Tarptautinį geologijos konkursą apie Žemę laimėjo uteniškis Astijus Puodžiukas

Tarptautinį Lietuvos ir Lenkijos moksleivių geologijos ir dailės darbų konkursą „Mūsų žemė – praeityje, šiandien ir ateityje", kurį kasmet rengia Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) ir Lenkijos geologijos institutas, laimėjo Utenos Krašuonos progimnazijos penktokas Astijus Puodžiukas. Konkurso nugalėtojas buvo paskelbtas po finalui skirto renginio, kuris gegužės pabaigoje vyko Varšuvoje, Lenkijos geologijos instituto muziejuje. Jame dalyvavo po tris Lietuvos ir Lenkijos mokinius – nacionalinių konkursų laureatus. Tarptautinio konkurso vertinimo žiuri, kurią sudarė Lietuvos ambasados Lenkijoje, Lietuvos geologijos tarnybos, Lenkijos dailininkų asociacijos, Lenkijos geologijos muziejaus atstovai ir vyriausiasis Lenkijos geologas, sužavėjo meniškas ir originalus Astijaus tapybos darbas „Sparnuotas žemės eksperimentas" bei puikus paukščių evoliucijos išmanymas. Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje konkurso laimėtojui buvo įteiktas I-ojo laipsnio diplomas ir vertingos dovanos (fotoaparatas, knygos). Pasirengti konkursui Astijui padėjo mama Krašuonos progimnazijos dailės mokytoja ekspertė Dalia Puodžiukienė.
Grįžęs iš Lenkijos, kurioje nuskynė pirmosios vietos laurus, Astijus džiaugėsi ne tik aukštu įvertinimu, bet ir puikia galimybe aplankyti įdomų Koperniko mokslo centrą, paklaidžioti Varšuvos senamiesčio gatvelėmis, grožėtis įvairias augalais ir draugiškais gyvūnėliais Lazenki parke bei Varšuvos universiteto botanikos sode, daugiau sužinoti apie dinozaurus Baltovo Juros periodo parke, amerikietišku mokykliniu autobusu vykti į gyvūnų Safari parką, pabendrauti su garsiais geologais bei praplėsti žinias apie mūsų planetą – Žemę.

Baltovo Dinozaurø parke
Lazenki parke