Vaikų užimtumas vasarą Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre

28Pasibaigus mokslo metams daugeliui tėvelių atsiranda rūpestis – kokiomis veiklomis užsiims jų vaikai atostogų metu. Siekdami teikti vaikų užimtumo paslaugą atostogų metu arčiau vaikų gyvenamosios vietos Vaikų ir jaunimo užimtumo centre nuo 2017 m. birželio 5 d. iki birželio 23 d. organizuojamos užimtumo savaitės pradinių klasių mokiniams. Užimtumo paslauga teikiama pradinukams, nes būtent tokio amžiaus vaikams dar labai reikalinga priežiūra jų laisvalaikio metu.
Vaikų vasaros poilsis ir užimtumas yra viena iš neformaliojo vaikų švietimo veiklų. Būtent minėta veikla šiais metais ir pasipildė Centre teikiamų neformaliojo vaikų švietimo paslaugų pasiūla.

Per tris užimtumo savaites Centre linksmai, saugiai ir prasmingai vasaros atostogų dienas leis 45 pradinukai iš įvairių miesto švietimo įstaigų. Vaikų užimtumu rūpinasi išradingi neformaliojo švietimo mokytojai. Mokytojams talkina savanoriai – fotografijos ir kino, robotikos, šiuolaikinių šokių būrelius lankantys progimnazijų, gimnazijų mokiniai. Užimtumo savaitės programoje numatytos veiklos neleidžia vaikams nuobodžiauti: judrius žaidimus keičia robotikos užsiėmimai, keramiką – muzikiniai žaidimai, foto sesijos ir kt. veiklos.
Užimtumo savaičių veiklose vaikai lavina socialinius įgūdžius, fizinę ištvermę, yra įvairiapusiškai užimti, susipažįsta su Centre vykdomomis neformaliojo vaikų švietimo būrelių/studijų veiklomis.
Kiekvienoje užimtumo savaitėje dalyvaujančių vaikų grupė vyksta į edukacinę išvyką į Adomynės dvarą, esantį Kupiškio rajone. Aktyvios edukacinės programos metu vaikai susipažįsta su Adomynės dvaro istorija, prisiliečia prie medinės architektūros subtilybių, susipažįsta su dvaro šeimininkų gyvenimo istorijomis, buitimi. Vaikai vaišinami Adomynės krašto kulinarinio paveldo bandelėmis, arbatžolių arbata, žaidžia to laikmečio vaikų pamėgtus žaidimus, ieško lobio. Edukacinė programa įdomi, informatyvi, apgalvota, pritaikyta pagal vaikų amžių.
Kiekviena užimtumo savaitės diena vaikams vis kitokia: kupina naujų patirčių, atradimų džiaugsmo, geros nuotaikos, nes Vaikų ir jaunimo užimtumo centras, tai vieta, kur vaikams gera svajoti, kurti ir būti.