#MEPALietuva. Geografijos pamokos svečias - europarlamentaras Petras Auštrevičius

2019 12 13 dauniskio 22019 m. gruodžio 13 dieną Utenos Dauniškio gimnazijoje svečiavosi Petras Auštrevičius - diplomatas, politikas, priklausąs Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui. Nuo 2014 m.- Europos Parlamento bei Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos narys. Aukštas pareigas užimantis žmogus rado laiko pabendrauti su gimnazistais. Pamokoje - diskusijoje „Kaip veikia Europos Sąjunga. Naujasis Parlamentas“ svečias labai suprantamai išaiškino pamokos dalyviams Europos Sąjungos veikimo mechanizmą. Mokiniai įdėmiai klausėsi net pasakojimo apie Europos Sąjungos kūrimosi istoriją. Akivaizdu: juk ją pristatė Strasbūre dirbantis politikas, puikiai išmanantis Europos Sąjungos privalumus ir trūkumus. Petras Auštrevičius vedė derybas Lietuvai stojant į šią organizaciją. Europarlamentaras nebijojo pasakyti, kad naująjį Europos Sąjungos Parlamentą šį pavasarį aktyviai rinko jauni žmonės. Mes manome, kad tai ir MEPA projekto nuopelnas, nes aktyviai dirbome trejus metus, kad jaunimui paaiškintume apie EP galias.

2019 12 13 dauniskio 1Pamokoje su P. Auštrevičiumi dalyvavo I - IV kl. gimnazistai, kuriems rūpi tai, kas vyksta Europoje. Mokiniai sunkiai tilpo geografijos kabinete: mūsų jaunesnieji MEPA ambasadoriai mokėjo savo bendraamžius įtikinti, kaip svarbu žinoti Europos nesėkmes ir pasiekimus. Pamokos laikas akimirksniu išseko, daug klausimų liko dar neatsakytų, bet gimnazijos korespondentė Viktorija pakalbino svečią ir, matyt, dar daugiau naujienų išgirsime Utenos radijo laidoje „Sėkmės kodas- Dauniškis“, o mes džiaugiamės, kad politikas atrado laiko atvykti į gimnaziją.