Sėkmingi Lietuvos specialiosios olimpiados slidininkų startai Otepaa Estija

2018 02Pasaulio Specialiosios olimpiados 50 metų jubiliejaus proga, po 11 metų pertraukos, 2018 m. vasario 5 – 6 dienomis Otepaa Estija, vyko Europos SO slidinėjimo varžybos, kuriose dalyvavo 123 slidinėjimo mėgėjai iš vienuolikos Europos valstybių.
Lietuvos SO slidinėjimo rinktinę sudarė septyni slidininkai, o šeši iš jų Utenos specialiosios-daugiafunkcio centro atstovai.
Pirmą kartą tarptautinėse varžybose, suaugusių grupėje, 500 m. distancijoje dalyvavusi Kristina Vaikutytė pelnė sidabro medalį, o estafetėje 4X500m. kartu su Danijos rinktine laimėjo bronzą. Jaunius Kavoliukas 500 m. nuotolyje liko ketvirtas.
1000 m. distanciją užtikrintai laimėjo ir Europos SO čempionu tapo Erikas Garbul, o moterų grupėje šioje distancijoje Kristina Martinonytė pelnė sidabro medalį.
3000 m. nuotolyje Europos čempionais tapo Aušra Burbulytė, o vyrų grupėje Tadas Vainius. Sidabro medalį čia laimėjo Arūnas Martinonis.

Mišrių estafečių rungtyje 4X500 m. uteniškiai K. Martinonytė, A. Martinonis, A. Burbulytė, T. Vainius aplenkė Vokietijos, Estijos, Suomijos slidininkus, tačiau atkaklioje kovoje pralaimėjo kaimynams Latviams ir iškovojo sidabro medalius.
Šventės uždaryme dalyvavo ir sportininkus nuoširdžiai sveikino Estijos MINISTRAS PIRMININKAS ir kultūros ministras, Europos SOI komiteto atstovai kiti pareigūnai.
LSOK slidinėjimo rinktinę varžyboms rengė Lietuvos nacionalinis treneris Zenonas Misiūnas, o LSOK delegacijai šiame renginyje vadovavo Utenos specialiosios mokyklos-daugiafuncio centro direktoriaus pavaduotoja socialinei priežiūrai ir globai Vilgelmina Rastenienė.
Nuoširdžiai dėkojame Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui ir Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjui Romualdui Kraulišui už visapusišką rūpestį ir pagalbą rengiantis ir dalyvaujant sportininkams Europos SO žaidynėse Otepaa.2018 02 SUUC (1)