Utenos meno mokykla pirmuosius mokslo metus pradėjo skambant „Taikos simfonijai“

Prieš tris metus prasidėjo jungtinio orkestro „Grenzenlos“ kelionės po atminties vietas atliekant britų kompozitorės Hazel Leach Taikos simfoniją „Dona Nobis Pacem“. Šis kūrinys skirtas nešti pasauliui taikos idėją. Utenos meno mokykla šiais metai tapo projekto partneriais. Kartu su pelno nesiekiančia asociacija „Musik und Leben“ (Vokietija, asociacijos pirmininkas Maret Kurrar), Vschovo I pakopos valstybinės muzikos mokyklos bičiulių draugija (Lenkija, asociacijos pirmininkė Ada Kniec) į orkestrą „Grenzenlos“ įsiliejo ir Utenos meno mokyklos pajėgos - smuiko, fleitos, saksofono, akordeono klasių mokiniai, choras „UT RE MIO“ bei solistai.

Jungtinis Vokietijos - Lenkijos - Lietuvos orkestras Utenoje Taikos simfoniją „Dona Nobis Pacem“ atliko du kartus: rugsėjo 1- ąją Utenos meno mokyklos salėje ir rugsėjo 2 dieną Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Kūrinį dirigavo Artur Erenfeld (Lenkija) ir Holger Miertsch (Vokietija). Įtaigi muzika bei karo metų liudijimai, skaitomi lenkų, vokiečių ir lietuvių kalbomis sujaudino klausytojus. Ketvirtoje simfonijos dalyje „Taikos tiltai“, atliekant Dona Nobis Pacem, į baigiamąjį chorą susiliejo atlikėjų ir klausytojų balsai.

Utenos meno mokyklos informacija