Utenos Adolfo Šapokos gimnazija - Vilniaus universiteto partnerė

2017 m. kovo 22 d. dvi akademinės institucijos, t.y. Vilniaus universitetas ir partnerė – Adolfo Šapokos gimnazija, siekdamos ugdyti visapusiškai brandžias asmenybes, skleidė universitetinio aukštojo mokslo idėjas. Gimnazistai turėjo galimybę klausytis universiteto lektorių paskaitų tokiomis temomis: „Vartotojų elgsenos paslaptys“, „Istorikai informaciniame kare“, „Šiuolaikinė Turkija ir turkų kalba“, „Dronų panaudojimas geografiniuose tyrimuose“, „Profesijos pasirinkimas: XXI amžiaus iššūkiai“ ir kt. Gimnazijoje vyko išsamūs atskirų fakultetų: Komunikacijos, Istorijos, Filosofijos, Fizikos, Filologijos, Matematikos ir informatikos, Ekonomikos, Kauno fakulteto, Chemijos ir geomokslų, Užsienio kalbų instituto, Gyvybės mokslų centro, studijų programų bei priėmimo tvarkos pristatymai, kurių metu padalinių atstovai argumentavo, kodėl verta rinktis studijas viename ar kitame fakultete.

start stop bwd fwd

Utenos Adolfo Šapokos gimnazija ir Vilniaus universitetas bendradarbiauja nuo 2005 m. balandžio mėn., kai buvo pasirašyta partnerystės sutartis. Studijas šiame universitete kasmet renkasi daug mūsų gimnazijos mokinių. Pavyzdžiui, nuo 2010 iki 2016 metų studijuoti Vilniaus universitete pasirinko 242 mokiniai. Praeitais metais įstojo 39 abiturientai, o jų pasirinktos studijų programos labai įvairios, pavyzdžiui, farmacija, ekonomika, informatika, telekomunikacijų fizika ir elektronika, biochemija, psichologija, finansų ir draudimo matematika, sociologija, genetika, chemija, žurnalistika, filosofija ir kt.
Gimnazijos direktorius S. Brasiūnas net neabejojo, kad tokios universiteto svečių viešnagės ne vienam gimnazistui padeda apsispręsti, kur mokytis, kokias studijų programas rinktis, kaip savo gebėjimus bei įgytas žinias pritaikyti siekiant užsibrėžtų tikslų.
Daugiau apie Ugdymo karjerai galimybes galite skaityti mokyklos internetiniame tinklapyje https://asg.utena.lm.lt/

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos administracijos informacija