Įdomios edukacijos „Saulės“ gimnazijos mokiniams

Kiekvienais metais „Saulės“ gimnazijoje organizuojami komandos formavimo mokymai – neformalios veiklos naujokams ir mokinių savivaldai. Kelis metus iš eilės tokie susitikimai vykdavo kaimo sodybose. Šiemet mokiniams pasiūlytas kitoks laisvalaikio praleidimo būdas – orientavimosi varžybos. Ši veikla ne tik nauja, dar neišbandyta ir teikianti galimybę turiningai leisti laisvalaikį, bet lavinanti įvairius gebėjimus, pavyzdžiui, informacijos skaitymą žemėlapyje, erdvės ir vietovės reljefo suvokimą. Stovyklai ir varžyboms pasirinktos Etnokosmologijos muziejaus apylinkės, todėl į dienos programą įtraukta ir edukacinė programa muziejuje. Pirmoji stovykla buvo skirta 1-ųjų gimnazijos klasių mokiniams. Šios stovyklos metu jie galėjo geriau pažinti vieni kitus, buvimas kartu netradicinėje aplinkoje padėjo formuotis klasių kolektyvams. Antroji stovykla skirta mokinių savivaldai, seniūnams ir mokinių aktyvui. Ja buvo siekiama padrąsinti mokinių savivaldos naujokus. Jie turėjo galimybę greičiau adaptuotis, pažinti vieni kitų stipriąsias puses. Ši išvyka organizuota pagal Utenos rajono savivaldybės finansuojamą mūsų gimnazijos projektą „Pažinkime. Dalyvaukime. Orientuokimės“. Prie jos rengimo daug prisidėjo „Saulės“ gimnazijos geografijos mokytoja, 16-ojo Europos rogainingo čempionato 3 vietos laimėtoja Živilė Kanapkienė. Visi mokiniai džiaugėsi netradicine veikla ir savo įspūdžiais pasidalijo per lietuvių kalbos pamokas rašydami refleksijas. Siūlome paskaityti keletą minčių, o visus įspūdžius galima rasti gimnazijos laikraščio „Langas“ „Nuomonių“ skiltyje https://www.saule.utena.lm.lt/index.php/2015-11-01-20-26-41/nuomones

start stop bwd fwd

„Nuostabus Molėtų etnokosmologijos muziejus. Labai patiko orientacinės varžybos – mūsų draugiška komanda pasiekė finišą. Didžiulį įspūdį paliko labai linksmi vedėjai“ (Armanda).
„Labai patiko mokslininko-gido pasakojimas apie keistą daiktą, kuris parodo žmogaus šilumą tiek per drabužius, tiek per nuogas rankas. O per orientavimosi varžybas daug geriau pažinau klasės draugus. Mes kartu ieškojom vis naujo punkto ir visą orientavimo kelią perėjom per 93 minutes. Ši diena buvo labai šauni, ji ilgai išliks atmintyje. Ačiū „Saulės“ gimnazijai“ (Jonė).
„Žiauriai“ patiko Molėtų etnokosmologijos muziejus su savo visomis lempomis... Dar labai patiko vienas momentas per orientavimo varžybas – ieškoti 4 punkto, nes jis buvo gudriai paslėptas. Visi renginiai – apsilankymas etnokosmologijos muziejuje, varžybos, krikštynos – puikūs“ (Erikas).
„Buvo labai gera ir smagu: puikus oras, draugiški antrokai, geros nuotaikos mokytojai. Mus apdovanojo – gavom šakotį“ (Rugilė). „Per kelionę etnokosmologijos muziejuje sužinojau daug įdomių dalykų. Po to man labai sekėsi orientavimo varžybos, nes užėmiau pirmą vietą. Dar mus vaišino skaniais kibinais – štai tokie geri įspūdžiai iš pirmokų ekskursijos“ (Nojus).
„Aš gavau labai geros orientacinės patirties. Dėkoju visiems mokytojams už galimybę įgyti naujos patirties ir gerai praleistą laiką“ (Domas). „Džiaugiuosi, kad mes, pirmokai, tapome „Saulės“ gimnazijos dalimi. Labai skaniai pavalgėm kibinų. Ačiū, ačiū, ačiū už viską“ (Karolis). „Man labai patiko, buvo įdomu ir smagu. Labiausiai patiko orientavimo žygis, nes buvo labai įtraukiantis, linksmas“ (Augustė).
„Man patiko sportinės varžybos, nes reikėjo patiems susivokti, kur ir kaip rasti žymeklius. Noriu pasakyti AČIŪ visiems, kas organizavo šią išvyką“ (Karolina).