Robotikos mokyklos stovykla Utenos jaunimo mokykloje

Robotikos mokyklojeVioleta Develienė
Utenos Jaunimo mokyklos durys visada plačiai atvertos naujovėms- 2015 m. vasarą Utenos mokyklų mokiniai čia gali lankyti Robotikos stovyklą. Utenos Jaunimo mokykloje vykstančiuose Robotikos mokyklos užsiėmimuose  lankėsi Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas ir jaunimo reikalų koordinatorė Justė Rudokienė. Jaunimo mokyklos direktoriaus pavaduotoja Romualda Beresnevičienė pakvietė svečius į erdvę, kurioje įsikūrė Robotikos dienos stovykla, vadovaujama mokytojo Mindaugo Grašio.

Joje ne tik programuojami robotai, bet kasdien atsiranda įdomiausių inžinerinių veiklų, susijusių su komandine veikla ir loginiu mąstymu. Vaikai projektuoja ir eksperimentuoja kurdami bei valdydami robotus. Dienos stovykloje veikia 4 pamainos, kuriose vienu metu programavimo įgūdžius lavina ir konstravimu užsiima 12 vaikų. Mokytojas Mindaugas Grašys sukonstravo mokiniams FLL varžybų lauką, kuriame mokiniai gali treniruotis prieš varžybas. Stovykloje vaikai gaus smagių įspūdžių ir praktinių žinių, nes planuojamos veiklos ne tik mokykloje, bet ir apsilankymai įmonėse,Robotikos mokykloje kuriose galima pamatyti robotų panaudojimo galimybes. Atsižvelgiant į veiklos aktualumą, Utenos Jaunimo mokyklos vadovai planuoja nuo rudens jaunuosius uteniškius kviesti į robotikos būrelį. Šiandien apie 50% darbo vietų reikalauja vienokių ar kitokių technologinių įgūdžių, o per artimiausią dešimtmetį šis skaičius išaugs iki 77%. Kaip rodo Šiaurės Europos šalyse atliktas tyrimas, IT srities verslo atstovai mano, kad programavimo vaikai turėtų pradėti mokytis vos pradėję eiti į mokyklą arba dar anksčiau. Tai galima daryti linksmai – kuriant robotus ar žaidimus ir tuo pačiu ugdyti savybes, kurios pravers bet kokioje gyvenimo situacijoje.