2015 metų lapkričio 27 d. Aukštakalnio progimnazijos mokiniai lankėsi Prezidentūroje2015 metų lapkričio 27 dieną Prezidentūros Baltojoje salėje buvo paskelbta akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžia bei įžiebta Kalėdų eglė. Dalyvauti šioje įspūdingoje šventėje buvo pakviesti ir Aukštakalnio progimnazijos mokiniai. Prezidentūroje ta proga buvo surengtas specialus „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ žaidimas, kuriame Aukštakalnio progimnazijos komandą atstovavo: Lėja Šapolaitė (6b klasė), Matas Laužikas (7e klasė), Evaldas Bikelis (8a klasė). Klausimus viktorinos dalyviams pateikė Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kiti Lietuvoje žinomi žmonės – Rūta Meilutytė, Benediktas Vanagas, Marijonas Mikutavičius, Saulius Prūsaitis, radistai – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius. Renginį vedė aktorius Dominykas Vaitiekūnas, o puikią šventės nuotaiką sukūrė dainininkės Justė Arlauskaitė – Jazzu ir Monika Linkytė bei A. Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ projekto globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė žaidimo dalyvius apdovanojo knygomis, nes pasak Prezidentės „skaitantys vaikai – protingi, įdomūs, turintys savo nuomonę. Jie auga kaip asmenybės ir augina Lietuvą“. Lietuvos Respublikos Prezidentė taip pat įteikė Padėką Aukštakalnio progimnazijai už dalyvavimą „Knygų Kalėdos“ šventėje bei specialioje „Tūkstantmečio vaikai“ laidoje. Iš renginio „Knygų Kalėdos“ Prezidentūroje progimnazijos mokiniai grįžo kupini neišdildomų įspūdžių. „Labai patiko dalyvauti „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ šventinėje viktorinoje, pamatyti ir pabendrauti su tiek daug įžymių Lietuvoje žmonių, parungtyniauti su bendraamžiais. Matas ir Evaldas – puikūs komandos nariai“, – po renginio sakė „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projekto naujokė Lėja. Prezidentūros renginyje „Knygų Kalėdos“ taip pat dalyvavo 7e klasės mokiniai: Jokūbas Bulka, Dovydas Juodis, Dija Marija Laniauskaitė, Meda Liašenkaitė, Greta Meidutė, Snieguolė Stasiulionytė, Augustina Taleikytė, Elinga Valiulytė. Mokinius į renginį lydėjo bei šventės akimirkas užfiksavo tikybos mokytojas M. Laučius.

Utenos Aukštakalnio progimnazijos informacija