Utenos Dauniškio gimnazijoje – nacionalinis „Makaronų tiltai 2019” čempionatas!

2019 m. vasario 8 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2019” atrankos turnyras. Šiame turnyre varžėsi 15 moksleivių komandų, 60 dalyvių iš Utenos Dauniškio gimnazijos. Per 45 minutes mokiniai turėjo iš pakelio spagečių makaronų ir 4 plastilino gabalėlių sukonstruoti kuo stipresnį tiltą. Tiltai buvo pasverti, o tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo. Tiltų atsparumą vertino VGTU Statybos technologijų ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas.

Utenos Dauniškio gimnazistai iškovojo pergales: trečią vietą III A klasės gimnazistai Lukas Laurinavičius, Matas Kavaliauskas, Tadas Mikužis, Karolis Ilčiukas (jų pastatytas tiltas išlaikė 1,5 kg. Apkrovą), antrą vietą IIIA klasės gimnazistai Džiugas Pumputis, Matas Siniauskas, III D Nojus Baškys, Juozas Petrovas (jų pastatytas tiltas išlaikė 1,7 kg apkrovą), o pirmą vietą III D klasės gimnazistai Adomas Deveikis, Augustinas Maniušis, Kamilė Jakimavičiūtė, Martynas Šeikis (jų pastatytas tiltas išlaikė 3 kg apkrovą). Pirmos vietos laimėtojai dalyvaus Lietuvos čempionato moksleivių finale Vilniuje.

Sveikiname ir nugalėtojus, ir tuos, kurie dalyvavo atrankos turnyre!

Po čempionato mokiniai teigė, kad to­kia veikla ugdo jų kūrybiškumą, komandinį darbą, suteikia inžine­ri­nių žinių pa­grin­dų.

Loreta Tarvydienė, Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos mokytoja