Puikus Krašuonos progimnazijos mokinių įvertinimas Nacionaliniame piešinių konkurse „Mes užaugome laisvi“

02Nacionaliniame mokinių piešinių konkurse „Mes užaugome laisvi“, skirtame Laisvės gynėjų dienai, puikiai įvertinti trys Utenos Krašuonos progimnazijos mokiniai: Astijus Puodžiukas (8b) tapo konkurso laureatu, o Deimantės Grašytės (8a) ir Pijaus Aksiutovo (8b) darbai pateko į Respublikinę parodą. Pasirengti konkursui mokiniams padėjo dailės mokytoja ekspertė Dalia Puodžiukienė. Konkurso, kuris yra meninio ir kultūrinio ugdymo projekto „Mus moko patirtis ir praeitis“ dalis, tikslas – padėti jaunajai kartai suvokti Laisvės vertę, puoselėti Tėvynės meilės bei tautinės savigarbos jausmą.

2017 m. sausio 11 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ laureatų apdovanojimas ir parodos pristatymas. Konkurso laureatais tapo tik penkiolika šalies mokinių, tarp kurių ir krašuoniškis aštuntokas Astijus Puodžiukas. Talentingas vaikinas konkursui pateikė menišką ir originalų tapybos darbą „Aš esu Vanagas. Istorijos nesuklastosi“, kuris pateko į penketuką geriausių (10-14 amžiaus grupėje). LR Seimo konferencijų salėje konkurso laureatą Astijų pasveikino LR Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė ir Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros profesorius Jonas Kazlauskas. Garbingą apdovanojimą – laureato diplomą ir LR Seimo pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės padėką, jos ir konkurso organizatorių įsteigtus prizus bei atminimo dovanas – iškilmingoje ceremonijoje atsiėmė ne tik Astijus, bet ir jaunąjį dailininką rengusi dailės mokytoja, jo mama Dalia Puodžiukienė. Įspūdingiausių konkurso „Mes užaugome laisvi“ darbų paroda – galimybė susipažinti su tuo, kaip jauni žmonės suvokia Laisvę, kokią vietą jų gyvenimuose užima Lietuvos laisvės kovų istorijos pažinimas, kokius ženklus, simbolius mokiniai sieja su laisva Valstybe.

Krašuonos progimnazijos informacija