2016 m. rugsėjo 26 d. Utenos mokykla-vaikų darželis surengė akciją „Švarinkime pasaulį“

projektasUtenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“ jau antrus metus dalyvauja Erasmus + programos tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekte „Už žaliuojantį pasaulį: leiskime vaikams veikti“, kurio tikslas yra nuo mažens vystyti socialinį bei verslumo ugdymą, skatinti vaikus atsakingai veikti, supažindinti su aplinkos apsaugos bei socio-kultūrinėmis problemomis, ugdyti vertybes, tokias kaip pasitikėjimas savimi, atkaklumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas, atsakomybės jausmas, savarankiškumas ir komandinis darbas. Projekto metu vaikai atlieka daug įdomių ir prasmingų ekologinių veiklų. 2016 m. rugsėjo 26 d. Utenos mokyklos-vaikų darželio auklėtiniai surengė akciją „Išvalykime pasaulį“, į kurią pakvietė įstaigos paruošiamukus, mokinius, mokytojus, auklėtojas, administracijos darbuotojus, tėvelius, senelius, bei vyresnius brolius. Prie šios akcijos maloniai prisidėjo A. Trinkūno agroservisas „Agrenta“, kurie ne tik pasirūpino šiukšlių maišais bei pirštinėmis vaikams, bet ir patys noriai talkino akcijos dalyviams švarinant aplinką. Akcijos metu buvo surinktas pilnas konteineris šiukšlių, kurias vaikai surūšiavo į atskirus maišus skirtus popieriui, plastikui, stiklui ir metalui. Vaikai labai džiaugėsi atliktu darbu ir siūlė dažniau organizuoti tokias švarinimo akcijas.
*Sukurta medžiaga atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.