokantiesiems. Besimokantieji projekte yra vadinami – suaugusieji nuo 18 metų t.y. iki 80 metų, o apdovanojimas Europos Kokybės ženkleliu įrodo, kad ir esame ta Europinė aplinka, kurioje vyksta tarptautiniai projektai ir jų veiklos.

Su kokiais projektais dirbate šiuo metu?
Šiuo metu dirbu su eTwinning projektais: „GAME" (Žaidimai) , „Joy in Life - more than lots of money in your pocket!" /džiaukis gyvenimu, kai turi mažai pinigų kišenėje/ , ir nauju astronominiu projektu „Under the open Sky – Romantic Astropnomy" /Po atviru dangumi – Romantiška astronomija/. Norėčiau, kad šis naujas eTwinning projektas pavirstu į LLP Comenius arba Grundtvig partnerystės projektu. Todėl ir ruošiuosi vasario mėnesį teikti Comenius / Grundtvig partnerystės projektų paraiškas Švietimo mainų paramos fondui. Svajoju sudalyvauti ir kituose projektuose, tokiuose kaip NORDPLUS Junior ir NORDPLUS Adult.