2014 m. balandžio 17 d. Ekskursija į Lietuvos etnokosmologijos muziejų

2014 m. balandžio 17 d. mokinių pavasario atostogų metu Utenos jaunimo mokyklos Dienos centro vaikai lankėsi Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje Molėtų rajone. Šis muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Etnokosmologija – žmogaus ir žmonijos ryšių su kosminiu pasauliu atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, apeigose, materialiniame pavelde, moksle, technikoje, literatūroje, mene, religijose ir mokslinėje fantastikoje.

Po ekskursijos muziejuje ir įdomaus gido pasakojimo, vaikai aplankė Kulionių piliakalnį, susipažino su jo legendomis ir padavimais. Piliakalnis yra atskiroje masyvioje kalvoje, Želvų ežero pietrytiniame krante, tarp jo ir Trinktinio ežero. Įkopę į piliakalnį.
Viešnagė puikiame gamtos kampelyje Dienos centro vaikams suteikė daug gerų emocijų.