2011 m. rugsėjo 23 d. Rudens Lygiadienis – Baltų vienybės diena ir Tyrėjų nakties renginiai Utenos r. Užpalių gimnazijoje

Koncertuoja "Pasagėlė"Rudens Lygiadienis – Baltų vienybės diena Utenos r. Užpalių gimnazijoje tapo tradicine švente ir jau treti metai šiai proga mokyklos benduomenė renkasi į būrį. Rudens Lygiadieniui – Baltų vienybės dienai šiemet buvo skirtos mokinių kompozicijos iš rudens derliaus gėrybių.
Šventę pradėjo Jaunieji gimnazijos šauliai (vadovėi mokytoja B. Masonienė), kurie yra ne tik aktyvūs šventės dalyviai, bet ir vieni iš organizatorių. Šiemet jie šventės dalyviams pristatė senuosius mėnesių simbolius. Gimnazijos direktorė V. Stukienė visus susirinkusius pasveikino su švente. Bibliotekininkės apdovanojo originaliausios, estetiškiausios, kūrybiškiausios, pilietiškiausios, paslaptingiausios, linksmiausios ir labiausiai žiūrovams patikusios kompozicijos autorius. Užpalių kultūros centro „Pasagėlės" ansamblio muzikantai visiems dovanojo muzikinius kūrinius. Būsimą „Tyrėjų nakties" programą pristatė mokyt. S. Kirdeikis, mokyt. A. Jakanė bei buvęs mūsų gimnazijos mokinys, o dabar jau studentas M. Ilčiukas. Tuomet šauliai pakvietė visus prie laužo, kur pasiūlė visiems pasivaišinti kareiviška koše, kurią išvirė Utenos apskrities 9 rinktinės 2 kuopos šauliai.

Šaulių laužasVėliau vyko Tyrėjų nakties renginiai. Besidomintys astronomija, rinkosi į fizikos kabinetą, kur mokytojas S. Kirdeikis susipažino su teleskopų atsiradimo istorija, jų raida. Mokiniai, pasidalinę į tris komandas, konstravo teleskopus iri dalyvavo pirmenybėse, kur sėkmė lydėjo IIg klasės mergaites. Mokyt. A. Jakanė biologijos mylėtojus pakvietė į gamtos kabinetą susipažinti su mikroskopų tipais, išmokti jais naudotis. Mokiniai mikroskopo pagalba tyrinėjo įvairias ląsteles ir audinius. Daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojas M. Ilčiukas su savo grupe įsikūrė bibliotekoje, kur mokiniai apžiūrėjo Mindaugo surinktas drugelių ir vabzdžių kolekcijas. M.Ilčiukas pademonstravo pristatymą apie Užpalių apylinkėse sugautus ir nufotografuotus drugelius, vabzdžius ir paukščius, pristatė filmuką apie Užpalių gamtą. Išklausę įdomų ir išsamų pristatymą, apsiginklavę baltomis drobulėmis ir žibintuvėliais, visi išskubėjo bandyti sugauti ir atpažinti naktinius vabzdžius.

Bibliotekininkės Rena Šliogerienė, Vida Juškienė

M.Ilčiukas pademonstravo pristatymą apie Užpalių apylinkių vabzdžius