2019 m. sausio 30 d. Utenos rajono pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferencija „Senų daiktų istorijos“

KonferencijaJaunosios kartos meninio-kultūrinio ugdymo (si) procese svarbią reikšmę turi tautos šaknų, tradicijų, kūrybos pažinimas ir suvokimas. Taip formuojama tautinė savimonė. Siekiant, kad mokiniai gerbtų supančią aplinką ir tautos kultūrinį palikimą, stiprintų šeimos, giminės ryšius, plėstų istorines ir etnokultūrines žinias, Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus mokytojos Asta Bazarovienė ir Edita Kazokienė 2019 m. sausio 30 d. organizavo Utenos rajono pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferenciją „Senų daiktų istorijos“. Pranešimus skaitė trylika mokinių iš penkių Utenos miesto švietimo įstaigų: Aukštakalnio pradinės mokyklos, Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus, vaikų mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“, mokyklos-vaikų darželio „Varpelis“, Vyturių progimnazijos.

Keli vaikai dalyvavo su savo šeimos nariais: mama, tėčiu, močiute. Mokiniai pasakojo apie išsaugotus, pagarbią vietą namuose užimančius senelių ir artimųjų buities daiktus, nuotraukas, šeimos istorijas. Konferencijoje skambėjo senoviniai muzikos instrumentai, dalyviai išgirdo tremtyje gimusią dainą, stebėjo, kaip šokio sūkuryje plazda tautiniai aukštaičių rūbai.

Informaciją parengė Edita Kazokienė