Aukščiausias įvertinimas už MEPA veiklas

MEPAEuropos parlamento informacijos biuras Lietuvoje jau antrus metus įgyvendina programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Programos tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Vykdant šį projektą numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Utenos Dauniškio gimnazija jau antrus metus iš eilės prisijungė prie šios tarptautinės programos. Gimnazijoje už MEPA projektą yra atsakingi vyresnieji ambasadoriai – tai geografijos mokytoja Ligita Pelikšienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Adiklienė. Pedagogėms padeda 6 jaunesnieji ambasadoriai (aktyvūs ir iniciatyvūs mokiniai, padedantys organizuoti renginius, kurti informacijos centrą gimnazijoje ir vykdyti veiklas, susijusias su projektu). Iš viso Lietuvoje prie šios tarptautinės programos 2017-2018 m.m. prisijungė 88 ugdymo įstaigos. Mūsų gimnazijos komanda varžėsi su kitų gimnazijų komandomis MEPA projekte dėl skatinamųjų prizų (kelionių) į Strasbūrą ar Briuselį. Ir mums pavyko! Utenos Dauniškio gimnazija buvo įvertinta kaip vienas iš aktyviausiai pasirodžiusi ir pateko tarp dešimt stipriausių komandų. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mokiniai ir vėl galės aplankyti Europos Sąjungos institucijas.